TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Миркуловски го продолжи договорот со Вецлар

МКД - 17.02.2017

Македонскиот ракометен репрезентативец, Филип Миркуловски стави потпис на нов договор со бундеслигашот Вецлар па и следната сезона ќе го носи зелениот дрес. Миркуловски останува во Бундеслигата и следната сезона откако стави потпис на нов ...

Официјално: Миркуловски во Вецлар до 2018

Телевизија Нова - 17.02.2017

Филип Миркуловски ја продолжи соработката со Вецлар до јуни 2018 година. Германскиот бундеслигаш денеска го официјализира потпишувањето на новиот едногодишен договор со македонскиот реперезентативец.