TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ерупција на Вембли: Хартиено авионче заврши во голот и предизвика хаос на трибините (ВИДЕО)

24Фудбал - 06.10.2017

Дури ниту погодокот на Кејн во фото-финишот од средбата се чини не беше дочекан со вакви овации. Англија се зацврсти на лидерската позиција во квалификациската група „Ф“ за пласман на Светското првенство во Русија кое се одржува идната година, па ...

ВИДЕО: Ова е најдобриот момент од натпреварот помеѓу Англија и Словенија

Спортски - 06.10.2017

Неверојатно што му успеа на еден навивач на Англија на задоволство на сите на стадионот. Ова секако е момент на натпреварот, имајќи предвид дека натпреварот беше доста досаден се до последната минута кога Хари Кејн и донесе на Англија пласман во ...

Лудница на „Вембли“: Фан на Англија го погоди голот од трибините и му го украде шоуто на Кејн (Видео)

Дерби - 06.10.2017

Хари Кејн со погодок во 94-та минута стави крај на неизвесноста околу пласманот на Англија на Светското првенство во Русија, но сепак фановите кои беа присутнит на „Вембли“ не останаа комплетно воодушевени поради тоа што тимот на Герет Саутгејт не ...