TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Оливер Стоун: САД не го сфаќаат Путин

Стандард - 18.06.2017

Режисерот Оливер Стоун, кој го сними филмот „Интервју со Путин“, го смета за гротескен фактот дека многу негови сонародници не знаат каков е Путин. „Изгледа во моментов, многу луѓе во Америка во Стејт департментот, медиумите и ЦИА, се изјаснуваат ...

Оливер Стоун: Путин не се стреми кон експанзија на Русија

Руска реч - 18.06.2017

Американскиот режисер Оливер Стоун изјави дека за претседателот на Русија Владимир Путин клучна улога играат „законот и редот“. Во интервјуто за „Росијскаја газета“ , Стоун е убеден дека Путин е приврзан на меѓународниот поредок.

Медиумите во САД формираа орвелска “недела на омраза” против Путин

Локално - 18.06.2017

Американскиот режисер Оливер Стоун ја коментира реакцијата на американските медиуми во врска со филмот со интервјуа со рускиот претседател Владимир Путин, велејќи дека настанатата хистерија го потсетува на романот-антиутопија на Џорџ Орвел “1984”.

Стоун ја спореди реакцијата на американските медиуми на неговиот филм за Путин со Орвеловта „1984-та“

Нетпрес - 17.06.2017

Во мај здружението на сопствениците на американските кино сали United State of Cinema, протестирајќи против политиките на претседателот Доналд Трамп организираше колективни проекции на филмската адаптација на романот Славниот американски режисер ...

Шерон Стоун и нејзините 5 лекции за животот

Стандард - 17.06.2017

Шерон Стоун е една од најзначајните актерки во Холивуд. Пред да почне да се занимава со актерство и продуцентство, таа била баран модел во Америка. Стоун е добитничка на голем број престижни награди, меѓу кои „Златен глобус“, „Еми“ и други.

Путин: Со Обама не можеше да се работи

Канал5 - 17.06.2017

Претседателот на Русија Владимир Путин во интервју за американскиот режисер Оливер Стоун изјавил дека Русија и администрацијата на поранешниот претседател Обама биле близу постигнување на спогодба за Сирија но дека Американците во последен момент се ...

Според Оливер Стоун, Путин е одличен раководител

Локално - 17.06.2017

Американскиот режисер Оливер Стоун го смета претседателот на Русија Владимир Путин за “одличен раководител” на Русија. Слични искази се содржат во новоиздадената книга на режисерот, во која се објавени целосните стенографи од интервјуата со рускиот ...

Оливер Стоун: Дискусиите за филмот со Путин се налик на Неделата на омразата од „1984“

Телевизија Нова - 17.06.2017

Американскиот режисер Оливер Стоун ги спореди дискусиите за документарниот филм „Интервју со Путин“ во американскиот печат со Неделата на омразата кон надворешниот непријател, опишана во книгата „1984“ на Џорџ Орвел.

Нападот на Кулите Близначки: Еве што вели Путин за најголемата теорија на заговор поврзана со 11. септември

Точка - 17.06.2017

Претседателот на Русија, Владимир Путин, изјавил дека не верува во верзијата дека американските специјални служби се вмешани во терористичкиот напад изведен на 11. септември 2001. година во Њујорк.

Путин: Грешка е перцепцијата за Русија во САД како „закана“ и „непријател“

Руска реч - 17.06.2017

Рускиот Претседател Владимир Путин ја нарече грешка перцепцијата на САД за Русија како закана и геополитички непријател на земјата. Ова тој го изјави во интервјуто со режисерот Оливер Стоун.

Шерон Стоун и нејзините 5 лекции за животот

Локално - 19.06.2017

Шерон Стоун е една од најзначајните актерки во Холивуд. Пред да почне да се занимава со кино и продуцентство, таа е баран модел во Америка. Стоун е добитничка на голем број престижни награди, меѓу кои “Златен глобус”, “Еми” и други.

Оливер Стоун: Дискусиите за филмот со Путин се налик на Неделата на омразата од „1984“

А1 On - 17.06.2017

Американскиот режисер Оливер Стоун ги спореди дискусиите за документарниот филм „Интервју со Путин“ во американскиот печат со Неделата на омразата кон надворешниот непријател, опишана во книгата „1984“ на Џорџ Орвел.

Оливер Стоун: Дискусиите за филмот со Путин се налик на Неделата на омразата од „1984

+инфо - 18.06.2017

Стоун овој став го изнесе пред „Роскаја газета“, која денеска на сајтот објави дел од интервјуто со него. Американскиот режисер Оливер Стоун ги спореди дискусиите за документарниот филм „Интервју со Путин“ во американскиот печат со Неделата на ...

Дискусиите за филмот со Путин се налик на Неделата на омразата од „1984"

Вечер - 18.06.2017

Американскиот режисер Оливер Стоун ги спореди дискусиите за документарниот филм „Интервју со Путин" во американскиот печат со Неделата на омразата кон надворешниот непријател, опишана во книгата „1984" на Џорџ Орвел.

Оливер Стоун: Дискусиите за филмот со Путин се налик на Неделата на омразата од „1984“

Сител - 18.06.2017

Американскиот режисер Оливер Стоун ги спореди дискусиите за документарниот филм „Интервју со Путин“ во американскиот печат со Неделата на омразата кон надворешниот непријател, опишана во книгата „1984“ на Џорџ Орвел.