TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зенитовци ќе се собираат на плоштадот „Филип Втори“ (ФОТО)

Sport 1 - 14.09.2017

Навивачите на првиот вардаров противник во групната фаза во Лигата на шампионите, Зенит ќе се собираат во строгиот центар на градот, од каде со полициска придружба ќе бидат спроведени на источната трибина и делот кој е наменет за гостинските ...

Како против Зенит: Со Велковски и Грнчаров во одбраната, и ист напад!

Екипа - 14.09.2017

Во голема мера веќе е познат стартниот состав на Вардар за вечерашниот прв натпревар од групната фаза во Лигата на Европа против рускиот Зенит на арената „Филип Втори“ во Скопје. Шефот на стручниот штаб Чедомир Јаневски нема многу да менува во однос ...

Посебен сообраќаен режим поради натпреварот Вардар – Зенит

Република - 14.09.2017

Поради меѓународниот фудбалски натпревар меѓу Вардар и Зенит од Русија, што треба да се одигра вечер на Националната арена „Филип Втори Македонски” и очекуваниот зголемен интензитет на сообраќај, попладне од 17 часот околу стадионот ќе биде воведен ...

„Комити“ се мобилизираат: „Вулканот“ се активира, Скопје ќе се тресе!!!

SportMedia - 14.09.2017

Македонскиот шампион, Вардар вечерва (21:05 часот) на Арената „Филип Втори" го пречекува Зенит во рамките на првото коло од групната фаза во Лигата на Европа. Се очекува „црвено-црните" да имаат голема поддршка на трибините, нивните фанови веќе се ...

Манчини: Ја запознав вардаровата одбрана, таа е силен дел од тимот

Шеталиште - 14.09.2017

Во пресрет на утрешната пресметка во Скопје со македонскиот шампион Вардар, вечерва прес-конференција одржа екипата на Зенит. Италијанскиот стратег Роберто Манчини пред новинарите ги истакна високите амбиции на тимот и очекувањата од утрешниот меч.

Јаневски: Очекувам добар меч, ги знаеме слабите страни на Зенит

Шеталиште - 14.09.2017

Вардар ќе се обиде да го изненади Зенит на утрешниот меч од 1. Коло во групната фаза од ЛЕ. На прес-конференцијата вечерва во пресрет на вечерниот тренинг, Чедомир Јаневски ги истакна своите очекувања за утрешниот дуел.

Комитите направија шоу на тренингот на Вардар

Оff.net - 14.09.2017

На околу 24 часа пред стартот на историскиот меч на Вардар во групната фаза од Лига Европа, најверните навивачи на Вардар ја запалија арената Филип Втори. Блок карти за запад повеќе нема, апелираат да се купува за другите ...

Грнчаров: Немаме што да загубиме одиме на победа

Алфа - 14.09.2017

Фудбалерите на македонскиот шампион Вардар утре на арената Филип втори против Зенит ќе го одиграат историскиот натпревар во фазата по групи од Лига Европа. "Верувам дека утре ќе играме офанзивно, на гол повеќе од противникот.

Јаневски: Подготвени сме да одиграме добар натпревар

Алфа - 14.09.2017

Фудбалерите на Вардар утре од 21 часот и 5 минути на арената Филип втори против Зенит ќе го одигра историскиот натпревар во фазата по групи во Лига Европа. "Веднаш по извлекувањето на групите на сите тимови им е јасно дека Зенит е главниот фаворит ...

Манчини: Вардар е солидна екипа, ќе биде тежок натпревар

Алсат-М - 13.09.2017

Зенит пристигна во Скопје каде ќе одржи само еден подготвителен тренинг пред натпреварот со Вардар во четврток во стадионот „Филип втори“. Ова ќе биде првиот натпревар од групата Л, во која се и Реал Сосиедад и Розенборг.

Грнчаров и Јаневски едногласни: Ова е натпревар во кој немаме што да загубиме

Спортски - 13.09.2017

Нешто покасно од Зенит, прес конференција за новинарите одржа и македонскиот шампион Вардар, на која за медиумите зборуваат капитенот Грнчарот и тренерот, Чедомир Јаневски. „Ова е натпревар во кој немаме што да загубиме, играме против клуб кој во ...

Јаневски: Зенит е фаворит, но ние работевме напорно за уште еден добар меч пред нашата публика

24Фудбал - 13.09.2017

Тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски вели дека на утрешниот натпревар тие нема што да загубат но можат многу да добијат, се знае кој е фаворит, но „црвено-црните“ ќе се обидат да ја израдуваат домашната публика.

