TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почина уште еден затвореник од Идризово

МКД - 11.01.2017

Вчера околу 11часот во Скопје во Клинички центар „Мајка Тереза" починал 73-годишниот М.А. од Гостивар кој бил на отслужување на казна затвор во КПУ „Идризово" во времетраење од 4,5 години.

Уште еден затвореник од Идризово почина во болница

Сител - 11.01.2017

Вчера околу 11,00 часот во Скопје во Клиничкиот центар-„Мајка Тереза“ починал М.А. (73) од Гостивар кој бил на отслужување на казна затвор во КПУ “Идризово“ во времетраење од 4,5 години. Истиот на лекување бил донесен на 02.01.2017 година, прво на ...

Затвореник од „Идризово“ починал на „КАРИЛ“...

Н.Македонија - 11.01.2017

Затвореник од „Идризово“ починал на „КАРИЛ“ Затвореникот М.А. (73) од Гостивар вчера починал на „КАРИЛ“, откако претходно бил на Клиниката за нефрологија, каде што му се влошила состојбата.

Осуденик од „Идризово“ почина на скопските клиники

+инфо - 11.01.2017

За 24 часа, ова е втор затвореник кој починува на скопските клиники. По наредба на јавен обвинител, двете тела се однесени за обдукција. Седумдесет и тригодишниот А.М., осуденик од КПД „Идризово“, вчера починал на скопските клиники.

Почина уште еден затвореник од Идризово

Вечер - 11.01.2017

Вчера околу 11 часот во Скопје во Клинички центар „Мајка Тереза" починал 73-годишниот М.А. од Гостивар кој бил на отслужување на казна затвор во КПУ „Идризово" во времетраење од 4,5 години Истиот, велат од полицијата, на лекување бил донесен на 2 ...

Затвореник од Идризово починал на КАРИЛ

Канал 77 - 11.01.2017

Седумдесет и тригодишниот А.М., осуденик од КПД „Идризово“ вчера починал на скопските клиники. Toj како итен случај бил донесен на Kлиниката за нефрологија на 2 овој месец, но по извесен период неговата здравствената состојба се влошила, по што итно ...

Почина затвореник во Идризово

МКД - 26.12.2017

Ноќеска околу 2 часот било пријавено дека Д. Б. (39) од Битола додека бил во својата ќелија во Казнено поправната установа „Идризово", му се слошило и со возило на итна медицинска помош бил пренесен во Клиничкиот центар "Мајка Тереза".

Болен осуденик почина на скопските клиники

+инфо - 10.01.2017

По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот е однесено за обдукција. Педесетишестгодишниот С.Р. (56) осуденик од КПД „Идризово“ кој бил родум од гостиварското село Речане, вчера околу пладне починал на клиниката за Токсикологија, извести МВР.

Почина затвореник кој боледувал од рак...

Н.Македонија - 10.01.2017

Почина затвореник кој боледувал од рак Педесет и шест годишниот С.Р. од село Речане-гостиварско, осуденик во затворот „Идризово“, околу 10 часот бил однесен во Токсикологија, а околу 12.30 починал.

Затвореник починал на Токсикологија

Канал5 - 10.01.2017

56 годишниот маж бил пренесен во болница вчера во 10 часот, починал по два и пол часа. На 9 јануари 2017 година било пријавено дека С.Р. (56) од село Речане, Гостиварско, осуденик во затворот КПУ „Идризово“ околу 10 часот бил однесен во ...

Почина тешко болен затвореник од Идризово

Сител - 10.01.2017

Вчера било пријавено дека С.Р. (56) од с.Речане- гостиварско осуденик во затворот КПУ „Идризово“ околу 10,00 часот бил однесен во Токсикологија, а околу 12,30 починал. Истиот боледувал од канцер, а по наредба на ЈО телото било дадено на ...

Трагедија во Идризово - почина затвореник

Press24 - 10.01.2017

Трагедија во затворот Идризово, затвореник починал по тешко и долго боледување. 56-годишниот С.Р. од селото Речане-гостиварско, инаку осуденик во затворот „Идризово“, околу 10 часот бил однесен во Токсикологија, а околу 12 часот и 30 минути за жал ...

На КАРИЛ почина уште еден затвореник од Идризово

Таратур - 11.01.2017

Вчера околу 11часот во Скопје во Клинички центар Мајка Тереза починал 73-годишниот М.А. од Гостивар кој бил на отслужување на казна затвор во КПУ Идризово во времетраење од 4,5 години. Истиот, велат од полицијата, на лекување бил донесен на 2 ...

Осуденик од „Идризово“ почина на скопските клиники

Стандард - 11.01.2017

Седумдесет и тригодишниот А.М., осуденик од КПД „Идризово“, вчера починал на скопските клиники. Од МВР известуваат дека како итен случај бил донесен на клиниката за нефрологија на 2 овој месец.

Затвореник од Идризово почина на скопски клинички

Таратур - 10.01.2017

Како што информираа од полицијата, околу 10 часот, С.Р. од гостиварското село Речане бил однесен во Токсикологија, а околу 12.30 починал. Истиот боледувал од канцер, а по наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција, соопштија од ...

Почина болен затвореник од Идризово

Позитив.мк - 10.01.2017

Педесет и шест годишниот С.Р. од село Речане-гостиварско, осуденик во затворот „Идризово“, околу 10 часот бил однесен во Токсикологија, а околу 12.30 починал. Затвореникот боледувал од рак, а по наредба на Јавното обвинителство телото било дадено на ...

Почина затвореник од Идризово

Локално - 11.08.2017

Четириесет и шестгодишниот затвореник од Идризово починал ноќеска во градската општа болница „8 Септември“. Според информациите на МВР, затвореникот синоќа, 5 минути по полноќ. По наредба на јавен обвинител телото на починатиот е дадено на обдукција ...

Трагедија во Идризово - почина затвореник

Скопје инфо - 10.01.2017

Трагедија во затворот Идризово, затвореник починал по тешко и долго боледување. 56-годишниот С.Р. од селото Речане-гостиварско, инаку осуденик во затворот „Идризово“, околу 10 часот бил однесен во Токсикологија, а околу 12 часот и 30 минути за жал ...