TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спировски со својот првенец стави точка на новиот триумф на Ференцварош (Видео)

Дерби - 24.09.2017

Македонскиот репрезентативец, Стефан Спировски го постигна првиот гол во новата средина во составот на Ференцварош во кој се пресели во финишот на летниот преоден рок од Вардар. Ференцварош пред своите гледачи ја запиша третата победа во низа во ...

ВИДЕО: Погледнете го голот првенец на Спировски за Ференцварош

Gol.mk - 24.09.2017

Екс фудбалерот на Вардар, Стефан Спировски од оваа сезона настапува во екипата на Ференцварош во унгарското првенство. Македонскиот репрезентативец остави добар впечаток на првите настапи во својата нова екипа и се наметна во почетниот состав од ...

Деби гол за Стефан Спировски во Унгарија

Оff.net - 24.09.2017

Македонскиот репрезентативец Стефан Спировски ја начна мрежата во унгарското првенство. Ференцварош славеше 2:0 против Диосѓер, а тој го постигна вториот погодок на средбата. Спировски го напушти Вардар по двомечот со Фенербахче во плејофот од Лига ...