TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Двете лица на Карлеуша во еден ден – Од ЗЛАТНА КРАЛИЦА, во СЕКСИ ГОСПОДАРИЦА!

Репортер - 20.04.2017

Пејачката Јелена Карлеуша за само 24 часа се претстави во две сосема различни изданија, и се разбира, повторно сите го коментираа нејзиниот стил на облекување. Јелена прво на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“, се појави во „златна“ варијанта и ...

Лепа Брена во солзи: Ме прогонува што не бев покрај татко ми кога умираше

Сител - 20.04.2017

Многу веруваат дека популарните пејачи живеат во изобилие и дека немаат никакви проблеми, меѓутоа вистината е поинаква. Дури и кај големите ѕвезди како што е Лепа Брена паметат тешки моменти во животот.

Кога малата Атина ќе се вовлече во гардероберот на мама Карлеуша (ФОТО)

Убавина и Здравје - 20.04.2017

Постарата ќерка на поп-пејачката Јелена Карлеуша, Атина , покажа дека и таа има стил како нејзината позната мама, како и смелост да го носи модниот додаток кој ќе ја овележи целата сезона, а гордата мама покажа дека Атина ги следи нејзините стапки.

УШТЕ ОВА ФАЛЕШЕ: Шерифовиќ и се в скут на Карлеуша! (фото)

Exclusive.mk - 20.04.2017

На нивните глупости никогаш крај. Овој пат тие се надминаа себеси. Имено, Марија Шерифовиќ и седна в скут на Јелена Карлеуша. Секако Јелена овој момент го овековечи со селфи, кој пак Марија го објави на Инстаграм.

Уребесно: Брена објасни како паднала на сред сцена (ВИДЕО)

Press24 - 20.04.2017

Снимката од концертот на Лепа Брена како паѓа на среде сцена , беше урнебесна , па таа се одлучи да ја прокоментира и како што вели за се се нивовни новите сандали. -Купив нови чевли на кои не ставив флетници, кои би биле гумирани, и би спречиле ...

Тажен Велигден за Северина

Макфакс - 20.04.2017

Една од најпопуларните пејачки во регионот Северина го изгубила бебето која го чекаше со Игор Којиќ, синот на фолк ѕвездата Драган Којиќ – Кеба. Северина имала спонтан абортус на крајот од март, а семејството Којиќ е очајно поради оваа трагедија, ...

Бил омилен музичар на Аркан: Му свирел на увце, а еве хармоникашот на кого даде големо значење

Press24 - 20.04.2017

Легендата на народната музика Лепа Лукиќ останала без зборови кога во емисија во живо се јавил нејзиниот колега со кој работела а долго време не се слушнала. Имено, гостинка кај Рада Раденовиќ била кралицата на анродната музика и во живо се вклучил ...

Карлеуша со нов луд стајлинг: Кратка коса, тренерки и штикли (ФОТО)

Курир - 20.04.2017

Популарната Јелена Карлеуша изминатиов период има доверба само во дизајнерот Борис Карговиќ, па често се појавува во модни комбинации по негов избор. Провокативниот изглед и е секогаш во прв план, но овојпат фотографите ја уловија во сосема нов ...

Сите се смееја на урнебесниот пад на Брена на сцената, а таа ВРВНО ја прокоментира својата незгода!

Вистина.мк - 20.04.2017

Пред десетина дена Лепа Брена одржа спектакуларен концерт во Пловдив, Бугарија. Видео од концертот каде таа паѓа на сцената стана вирален хит. Додека ја пееше песната „Пази коме завидиш“ Брена одеднаш изгуби рамнотежа и со кусото здолниште се ...

ЕКСКЛУЗИВНО: Северина прв пат по загубата на бебето се појави во јавност (фото)

Exclusive.mk - 20.04.2017

Како што многу српски и хрватски медиуми пренесоа дека Северина го изгуби бебето таа се повлече од јавниот живот. Нигде не можеше да се забележи нејзиното присуство. Но вчера за прв пат се појави на роденденска забава кај Карла Каиќ која е ...

ЛУДО: Карлеуша со кратка коса, тренерки и штикли и нови тетоважи (фото)

Exclusive.mk - 20.04.2017

Јелена Карлеуша од секогаш важела за „луда и откачена“, но овој пат ги помина сите граници на нормалата. Ја скрати косата, се облече во тренерки и штикли. Луда комбинација нели? Погледнете и размислете колку ваков имиџ е тренди и ...

