TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Протест на „Се македонски национален совет“: Бараат од Иванов да го одземе мандатот на Зоран Заев

ТВ21 - 10.11.2017

Попладнево се одржа нов марш од канцеларијата на Европската унија до Вила Водно во организација на Се македонски национален совет – Македониум. Собрани пред влезот на резиденцијата на Ѓорѓе Иванов демонстрантите од неколку здруженија упатија барања ...

Се македонски национален совет – Македониум бара на Заев да му се одземе мандатот

Фактор - 10.11.2017

Нов марш попладнево се одржа од канцеларијата на Европската унија до Вила Водно во организација на Се македонски национален совет – Македониум. Собрани пред влезот на резиденцијата на претседателот Ѓорѓе Иванов демонстрантите од неколку здруженија ...

Семакедонски национален совет уште еднаш протестираше за одземање на мандатот на Заев

Фокус - 10.11.2017

Група на патритски здруженија кои се нарекуваат „Семакедонски национален совет“ денеска по втор пат протестираа со барање претседателот Ѓорѓе Иванов да му го одземе мандатот на премиерот Зоран Заев.