TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кривична пријава за градоначалникот на Берово

24 Вести - 06.10.2017

СВР Штип поднесе кривична пријава за градоначалникот на Б ерово поради злоупотреба на службена положба, бидејќи без решенија и без патни налози го користел возилото на општината за сопствени ...

Кривична пријава против градоначалникот на Берово оти патувал без налози

Мета - 06.10.2017

Кривична пријава против Драги Наџински, градоначалникот на Берово, поднела надворешната канцеларија за криминалистички работи (НККР) од Берово во соработка со одделот за економски криминал при Секторот за внатрешни работи (СВР) Штип, соопшти МВР.

Градоначалникот на Берово се сомничи дека 32 пати го искористил службеното возило за лични потреби

Фокус - 06.10.2017

Против градоначалникот на Општина Берово, Драги Наџински, е поднесена кривична пријава под сомнение дека сторил „злоупотреба на службената положба и овластување“. Наџински се сомничи дека во период од две години, од јули 2015 до јули 2017 година во ...

Кривична пријава против градоначалникот на Берово затоа што патувал без налози

Слободен Печат - 06.10.2017

Кривична пријава против Драги Наџински, градоначалникот на Берово, поднела надворешната канцеларија за криминалистички работи (НККР) од Берово во соработка со одделот за економски криминал при Секторот за внатрешни работи (СВР) Штип, соопшти МВР.

Градоначалникот на Берово патувал приватно со службеното возило

+инфо - 06.10.2017

Наџински го користел возилото вкупно во 32 наврати за свои лични потреби и за потребите на други физички лица, кои ги превезувал со службеното возило. Градоначалникот на општина Берово, Драги Наџински, доби кривична пријава за злоупотреба на ...

Градоначалникот на Берово се возел во службеното возило за лични потреби – заработи кривична

Newsroom - 06.10.2017

Кривична пријава за градоначалникот на Берово поднесе полицијата. Од Министерството за внатрешни работи соопштија дека надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово во содејство со Одделот за економски криминал при Секторот за внатрешни ...

Митко Јанчев: Се откажувам од градоначалничката плата и нема да се возам со службено возило

Фокус - 05.10.2017

Митко Јанчев , кандидат за градоначалник на Кавадарци од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата денеска на прес-конференција истакна дека се откажува од градоначалничката плата и нема да користи службено возило.

Пекевски: Враќање на животот во Берово

Слободен Печат - 05.10.2017

Под мото Живот за сите, кандидатот за градоначалник на Берово од СДСМ, Звонко Пекевски интензивно ја промовира својата програма за вракање на животот во Берово во наредните четири години во оваа општина пред граѓаните на Берово.

Луѓе на СДСМ ги заплашуваат жителите на Марена

Пулс24 - 05.10.2017

По безбројните неосновани и бесрамни напади на лична основа се со цел лична дискредитација на кандидатот за градоначалник на општина Кавадарци на ВМРО-ДПМНЕ и Kоалицијата „За подобра Македонија”, Митко Јанчев, сега цел на напад од страна на личности ...

Јанчев се откажа од платата и службеното возило – ако биде градоначалник средствата во хуманитарни цели

Маркукуле - 05.10.2017

Кандидатот за градоначалник за Општина Кавадарци од ВМРО-ДПМНЕ Митко Јанчев на денешната прес-конференција истакна дека доколку граѓаните му ја дадат довербата на локални избори функцијата градоначалник ќе ја извршува исклучиво со намера и желба да ...

Јанчев ќе се откаже од платата и службеното возило ако стане градоначалник на Кавадарци

Поглед - 05.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Кавадарци од редовите на ВМРО ДПМНЕ, Митко Јанчев одржа прес-конференција на која изјави дека ако граѓаните на оваа општина му ја доверат довербата и го изгласаат, тој ќе се откаже од платата и службеното ...

Кривична пријава за градоначалникот на Берово

Алсат-М - 06.10.2017

СВР Штип поднесе кривична пријава за градоначалникот на Берово Д.Н. (59) поради злоупотреба на службена положба, односно поради тоа што без решенија и без патни налози го користел возилото на општината за сопствени потреби.

Пекевски: Берово заслужува модерен пазар и во следните години ние ќе го изградиме

А1 On - 05.10.2017

„Под мото Живот за сите, кандидатот за градоначалник на Берово од СДСМ, Звонко Пекевски интензивно ја промовира својата програма за враќање на животот во Берово во наредните четири години во оваа општина пред граѓаните на Берово.

Јанчев: Функционери на СДСМ ги заплашуваат жителите на Марена

Република - 05.10.2017

По безбројните неосновани и бесрамни напади на лична основа се со цел лична дискредитација на кандидатот за градоначалник на општина Кавадарци на ВМРО-ДПМНЕ и Kоалицијата „За подобра Македонија”, Митко Јанчев, сега цел на напад од страна на личности ...