Урнебесно: Брена објаснува како падна на сцената (ВИДЕО)

Република - 20.04.2017

Снимката од концертот на Лепа Брена како паѓа среде сцена беше урнебесна, па таа се одлучи да ја прокоментира и, како што вели, за сѐ се виновни новите сандали. -Купив нови чевли, но не ставив гумирани флекни, тие спречуваат лизгање.

Јелена Карлеуша со привремени тетоважи на двете раце (фото)

Хитпортал - 20.04.2017

Јелена Карлеуша изминатиов период има доверба само во дизајнерот Борис Карговиќ, па често се појавува во модни комбинации по негов избор. Кратка коса, тренерки, штикли и привремени тетоважи на двете раце, вака изгледаше Карлеуша во своето последно ...

Ја спореди со лустер: Аца Лукас и Марија Шерифовиќ го исмеаа стајлингот на Јелена Карлеуша

Хитпортал - 19.04.2017

Српската пејачка Јелена Карлеуша се појави на снимањето на новата емисија за музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ во комбинација и фризура со која го привлече вниманието на сите. „Ако не знаевте НАСА само што ги пушти вонземјаните.

Најпровокативна до сега: Дара Бубамара сосема гола на Инстаграм (фото)

Хитпортал - 19.04.2017

Српската пејачка Дара Бубамара е се попровокативна, но овојпат ги помина сите граници. Пејачката беше на масажа, па решила да ги израдува своите фанови на Инстаграм со фотографија. На фотографијата Дара е сосема гола, но сепак се потрудила ништо да ...

Јелена Карлеуша облечена од глава до пети во златно

ЗаЗабава - 19.04.2017

Јелена Карлеуша во последно време му верува само на дизајнерот Борис Карговиќ и Demode jewelry кога се модните комбинации во прашање. Јелена на снимањето на емисијата Ѕвездите на Гранд се појави целата во златно.

Синот на Лепа Брена изненади со своите пејачки способности (ВИДЕО)

Убавина и Здравје - 19.04.2017

Дека круша под круша паѓа се потврди и во примерот на Стефан Живојиновиќ , постариот син на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ , кој ги изненади сите што ја виделе неговата видеоснимка на Јујтуб.

Јелена Карлеуша брутално исмеана од своите колеги, еве што направи сега

Сител - 19.04.2017

Пејачката Јелена Карлеуша секогаш привлекува внимание каде и да се појави. -Ако не сте знаеле, НАСА тукушто ги пуште вонеземјаните. Тешко мене, мајко родена, прв вонземјанин во Србија. Што е ова? Фризура или лустер.

Погледнете ја додека Инстаграм не ја избрише: За оваа гола фотографија на Дара Бубамара сите зборуваат

Сител - 19.04.2017

Дара Бубамара повторно ја разбуди имагинацијата на своите фанови, особено на оние од машкиот пол. Таа на Инстаграм објави провокативна фотографија од масажа на која е полугола. - Мала релаксација...Масажа - напиша Дара Бубамара.

(ВИДЕО) ШОК НА СЦЕНАТА – Брена тресна на бината, па следеше ВРВЕН КОМЕНТАР

Репортер - 19.04.2017

Пред десетина дена, Лепа Брена одржа спектакуларен концерт во Пловдив, а вистински хит стана снимката од нејзиниот пад на бината. Сега Брена ја прокоментира оваа незгода, и како што вели, виновни биле новите чевли.

Тешки денови за Северина: По абортусот не излегува од станот!

Вистина.мк - 19.04.2017

Хрватската поп дива, сопругата на Игор Којиќ, Северина Којиќ имаше спонтан абортус кон крајот на март. Сега поминува низ тежок период, па преку својот потпарол апелираше до медиумите да не се занимаваат со нејзиниот приватен живот.

(ФОТО) „Каков ти е тој лустер на главата“ – Аца Лукас жестокот ја испровоцира Карлеуша

Репортер - 19.04.2017

Снимањето на емисијата „Ѕвездите на Гранд“ и денеска продолжи во студиото на „Гранд“, а хаосот меѓу членовите на жирито почна уште пред снимањето да почне! Имено, кога Лукас стигна прво ја погледна Јелена и не одолеа, а да не ја боцне! „Каков лустер ...

Новата перика на Карлеуша е бум- ќе се изненадите кога ќе видите од што е направена

Press24 - 19.04.2017

Јелена Карлеуша често ја нарекуваат модна икона, но понекогаш знае да претера. Таа на едно снимање се појавила во несекојдневно издание, а за таа прилика одбрала златна комбинација, но тоа од што никој не можел да тргне поглед било нејзината перика ...