Манчини: Вардар ќе биде мотивиран, но во Скопје дојдовме за да победиме

24Фудбал - 13.09.2017

Тренерот на Зенит, Роберто Манчини вели дека добро го скенирале Вардар и утре ќе се обидат со сите три бода да заминат од Скопје. Утре Вардар го почнува настапот во групната фаза од Лига Европа, прв противник е тимот на Зенит кој денеска допатува во ...

Јаневски: Да одиграме квалитетен натпревар

Макфакс - 13.09.2017

Вардаровиот шеф на стручниот штаб Чедомир Јаневски, на вечерашната прес конференција, ги кажа очекувањата од утрешниот натпревар со Зенит. Јаневски истакна дека се направени сите анализи кон противникот, и се надева дека тимот ќе се претстави во ...

Грнчаров: Знаеме кој е Зенит, но можеме утре да се радуваме

24Фудбал - 13.09.2017

Капитенот на Вардар, Бобан Грнчаров верува дека „црвено-црните“ утре можат да дојдат до победа и покрај силината на рускиот тим. Вардар утре со почеток од 21:05 го пречекува Зенит во првото коло од групната фаза во Лига Европа.

Грнчаров: Ова е историја за нас… Сега веќе ништо не можеме да загубиме, но да добиеме!

Екипа - 13.09.2017

Капитенот на „вардарци“, Бобан Грнчаров не беше дел од екипата, поради суспензијата, на реванш дуелот против Фенербахче во Истанбул кој донесе историски пласман за Вардар во групната фаза од Лигата на Европа.

Вардар доби ветер во грб, Комитите направија „фешта“ на тренингот на македонскиот првак! (ФОТО + ВИДЕО)

24Фудбал - 13.09.2017

Вардарци го имаат дванаесеттиот играч за утрешната пресметка со руски Зенит. Македонскиот првак Вардар утре ја почнува европската авантура со настапите во Лига Европа, прв противник во воведното коло од второто по ранг европско клупско ...

Ерохин: Гледавме натпревари на нашиот противник, Вардар е добро организирана екипа!

24Фудбал - 13.09.2017

Од Зенит добро ја анализирале играта на македонскиот шампион Вардар во пресрет на утрешната меѓусебна пресметка помеѓу овие два тима во воведното коло од Лига Европа. Фудбалерот од средниот ред на руски Зенит од Санкт Петерзбург, Александер Ерохин ...

Јаневски: Ако сакаме добар резултат не смее да примиме гол!

Sport 1 - 13.09.2017

Тренерот на македонскиот шампион Вардар, Чедомир Јаневски изјави денеска на еден ден пред дебито во групната фаза во Лига Европа, дека Вардар во одлична атмосфера го дочекува дуелот со Зенит, на кој фудбалерите не смее да ги понесат емоциите и ...

Јаневски: Силно посакувам да ги израдуваме „Комитите“ и Македонија!

Екипа - 13.09.2017

Стратегот на Вардар, Чедомир Јаневски на официјалната прес-конференција пред утрешниот дуел со Зенит во Лигата на Европа потенцираше дека целокупниот тим на Вардар гори од желба за позитивно издание.

Составот вреден 120 милиони евра тренираше на арената во Скопје (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24Фудбал - 13.09.2017

Руски Зенит го почувствува тревникот на „Националната Арена Филип Втори“ во Скопје. Утревечер (21,05) македонскиот шампион Вардар ја почнува својата европска авантура, и тоа со натпреварот против руски Зенит на домашен терен на „Националната Арена ...

Грнчаров: Дома сме непобедливи во Европа, сакаме да ја продолжиме таа серија

Дерби - 13.09.2017

Најдобриот македонски клуб, Вардар утре ќе испише нова страница во македонската и својата историја и ќе го одигра првиот меч во групната фаза на едно натпреварување и тоа во Лига Европа против Зенит.

Грнчаров: Победивме на сите мечеви дома и сакаме и четврта победа

А1 On - 13.09.2017

Бобан Грнчаров, капитенот на Вардар, очекува на утрешниот меч против рускиот Зенит во групната фаза од Лига Европа, македонскиот првак да ја продолжи победничката серија. – Ние сме пред нов предизвик, дебитанти сме, но сакаме да оставиме добар ...

Манчини: Ќе биде тежок натпревар, како секој прв во групата

А1 On - 13.09.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар првиот натпревар од групната фаза во Лигата Европа го игра утре на Националната Арена „Филип Втори“, а во првото коло противник е руската екипа Зенит. На прес-конференцијата од таборот на гостите тренерот Роберто ...

Манчини: Вардар има одлична одбрана, но ние се надеваме на гол и победа

Спортски - 13.09.2017

Натпреварот против Вардар и Зенит се игра утре со почеток од 21:05 часот, а денес прес конференција за медиумите одржаа тренерот на рускиот тим, Роберто Манчини и фудбалерот на Зенит Александар Јорков.

