TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Изгора пет хектари борова шума

МКД - 20.03.2017

Вчера во 16 часот во полициската станица-Неготино, од страна на Противпожарната единица Неготино било пријавено дека кај месноста „Прогон“, атар на село Тимјаник избувнал пожар кој бил изгаснат околу 17.30 часот.

Опожарена борова шума во село Тимјаник

А1 On - 20.03.2017

Околу пет хектари борова шума изгореле вчера во атарот на неготинското село Тимјаник, соопшти полицијата. Пожарот избувнал во местото викано Прогон. Како случај е пријавен во 16 часот, а бил изгаснат час и половина подоцна, околу 17:30.

Изгореа пет хектари борова шува во Неготинско...

Н.Македонија - 20.03.2017

Изгореа пет хектари борова шува во Неготинско Вчера во 16 часот во полициската станица Неготино било пријавено дека избувнал пожар во неготинско. - Од страна на Противпожарната единица Неготино било пријавено дека на местот викано „Прогон“, атар на ...

Опожарена борова шума во село Тимјаник

Сител - 20.03.2017

Околу пет хектари борова шума изгореле вчера во атарот на неготинското село Тимјаник, соопшти полицијата. Пожарот избувнал во местото викано Прогон. Како случај е пријавен во 16 часот, а бил изгаснат час и половина подоцна, околу 17:30.

Изгоре борова шума во Неготино

Слободен Печат - 20.03.2017

На 19.03.2017 година во 16.00 часот во ПС Неготино, од страна на Противпожарната единица Неготино било пријавено дека на м.в. „Прогон“, атар на с.Тимјаник, неготинско, избувнал пожар кој бил изгаснат околу 17.30 часот.

Опожарена борова шума во село Тимјаник

Курир - 20.03.2017

Околу пет хектари борова шума изгореле вчера во атарот на неготинското село Тимјаник, соопшти полицијата. Пожарот избувнал во местото викано Прогон. Како случај е пријавен во 16 часот, а бил изгаснат час и половина подоцна, околу 17:30.

Опожарена борова шума во село Тимјаник

Либертас - 20.03.2017

Околу пет хектари борова шума изгореле вчера во атарот на неготинското село Тимјаник, соопшти полицијата. Пожарот избувнал во местото викано Прогон. Како случај е пријавен во 16 часот, а бил изгаснат час и половина подоцна, околу 17:30.

Опожарена борова шума во село Тимјаник

Нетпрес - 20.03.2017

Пожарот избувнал во местото викано Прогон. Како случај е пријавен во 16 часот, а бил изгаснат час и половина подоцна, околу 17:30. Се преземаат мерки за утврдување на причините за настанувањето на ...

Опожарена борова шума во село Тимјаник

Точка - 20.03.2017

Околу пет хектари борова шума изгореле вчера во атарот на неготинското село Тимјаник, соопшти полицијата. Пожарот избувнал во местото викано Прогон. Како случај е пријавен во 16 часот, а бил изгаснат час и половина подоцна, околу 17:30.