TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нов рекорд за Koenigsegg Agera RS: од 0-400 km/h за само… / ВИДЕО

Додај Гас - 09.11.2017

Патот во Невада, САД, на кој Agera RS го постави новиот Гинисов брзински рекорд (447,2 km/h), Koenigsegg повторно го искористи за да го подобри сопственото, инаку фантастично време за забрзување од место до 400 km/h и повторно запирање од 36,44 ...

KOENIGSEGG AGERA RS: Уште еден нов светски рекорд на Швеѓаните

Високи Октани - 09.11.2017

Освен новиот брзински рекод за сериски автомобили, Koenigsegg Agera RS оствари уште еден, нов подвиг Освен новиот брзински рекод за сериски автомобили, Koenigsegg Agera RS оствари уште еден, нов подвиг.

На Koenigsegg никогаш не му е доста од рекорди: Сега уште побрз од 0-400 км/ч

Точка - 08.11.2017

Koenigsegg Agera RS освен новиот брзински рекорд за автомобили кои можат да се возат по јавни патишта, собори уште една граница. Овојпат, моделот на шведската автомобилска компанија го собори сопствениот рекорд од октомври во забрзување од место до ...

AGERA RS: Соборувањето на светскиот рекорд овековечено и на видео снимка

Високи Октани - 08.11.2017

На видео прилогот јасно се гледа дека болидот на Koenigsegg во еден момент постигнува брзина од дури 457км/ч! Во двата обиди за соборување на рекордот, возејќи по патот со ознака Route 160 во Невада, новиот најбрз сериски автомобил на светот ...

Жестока битка за брзиот трон

Авто Магазин - 07.11.2017

Во моментов во светот на хиперавтомобилите се води опасна трка за брзинскиот трон во која Koenigsegg го презеде приматот - неговиот Agera RS успеа да постигне 447 километри на час. Подвигот е направен на автопат во Невада, на затворена делницата ...

Суперавтомобил од Шведска со нов рекорд, веќе е најбрз во светот (ВИДЕО)

Стандард - 07.11.2017

Шведската компанија за автомобили Koenigsegg го сруши светскиот рекорд за најбрз автомобил. Нејзиниот модел Agera RS разви импресивни 447,5 км / ч за време на тест, кој се спроведе помеѓу Лас Вегас и Парамп, Невада.