(Фото+Видео) Комити приредија ИЗНЕНАДУВАЊЕ: Еве како изгледаше последниот тренинг на Вардар

Спортски - 13.09.2017

Веднаш по фудбалерите на Зенит на „Филип Втори“ истрчаа и избраниците на Чедомир Јаневски, но на тренигниот Вардар следуваше изненадување. Најверните поддржувачи на македонскиот шампион дадоа дополнителен мотив на фудбалерите пред нивниот прв ...

Грнчаров: Сега веќе нема што да загубиме, а можеме само да добиеме

Sport 1 - 13.09.2017

Капитенот на македонскиот шампион Вардар, Бобан Грнчаров посакува продолжување на победничката серија на домашен терен во пресрет на пресметката со Зенит на дебито на црвено-црните во Лига Европа утревечер на Националната Арена „Филип Втори“.

Добра математика на капитенот - Грнчаров: Ќе мислиме на втор круг со победа против Зенит и успех со Розенборг

SportMedia - 13.09.2017

Бобан Грнчаров е столб во одбраната на Вардар, утре ќе има тешка задача заедно со соиграчите да ги сопре офанзивците на Зенит, иако гостите постат без гол над 200 минути. „Играме против силна екипа, која настапува стандардно во Лигата на шампионите ...

Манчини: Дојдовме во Скопје по три бода!

Екипа - 13.09.2017

Тренерот на рускиот Зенит, Роберто Манчини по пристигнувањето во главниот град на Македонија на официјалната прес-конференција пред утрешниот меч нагласи дека во Скопје доаѓа со единствена желба за победа против Вардар.

Грнчаров: Да ѝ покажеме на Европа дека Вардар игра модерен фудбал!

Gol.mk - 13.09.2017

Капитенот на Вардар, Бобан Грнчаров, е подготвен да го води тимот во историскиот натпревар против Зенит во првото коло од групната фаза на Лига Европа. Дефанзивецот вели дека „црвено-црните“ нема што да загубат во овие мечеви, но потенцира дека ...

Јаневски: Се надевам дека по Зенит сите ќе си заминеме дома со крената глава!

Gol.mk - 13.09.2017

Македонскиот првак Вардар ги одработува последните подготовки пред настапот во Лига Европа и деби-дуелот против Зенит. Стратегот Чедомир Јаневски му ја предаде фаворитската улога на противникот, но потенцира дека Вардар ќе игра напаѓачки и се надева ...

Манчини пред дуелот со Вардар: Не ме загрижува неефикасноста

Дерби - 13.09.2017

Роберто Манчини ја подготвува својата екипа за гостувањето во Скопје и дуелот со Вардар во Лига Европа, а на денешната прес-конференција изрази респект кон нашиот шампион и најави дека не очекува лесна победа за Зенит иако рускиот претставник ја има ...

Проблем за Вардар пред ЛЕ, Новак го пропушта Зенит

Gol.mk - 13.09.2017

Македонскиот првак Вардар има мал проблем пред стартот на групната фаза на Лига Европа и првиот натпревар со Зенит, затоа што нема да може да смета на еден од главните стопери, Евгениј Новак.

(Фото) Фудбалерите на Зенит истрчаа на „Филип Втори“

Спортски - 13.09.2017

Фудбалерите на руски Зенит кој утре го играат натпреварот против Вардар во рамките од првото коло од групната фаза во Лигата на Европа, вечерва имаа можност да го почуствуваат тревникот на „Филип Втори“, претходно конференција за медиумите одржа ...

Манчини: Зенит има високи амбиции и во ЛЕ, во Скопје сме за да победиме!

Gol.mk - 13.09.2017

Екипата на Зенит ја одржа стандардната прес-конференција пред натпреварот против Вардар, на која Роберто Манчини, стратегот на рускиот клуб, ги кажа своите очекувања за дуелот со макеоднскиот првак во Лига Европа.

ВИДЕО: Вардар не е сам - „Комитите“ со песна ги поздравија фудбалерите пред Зенит!

Gol.mk - 13.09.2017

Навивачката група „Комити“ со песна и пиротехника ги поздрави своите вардарови миленици пред натпреварот против Зенит, кој утревечер се игра во рамки на Лигата на Европа. Навивачите дојдоа на последниот тренинг пред натпреварот и им порачаа на ...

Манчини: Од Скопје сакаме да заминеме со три бода

Спортклуб - 13.09.2017

Роберто Манчини, тренерот на руски Зенит, кој е прв противник на Вардар во Лигата на Европа, истакна дека во Скопје нема калкулации и неговиот тим има намера да си замине со победа. “Свесни сме дека ова натпреварување не е на рангот на Лигата на ...