Лукас почна да ја задева Карлеуша а таа...(ФОТО)

Press24 - 19.04.2017

Јелена Карлеуша и Аца Лукас направија хаос за време на снимањето на „Ѕвездите на Гранд„ а иницијатор на расправата беше Лукас, кој почна да и префрла на Карлеуша штом ја здогледа. Веднаш штом се појавила Јелена со својот, еставагантен изглед, Лукас ...

Погледнете додека Инстаграм не ја блокира: За оваа фотографија на Дара Бубамара зборуваат сите! (фото)

Вистина.мк - 19.04.2017

Дара Бубамара повторно ја разбуди фанатазијата на своите фанови, особено на машкиот пол. На својот профил на Инстаграм таа објави фотографија од масажа на која е гола. Малку опуштено…масажа..напиша Дара.

(ФОТО) ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ДОДЕКА ИНСТАГРАМ НЕ ЈА ИЗБРИШАЛ – Гола фотка на Дара Бубамара за која сите зборат

Репортер - 19.04.2017

Дара Бубамара повторно ја глицна фантазијата на своите обожаватели, особено машките. Таа на Инстаграм објави провокативна фотка од масажата на која е полугола. „Малку опуштање… Масажичка“, напиша Дара Бубамара.

Се стопила! Нема да верувате како изгледа Дара Бубамара

Пулс24 - 19.04.2017

Дара Бубамара ослабе речиси 15 килограми и излега потполно непропознатливо. Имено, таа веќе неколку недели зборува како е на здрава храна и дека килограмите и се топат сами од себе. Кога ја соблече маичката стана јасно дека таа потполно се стопила, ...

ЛУКАС И ШЕРИФОВИЌ И СЕ ИЗНАСМЕАЈА СЛАТКО: „Ти си нашиот трансформер“ (видео)

Exclusive.mk - 19.04.2017

На последното снимање на музичкото шоу „Ѕвезде гранда“, Јелена Карлеуша се појави како кралицата Клеопатра, со златна перика на главата. Но, на овој нејзин стајлинг мала замерка најдоа нејзините колеги Аца Лукас и Марија Шерифовиќ.

БЛУД И НЕМОРАЛ: Сораја ја шокираше јавноста со фотка на Инстаграм! (фото)

Exclusive.mk - 19.04.2017

Една од најпопуларните старлети во Србија, Сораја Вучелиќ објави фотографија на која се гледа дека на градите има отпечатоци од усни. Имено, покрај Сораја стојат две девојки кои очигледно ги бакнувале нејзините гради.

Тијана Дапчевиќ повторно во венчаница?! (видео)

Exclusive.mk - 19.04.2017

Не, македонската пејачка Тијана Дапчевиќ не се мажи повторно. Имено таа пред неколку дена настапи на модниот викенд во Белград. За таа пригода таа се одлучи да облече кратка венчаница, збогатена со кожна јакна.

Погледнете ја додека Инстаграм не ја избрише: За оваа гола фотографија на Дара Бубамара сите зборуваат(ФОТО)

Exclusive.mk - 19.04.2017

Дара Бубамара повторно ја разбуди имагинацијата на своите фанови, особено на оние од машкиот пол. Таа на Инстаграм објави провокативна фотографија од масажа на која е полугола. - Мала релаксација...Масажа - напиша Дара Бубамара.

Не излегува од дома – тешки денови за Северина по губењето на бебето

Република - 19.04.2017

Хрватската поп дива, сопругата на Игор Којиќ, Северина Којиќ имаше спонтан абортус кон крајот на март. Сега поминува низ тежок период, па преку својот потпарол апелираше до медиумите да не се занимаваат со нејзиниот приватен живот.

Забранета од Инстаграм: Гола фотографија од Дара Бубамара за која Балканот зборува

БркајРабота - 20.04.2017

Дара Бубамара повторно ја разбуди имагинацијата на своите следбеници на Инстаграм особено на оние од машкиот пол. Имено, таа на оваа социјална мрежа објави провокативна фотографија од масажа на која е полугола.

Тешки денови за Северина: Откако го изгуби бебето не излегува од дома

Хитпортал - 20.04.2017

Хрватската пејачка Северина Којиќ имаше спонтан абортус кон крајот на март. Сега поминува низ тежок период, па преку својот потпарол апелираше до медиумите да не се занимаваат со нејзиниот приватен живот.