TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: На срамежливиот принц му треба убедување

Идивиди - 17.07.2017

Принцот Џорџ не е воопшто срамежливо дете, сепак за време на посетата на Полска, му требаше малку повеќе убедување при излегувањето од авион. За разлика од малата Шарлот, која смирено ја гледаше толпата за пречек од прегратката на војвотката од ...

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со принцот Џорџ и принцезата Шарлот во Полска

Фемина - 17.07.2017

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам заедно со двете дечиња ја започнаа петдневната турнеја низ Полска и Германија. Кралскиот пар со принцот Џорџ и принцезата Шарлот денес пристигна во Варшава.

Кејт и принцот Вилијам со принцот Џорџ и принцезата Шарлот во Полска (Фото)

Република - 17.07.2017

Војвотката Кејт и принцот Вилијам заедно со двете дечиња ја започнаа петдневната турнеја низ Полска и Германија. Кралскиот пар со принцот Џорџ и принцезата Шарлот денес пристигна во Варшава.

Што ќе се случи кога ќе умре британската кралица?

Оff.net - 16.07.2017

Британските медиуми се согласни во желбата господ да ја поживее, но согласни се и дека жената има 91 година и дека е родена во 1926-та, годината во која, на пример, умираат Рудолф Валентино и Худини.

Принцот Чарлс организираше приватна забава за 70. роденден на Камила

Локално - 16.07.2017

Принцот Чарлс одржа приватна забава за војвотката од Корнвал, која го прослави својот 70 роденден. Семејството и блиските пријатлеи присуствувале на забавата одржана во Хајгроу во Глучестершир синоќа, иако роденденот на Камила е во понеделник.