Комити ја запалија Арената: Вардарци на тренинг добија огнена поддршка! (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.09.2017

Фудбалерите на Вардар во овие моменти го имаат последниот тренинг пред утрешното деби на европската сцена, кога во Скопје ќе гостува руски Зенит. Поддршката од трибините утревечер ќе биде огромна, а дека зад фудбалерите на Вардар тука се постојано ...

Манчини: Вардар е одличен во одбраната и има многу добар контра-напад!

Sport 1 - 13.09.2017

Тренерот на рускиот гигант Зенит, Роберто Манчини изјави дека неговиот тим е дојден во Скопје да победи, но свесен е дека го очекува тежок меч утревечер на Националната Арена „Филип Втори“ од 21.05 часот.

Манчини: Сакаме од Скопје да се вратиме со победа

Сител - 13.09.2017

Вдардар утревечер против рускиот Зенит ќе го игра првиот меч во групната фаза во Лига Европа. Попладнево својот единствен тренинг на Арената „Филип Втори“ го одржа и руската екипа. На прес конференцијата тренерот на гостите Италијанецот, Роберто ...

Манчини: Вардар има одлична одбрана и ќе биде тврд орев

SportMedia - 13.09.2017

Роберто Манчини има мака со офанзивниот дел во играта на Зенит, екипата нема постигнато гол над 200 минути, а наспроти рускиот состав, утре во Скопје ќе биде вардаровиот бедем. Одбрана што тешко прима голови, а домаќините ќе сакаат нов подвиг против ...

Паредес не парадира на „Арената“, Зенит сепак има познати ѕвезди (Фото)

SportMedia - 13.09.2017

Леандро Паредес е најголемата и најскапа фудбалска ѕвезда на Зенит, за него рускиот клуб и плати на Рома цели 23 милиони евра отштета, а тој не „парадира" на скопската Арена на тренингот на гостите.

Јерохин: Да не заборавиме, Вардар му даде четири гола на Фенер...

Gol.mk - 13.09.2017

Александар Јерохин, дефанзивецот кој настапува за Зенит, со голема почит гледа кон Вардар пред меѓусебниот дуел во Лига Европа. Рускиот репрезентативец потенцира дека „црвено-црните“ се сериозен тим кој никако не смее да се потцени, затоа што во ...

Сè е подготвено за комитски спектакл: Билетите за Западната трибина се распродадени!

Gol.mk - 13.09.2017

Навивачката група на Вардар, популарните „Комити“, информираат дека сите билети за нивната трибина што беа пуштени во продажба се распродадени. Западната трибина беше „резервирана“ за црвено-црната армија за мечот со Зенит во рамки на Лига Европа, а ...

За три пати поскапена цената за користење на Арената пред утрешниот натпревар Вардар - Зенит

Сител - 13.09.2017

Неверојатни 35.000 евра треба Вардар да и плати на државата за користење на националната арена Филип Втори само за утрешниот меч против Зенит. Ваква одлука донело новото раководство на државното друштво за стопанисување со станбен и деловен простор ...

Се е подготвено за утрешниот натпревар: Комити со вистинско шоу на последниот тренинг на Филип Втори пред историскиот ...

Курир - 13.09.2017

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар, утре ја испишува историјата на нашиот фудбал, вардарци за прв пат ќе истрчаат на европски натпревар од групната фаза. Утрешниот ден ќе биде вистински празник за македонскиот спорт, па поради тоа и кај ...

Бане Ивановиќ со нетрпение го чека дуелот со Вардар

Екипа - 13.09.2017

Одбранбениот фудбалер на Зенит, Бранислав Ивановиќ, во пресрет на дуелот против Вардар, во рамките од Лигата на Европа, вели дека со нетпрение ја чека средбата со нашиот национален шампион.

Зенит не потценува, но најавува победа против Вардар

Вечер - 13.09.2017

Но, сите наши фудбалери кои се во Скопје се подготвени за надигрување. Во Скопје секако дојдовме со желба за три бода, изјави Манчини Експедицијата на рускиот гигант Зенит пристигна во Скопје, а трофејниот италијански стручњак, Роберто Манчини, на ...

Се повреди Новак - еден од клучните играчи во вардаровата одбрана

Sport 1 - 13.09.2017

Македонскиот шампион Вардар нема да смета на услугите на стандардниот стопер за утрешниот меч со Зенит на дебито на големата сцена во групите во Лига Европа на Националната Арена „Филип Втори“ (21.05 часот), откако на тренинг се повреди украинскиот ...

ФК Вардар со апел до навивачите: Дојдете и бодрете го тимот на историскиот меч со Зенит

SportMedia - 13.09.2017

Раководството на ФК Вардар ги предупредува навивачите за фер и коректно однесување на утрешниот историски меч за клубот, прв во Европа Лигата. Македонскиот првак ќе игра со Зенит на „Филип Втори“ арената од 21,05 часот.