TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

БиХ и Србија - Состанок без видливи резултати

Deutsche Welle - 07.12.2017

Посетата на тричленото Претседателство на БиХ на Белград ги фрустрираше и најголемите оптимисти во поглед на регионалните односи. По посетата, можат само да се очекуваат нови размени на меѓусебни обвинувања.

Во Белград разговори Вучиќ – претседателство на БиХ

А1 On - 06.12.2017

По долгите разговори со членовите на претседателството на БиХ-Драган Човиќ, Бакир Изетбеговиќ и Младен Иваниќ, во изјава за медиумите српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека разговорите „не биле лесни“.

Сараево: Србија сака корекција на границата со БиХ на четири точки

+инфо - 06.12.2017

Прашањето за границата меѓу Србија и Босна и Херцеговина ќе биде на дневен ред на денешните разговори во Белград. Прашањето за границата меѓу Србија и Босна и Херцеговина ќе биде на дневен ред на денешните разговори членовите на Претседателството на ...

Србија барала корекција на границата со Босна на 4 места

Фактор - 06.12.2017

Србија сака да ја корегира границата со Босна и Херцеговина на 4 места - ХЕЦ Зворник, кај Баина Баста, железничката пруга Белград-Бар и во регионот на општината Рудо. Ова го изјавил претставникот на босанската погранична комисија, Жељко Обрадовиќ.

Вучиќ: Косово нема да влезе во Обединетите нации без договор со Србија

Sky - 05.12.2017

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, рече дека не постои никаква шанса Косово да добие столче во Обединетите нации, без договор со Србија. „Косово не може да добие место во ОН во вакви услови на политичка поларизација и постоење мултиполарен ...

Во Белград разговори Вучиќ – претседателство на БиХ

Локално - 06.12.2017

По долгите разговори со членовите на претседателството на БиХ-Драган Човиќ, Бакир Изетбеговиќ и Младен Иваниќ, во изјава за медиумите српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека разговорите „не биле лесни“.

Сараево: Србија сака корекција на границата со БиХ на четири точки

Сител - 06.12.2017

Прашањето за границата меѓу Србија и Босна и Херцеговина ќе биде на дневен ред на денешните разговори членовите на Претседателството на БиХ со нивните домаќини во Белград, најави босанскиот министер за надворешни работи Игор Црнадак.

Србија сака корекција на границата со Босна на 4 места

Стандард - 06.12.2017

Србија сака корекција на границата со Босна и Херцеговина на 4 места – ХЕЦ Зворник, кај Баина Баста, железничката пруга Белград-Бар и во реонот на општината Рудо. Ова го изјави претставникот на босанската погранична комисија, Жељко Обрадовиќ.

Сараево: Србија сака корекција на границата со БиХ на четири точки

А1 On - 06.12.2017

Прашањето за границата меѓу Србија и Босна и Херцеговина ќе биде на дневен ред на денешните разговори членовите на Претседателството на БиХ со нивните домаќини во Белград, најави босанскиот министер за надворешни работи Игор Црнадак.

Сараево: Србија сака корекција на границата со БиХ

Идивиди - 06.12.2017

Прашањето за границата меѓу Србија и Босна и Херцеговина ќе биде на дневен ред на денешните разговори членовите на Претседателството на БиХ со нивните домаќини во Белград, најави босанскиот министер за надворешни работи Игор Црнадак.