TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мирен протест во спомен на велосипедистот Ненад

+инфо - 13.09.2017

Ќе се постави ghost bike на локацијата на сообраќајката за привлекување вимание кон небезбедноста на патот. Семејството на загинатиот Ненад Пешевски во сообраќајка на клучката кај Батинци - Драчево утре организира протест на кој НаТочак се ...

Мирен протест утре кај Драчево – „Спомен за Ненад, безбедни улици за сите“

Радио МОФ - 13.09.2017

Велосипедисти, активисти и граѓани од Драчево и цело Скопје утре ќе се приклучат на мирниот протест што го иницираат семејството и пријателите на 30-годишниот Ненад Пешевски, кој беше прегазен од камион додека го возел својот велосипед на ...

Мирен протест денеска кај Драчево – „Спомен за Ненад, безбедни улици за сите“

Скопје24 - 13.09.2017

Семејството на загинатиот Ненад Пешевски во сообраќајка на клучката кај Батинци – Драчево денеска организира протест на кој НаТочак се приклучува со возење до таму и поставување ghost bike на локацијата на сообраќајката за привлекување вимание кон ...

Во спомен на Ненад велосипедистите ќе возат до клучката во Драчево на која загина

Вечер - 13.09.2017

Неформалната група скопски велосипедисти "На точак" утре во спомен на Ненад Пешевски кој на велосипед загина на клучката кај Драчево- Батинце, ќе возат на велосипеди од плоштад Македонија до спорната крстосницата со што преку мирен протест ќе го ...

Мирен протест за прегазениот Ненад, серијата убиства во сообраќајот мора да престане

МКД - 13.09.2017

Утре во 17 часот на крстосницата пред Драчево велосипедисти, активисти и жители од Драчево и цело Скопје ќе одржат мирен протест што го иницираат семејството и пријателите на 30-годишниот Ненад Пешевски, кој беше прегазен од камион пред десетина ...