TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ким Џонг Ун се фали дека ќе победат оти имаат нови ракети

Mojo.mk - 20.03.2017

Северна Кореја го испита новиот ракетен мотор со голема сила на чија проба присуствуваше и драгиот лидер Ким Џонг Ун. „Светот наскоро ќе ја види важноста на историската победа која денес ја остваривме“ вели Ким Џонг Ун.

Каква закана носат новите ракети на Северна Кореја?

Руска реч - 20.03.2017

Севернокорејските ракети сè уште не се усовршени, но опасноста се состои во можноста тие да бидат опремени со нуклеарни боеви глави. Северна Кореја истрела четири ракети од непознат тип, кои паднаа на 350 километри од јапонското крајбрежје.

Трамп со критики кон Ким Јонг-ун поради програмата за проектили

МРТ - 20.03.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп упати критики кон Ким Јонг-ун. Минатиот пат властите во Пјонгјанг тестираа ракетен мотор на копно кој може да се употреби и во проектили. Според официјален Сеул, најновите тестирања на ракетен мотор во Северна ...

Ким Џонг-ун најави нова ера во развојот на неговата земја

Слободен Печат - 20.03.2017

Северна Кореја успешно тестираше ракетен мотор, способен да испрати ракета со која би можеле да се поставуваат вештачки сателити во орбитата. Пресреќниот лидер на оваа земја Ким Џонг-ун, не пропушти со свечена изјава да го одбележи историскиот ден ...

Ким Јонг Ун: Остваривме важна и историска победа, светот ќе го сфати тоа

МКД - 19.03.2017

Северна Кореја тестирала нов ракетен мотор со гоелма моќност во присуство на Ким Јонг Ун, објави денес севернокорејската новинска агенција КЦНА . „Светот наскоро ќе ја сфати важноста на историската победа која денес ја остваривме“, порачал ...

Северна Кореја тестираше нов ракетен мотор

Макфакс - 19.03.2017

Северна Кореја тестирала нов ракетен мотор со голема моќност во присуство на водачот Ким Џонг-ун, објави во неделата службената севернокорејска новинска агенција KCNA. „Светот наскоро ќе ја сфати важноста на историската победа којашто денеска ја ...

Северна Кореја тестираше нов ракетен мотор

Р.С.Европа - 19.03.2017

Северна Кореја терстираше нов ракетен мотор, соопштија државните медиуми, а лидерот Ким Јонг Ун изјави дека пробата претставува „ново раѓање“ на ракетната индустија на земјата. Објавувањето на 19 март доаѓа откако државниот секретар на САД Рекс ...

Северна Кореја тестирала нов ракетен мотор

Мета - 23.06.2017

Северна Кореја тестирала нов ракетен мотор кој би можел да се користи за интерконтинентална балистичка ракета, изјавил доцна синоќа неименуван американски функционер, јавуваат светските агенции.

Северна Кореја тестираше успешно нов ракетен мотор

Стандард - 19.03.2017

Северна Кореја тестирала нов ракетен мотор, пренесоа светските агенции. Тестот се одржал на ракетниот полигон „Тончан-ни“ во присуство на лидерот Ким Џонг-ун, кој изјавил дека успешниот тест е „ново раѓање“ на севернокорејската ракетна индустрија, ...

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

Курир - 19.03.2017

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор во станицата за лансирање Тонгчанг-ри. Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун изјави дека пробата претставува „ново раѓање“ на севернокорејската ракетна индустрија, јавија државните медиуми во Пјонгјанг.

Северна кореја тестираше нов ракетен мотор

Канал5 - 19.03.2017

„Светот наскоро ќе ја сфати важноста на историската победа која денес ја остваривме“, порачал севернокорејскиот диктатор, Ким Јонг Ун, што значи дека Пјонгјанг наскоро би можел да располага со нова ракета кој ќе му овозможи поставување сателити во ...

Ким Јонг Ун најави „ново раѓање на ракетната индустрија на Северна Кореја“

Позитив.мк - 19.03.2017

Северна Кореја изврши тестирање на нов ракетен мотор во станицата за лансирање Тонгчанг-ри, јавиле севернокорејските државни медиуми, пренесуваат светските агенции. Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун по повод тестирањето изјавил дека тоа ...

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

Алсат-М - 19.03.2017

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор во станицата за лансирање Тонгчанг-ри. Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун изјави дека пробата претставува „ново раѓање“ на севернокорејската ракетна индустрија, јавија државните медиуми во Пјонгјанг.

Северна Кореја тестираше нов ракетен мотор

Слободен Печат - 19.03.2017

Северна Кореја изврши тестирање на нов ракетен мотор во станицата за лансирање Тонгчанг-ри, јавиле севернокорејските државни медиуми, пренесуваат светските агенции. Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун по повод тестирањето изјавил дека тоа ...

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

ТВ21 - 19.03.2017

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор во станицата за лансирање Тонгчанг-ри. Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун изјави дека пробата претставува „ново раѓање“ на севернокорејската ракетна индустрија, јавија државните медиуми во Пјонгјанг.

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

Сител - 19.03.2017

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор во станицата за лансирање Тонгчанг-ри. Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун изјави дека пробата претставува „ново раѓање“ на севернокорејската ракетна индустрија, јавија државните медиуми во Пјонгјанг.

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

А1 On - 19.03.2017

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор во станицата за лансирање Тонгчанг-ри. Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун изјави дека пробата претставува „ново раѓање“ на севернокорејската ракетна индустрија, јавија државните медиуми во Пјонгјанг.

СЕВЕРНА КОРЕЈА: Извршена проба на нов ракетен мотор

Нетпрес - 19.03.2017

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор во станицата за лансирање Тонгчанг-ри. Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун изјави дека пробата претставува „ново раѓање“ на севернокорејската ракетна индустрија, јавија државните медиуми во Пјонгјанг.

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

Либертас - 19.03.2017

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор во станицата за лансирање Тонгчанг-ри. Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун изјави дека пробата претставува „ново раѓање“ на севернокорејската ракетна индустрија, јавија државните медиуми во Пјонгјанг.

СЕ СТРЕСЕ ЗЕМЈАТА: Северна Кореја тестираше нов ракетен мотор (ВИДЕО)

Телеграф - 19.03.2017

Севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун изјави дека пробата претставува „ново раѓање“ на севернокорејската ракетна индустрија, јавија државните медиуми во Пјонгјанг. Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор во станицата за лансирање Тонгчанг-ри.

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

Алфа - 19.03.2017

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор во станицата за лансирање Тонгчанг-ри. Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор во станицата за лансирање Тонгчанг-ри. Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун изјави дека пробата претставува „ново ...