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ се откажа од платата и службеното возило: Ако стане градоначалник, средствата ќе одат за ...

Република - 05.10.2017

Кандидатот за градоначалник за Општина Кавадарци од ВМРО-ДПМНЕ Митко Јанчев на денешната прес-конференција истакна дека доколку граѓаните му ја дадат довербата на локални избори функцијата градоначалник ќе ја извршува исклучиво со намера и желба да ...

Поднесена кривична пријава за градоначалникот на Берово

еМагазин - 06.10.2017

СВР Штип поднесе кривична пријава за градоначалникот на Берово Д.Н. (59) поради злоупотреба на службена положба, односно поради тоа што без решенија и без патни налози го користел возилото на општината за сопствени потреби.

Враќање на животот во Берово

Фактор - 05.10.2017

Под мото Живот за сите, кандидатот за градоначалник на Берово од СДСМ, Звонко Пекевски интензивно ја промовира својата програма за вракање на животот во Берово во наредните четири години во оваа општина пред граѓаните на Берово.

Јанчев: Луѓе на СДСМ ги заплашуваат жителите на Марена

Сител - 05.10.2017

По безбројните неосновани и бесрамни напади на лична основа се со цел лична дискредитација на кандидатот за градоначалник на општина Кавадарци на ВМРО-ДПМНЕ и Kоалицијата „За подобра Македонија”, Митко Јанчев, сега цел на напад од страна на личности ...

Јанчев се откажа од платата и службеното возило доколку биде избран за градоначалник, средствата ќе одат во хуманитарни ...

Сител - 05.10.2017

Кандидатот за градоначалник за Општина Кавадарци од ВМРО-ДПМНЕ Митко Јанчев на денешната прес-конференција истакна дека доколку граѓаните му ја дадат довербата на локални избори функцијата градоначалник ќе ја извршува исклучиво со намера и желба да ...

Кривична пријава за градоначалникот на Берово

А1 On - 06.10.2017

СВР Штип поднесе кривична пријава за градоначалникот на Берово Д.Н. (59) поради злоупотреба на службена положба, односно поради тоа што без решенија и без патни налози го користел возилото на општината за сопствени потреби.

Пекевски: Берово заслужува модерен пазар ...

Н.Македонија - 05.10.2017

Пекевски: Берово заслужува модерен пазар Под мото „Живот за сите“, кандидатот за градоначалник на Берово од СДСМ, Звонко Пекевски интензивно ја промовира својата програма за враќање на животот во Берово во наредните четири години во оваа општина.

ЛИ2017/Јанчев: Се откажувам од градоначалничката плата и нема да користам службено возило

Либертас - 05.10.2017

Јавно се откажувам од градоначалничката плата, нема да користам службено возило и службените обврски ќе ги извршувам со сопствено возило. Ова го рече денеска на прес-конференција Митко Јанчев, кандидат за градоначалник на Кавадарци од ВМРО-ДПМНЕ и ...

МВР: Кривична пријава за градоначалникот на Берово

Нова ТВ - 06.10.2017

СВР Штип поднесе кривична пријава за градоначалникот на Берово Д.Н. (59) поради злоупотреба на службена положба, односно поради тоа што без решенија и без патни налози го користел возилото на општината за сопствени потреби.

ЛИ2017/ Пекевски: Берово заслужува модерен пазар и во следните години ние ќе го изградиме

Либертас - 05.10.2017

Под мото Живот за сите, кандидатот за градоначалник на Берово од СДСМ, Звонко Пекевски интензивно ја промовира својата програма за враќање на животот во Берово во наредните четири години во оваа општина пред граѓаните на Берово.

Јанчев: Се откажувам од градоначалничката плата и нема да користам службено возило

Локално - 05.10.2017

Јавно се откажувам од градоначалничката плата, нема да користам службено возило и службените обврски ќе ги извршувам со сопствено возило. Ова го рече денеска на прес-конференција Митко Јанчев, кандидат за градоначалник на Кавадарци од ВМРО-ДПМНЕ и ...

Кривична пријава за градоначалникот на Берово

Либертас - 06.10.2017

СВР Штип поднесе кривична пријава за градоначалникот на Берово Д.Н. (59) поради злоупотреба на службена положба, односно поради тоа што без решенија и без патни налози го користел возилото на општината за сопствени потреби.

Јанчев: Се откажувам од градоначалничката плата и нема да користам службено возило

Вечер - 05.10.2017

Јавно се откажувам од градоначалничката плата, нема да користам службено возило и службените обврски ќе ги извршувам со сопствено возило. Ова го рече денеска на прес-конференција Митко Јанчев, кандидат за градоначалник на Кавадарци од ВМРО-ДПМНЕ и ...

