TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Снимка која го шокираше светот: Мајмун зависник од бензин краде гориво од мотори и го пие, банани ич не помирисува

Сител - 10.11.2017

Група мотоциклисти од Тајланд, кои работат како трговци во градот Панипат во Индија, пријавиле исчезнување на поголемо количество гориво од нивните мотоцикли. Она што се утврдило по завршувањето на истрагата е дека горивото од мотоциклите го крадел ...

(ВИДЕО) Мајмун „цица бензин – индиски трговци кренаа раце од влакнестиот крадец зависник од високи октани

Локално - 09.11.2017

Трговци од индискиот град Панипат не очекуваа да фатат на дело влакнест крадец за кој подоцна се покажало дека е зависник од бензин, соопшти UPI. Приказната тргнала од луѓето, кои се жалеле дека додека работеле на пазарот, некој од нивните возила ...

Овој мајмун не сака банани, ама затоа пие гориво (видео)

Кумановски м. - 08.11.2017

loading... Група мотоциклисти од Тајланд, кои работат како трговци во градот Панипат во Индија, пријавиле кражба на поголема количина гориво од нивните мотоцикли. Мајмун нападнал чувар во зоолошка оти ја гледал неговата „сакана“ (видео) Она што се ...