Градоначалникот на Берово неовластено користел службено возило

Слободен Печат - 06.10.2017

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово во содејство со Одделот за економски криминал при Секторот за внатрешни работи Штип до Основното јавно обвинителство Берово поднесе кривична пријава против Д.Н.

Јанчев: Се откажувам од градоначалничката плата и нема да користам службено возило

А1 On - 05.10.2017

Јавно се откажувам од градоначалничката плата, нема да користам службено возило и службените обврски ќе ги извршувам со сопствено возило. Ова го рече денеска на прес-конференција Митко Јанчев, кандидат за градоначалник на Кавадарци од ВМРО-ДПМНЕ и ...

Кривична пријава за градоначалникот на Берово, Драги Наџински

Стандард - 06.10.2017

СВР Штип поднесе кривична пријава за градоначалникот на Берово Д.Н. (59) поради злоупотреба на службена положба, односно поради тоа што без решенија и без патни налози го користел возилото на општината за сопствени потреби.

Јанчев: Се откажувам од градоначалничката плата, нема да користам службено возило...

Н.Македонија - 05.10.2017

Јанчев: Се откажувам од градоначалничката плата, нема да користам службено возило Јавно се откажувам од градоначалничката плата, нема да користам службено возило и службените обврски ќе ги извршувам со сопствено возило.

Кривична пријава за градоначалникот на Берово

Канал5 - 06.10.2017

СВР Штип поднесе кривична пријава за градоначалникот на Берово Д.Н. (59) поради злоупотреба на службена положба, односно поради тоа што без решенија и без патни налози го користел возилото на општината за сопствени потреби.

Јанчев: Се откажувам од градоначалничката плата и нема да користам службено возило

Слободен Печат - 05.10.2017

Јавно се откажувам од градоначалничката плата, нема да користам службено возило и службените обврски ќе ги извршувам со сопствено возило. Ова го рече денеска на прес-конференција Митко Јанчев, кандидат за градоначалник на Кавадарци од ВМРО-ДПМНЕ и ...

Кривична пријава за градоначалникот на Берово...

Н.Македонија - 06.10.2017

Кривична пријава за градоначалникот на Берово СВР Штип поднесе кривична пријава за градоначалникот на Берово Д.Н. (59) поради злоупотреба на службена положба, односно поради тоа што без решенија и без патни налози го користел возилото на општината ...

Кривична пријава за градоначалникот на Берово

МРТ - 06.10.2017

Според МВР, тој без решенија и без патни налози го користел возилото на општината за сопствени потреби. Градоначалникот на Берово заработи кривична пријава поради злоупотреба на службена положба.

Две години го користел службеното возило за приватни патувања

МКД - 06.10.2017

СВР Штип поднесе кривична пријава за градоначалникот на Берово Д.Н. (59) поради злоупотреба на службена положба, односно поради тоа што без решенија и без патни налози го користел возилото на општината за сопствени потреби.

Кривична пријава за градоначалникот на Берово

Локално - 06.10.2017

СВР Штип поднесе кривична пријава за градоначалникот на Берово Д.Н. (59) поради злоупотреба на службена положба, односно поради тоа што без решенија и без патни налози го користел возилото на општината за сопствени потреби.

Кривична пријава за градоначалникот на Берово, Драги Наџински

Позитив.мк - 06.10.2017

СВР Штип поднесе кривична пријава за градоначалникот на Берово Д.Н. (59) поради злоупотреба на службена положба, односно поради тоа што без решенија и без патни налози го користел возилото на општината за сопствени потреби.

Градоначалникот на Берово заработи кривична пријава

Фактор - 06.10.2017

Градоначалникот Драги Наџински на општина Берово „заработи“ кривична пријава поднесена од СВР Штип за злоупотреба на службена положба, односно поради тоа што без решенија и без патни налози го користел возилото на општината за сопствени потреби.

Кривична пријава за градоначалникот на Берово, со службеното возило патувал во странство за лични потреби

Макфакс - 06.10.2017

Полицијата поднесе кривична пријава против градоначалникот на Берово, Драги Наџински (59), поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „злоупотреба на службената положба и овластување “.

Кривична пријава за градоначалникот на Берово

Р.С.Европа - 06.10.2017

СВР Штип поднесе кривична пријава за градоначалникот на Берово Драги Наџински поради злоупотреба на службена положба, односно поради тоа што без решенија и без патни налози го користел возилото на општината за сопствени потреби.

Кривична пријава за градоначалникот на Берово, со службено возило патувал во странство за лични потреби

Точка - 06.10.2017

Полицијата поднесе кривична пријава против градоначалникот на Берово, Драги Наџински (59), поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „злоупотреба на службената положба и овластување “.

Кривична пријава против познат градоначалник

Sky - 06.10.2017

Полицијата поднесе кривична пријава против градоначалникот на Берово, Драги Наџински (59), поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „злоупотреба на службената положба и овластување “.