TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хиршер нов светски првак во велеслалом

Телма - 17.02.2017

Големиот фаворит и лидерот во Светскиот Куп, Марсел Хиршер го освои златниот медал во велеслалом на Светското првенство што се одржува во швајцарскиот зимски центар Сент Мориц. По двете сребра во Шладминг и Бивер Крик, Австриецот конечно во третиот ...

Хиршер ја освои првата светска титула во велеслалом

Стандард - 17.02.2017

Марсел Хиршер ја освои својата прва светска титула во велеслалом. Австриецот триумфираше во Сент Мориц, откако заврши со вкупно време од двата спуста 2:13,31 минути. Интересен инцидент го успори почетокот на второто спуштање.

Марсел Хиршер златен во велеслалом

Екипа - 17.02.2017

Австриецот Марсел Хиршер е победник на велеслаломот на Светското првенство во Сент Мориц. Водечкиот во генералниот пласман во Светскиот куп за првпат во кариерата го освои златниот медал во оваа дисциплина.

Хиршер нов светски првак во велеслалом

Канал5 - 17.02.2017

Водечкиот во Светскиот куп, Марсел Хиршер е нов планетарен првак во дисциплината велеслалом. Австриецот победи на денешната трка во рамките на Светското првенство во алпско скијање што се одржува во швајцарски Сент Мориц.

Божиновски без финиш на квалификациите во велеслалом

SportMedia - 17.02.2017

Нов блед настап на македонските скијачи на Светското првенство во Сент Мориц. Нашиот млад натпреварувач, Лука Божиновски не успеа да ја заврши првата квалификациска трка во велеслалом. Со тоа, Божиновски се најде меѓу 32.

Хиршер со велеслаломски триумф, авиони ја одложија трката!

SportMedia - 17.02.2017

Второто возење на Корвиља патеката беше одложено за половина час, откако еден авион на Швајцарското воздухопловство кој тренираше над Сент Мориц, удри го кабел на ТВ-камерата, која падна на финишот, за среќа на место каде што немаше никој.

Марсел Хиршер ја освои првата светска титула во велеслаламот

Локално - 17.02.2017

Австриецот Марсел Хиршер стигна до својата прва светска титула во велеслалом, откако победи на трката во Санкт Мориц, Швајцарија. До овој момент Хиршер имаше два сребрени медали во дисциплината, како на последните две светски првенства беше поразен ...

Двојна победа на Австријците на велеслаломот во Сент Мориц

Макфакс - 17.02.2017

Двојна победа остварија Австријците на велеслаломската трка на Светското првенство во швајцарски Сент Мориц. Титулата ја освои Марсел Хиршер, а како втор заврши Роланд Лејтингер. Марсел Хиршер ја освои титулата светски првак во велеслалом, откако во ...

Лош ден за македонските скијачи на СП...

Н.Македонија - 17.02.2017

Лош ден за македонските скијачи на СП Лош ден, без ниту еден пласман во велеслалом за македонските скијачи на Светското првенство (СП) во алпско скијање, кое се одржува во Сент Мориц, Швајцарија.

Симјановска 55-та во првото возење во слалом

24 Вести - 17.02.2017

Лидија Симјановска успеа да стигне до целта во првото возење квалификациите во слалом, на СП во Сент Мориц.. Патеката ја мина за време од една минута, една секунда и 68 стотинки, што беше доволно за 55-то место.

Ворли освои злато во велеслалом

СуперСпорт - 17.02.2017

Француската скијачка Теса Ворли освои златен медал во велеслалом на СП во Сент Етјен. Ворли, светската шампионка од 2013 година, победи со време 2:05.55. Тоа е најзин втор златен медал на СП оваа година, бидејќи во вторникот победи во конкуренција ...

Марсел Хиршер се закити со златен медал во велеслалом на СП во Сент Мориц

Република - 17.02.2017

Австриецот Марсел Хиршер е победник на велеслаломот на Светското првенство во Сент Мориц. Водечкиот во генералниот пласман во Светскиот куп за првпат во кариерата го освои златниот медал во оваа дисциплина.

Хиршер нов светски првак во велеслалом

А1 On - 17.02.2017

Водечкиот во Светскиот куп, Марсел Хиршер е нов планетарен првак во дисциплината велеслалом. Австриецот победи на денешната трка во рамките на Светското првенство во алпско скијање што се одржува во швајцарски Сент Мориц.

СП, Сент Мориц: Двајца македонски скијачи дисквалификувани, тројца не го завршија велеслаломот

24 Вести - 16.02.2017

Од вкупно пет македонски скијачи на денешните трки во велеслалом на СП во швајцарскиот Сент Мориц, ниту еден не оствари пласман. Во финалната трка во женска конкуренција, нашата Лидија Симјановска беше дисквалификувана по првото возење од страна на ...

СП: Ворли го освои златниот медал во велеслалом,симјановска дисквалификувана

Телма - 16.02.2017

На СП во алпско скијање што се одржува во швајцарскиот зимски центар Сент Мориц,денеска на програма беше финалето во женскиот велеслалом како и квалификациите за истата дисциплина во машка конкуренција.Теса Ворли од Франција го освои златниот ...

Симјановска дисквалификувана по првата трка во велеслалом

МКД - 16.02.2017

Македонската скијачка Лидија Симјановска нема да настапи на второто возење од финалето во велеслалом во Сент Мориц откако беше дисквалификувана по првата трка. 16-годишната Симјановска во квалификациите го освои 46.

Македонските скијачи без пласман на квалификацискиот велеслалом

Идивиди - 16.02.2017

Сент Мориц, 16 февруари 2017 (МИА) – На Светското првенство во скијање во алпски дисциплни што се одржува во Сент Мориц денеска се возеа квалификациските трки во велеслалом во машка конкуренција, а Македонија имаше четири претставници и ниту еден не ...

Македонските скијачи не ги минаа велеслаломските квалификации во Сент Мориц

Дерби - 16.02.2017

Во текот на денешниот ден се одржаа двете квалификациски трки во велеслалмо дисциплината на Светското скијачко првенство во Швајцарија, па иако во втората рунда се најдоа двајца македонски претставници, сепак ниту Ристевски, ниту Нашоку не успеаја ...

Ворлеј го одбрани велеслаломскиот трофеј

SportMedia - 16.02.2017

Ворлеј, која беше шампионка и во 2013 година, заврши со 0.34 секунди пред Шифрин, која имаше најбрзо време во второто возење кога силното сонце го омекна снегот. Шифрин беше само трета по првото возење.

Симјановска дисквалификувана во првата велеслаломска трка

Кајгана - 16.02.2017

Македонската репрезентативка на Светското првенство во алпско скијање, што се одржува во Сент Мориц, Лидија Симјановска (16), нема да настапи во второто возење од главната трка, по која ќе биде позната новата светска првенка во велеслалом.

Двајца македонски скијачи дисквалификувани, тројца не го завршија велеслаломот во Сент Мориц

Сакам да кажам - 16.02.2017

Од петтемина македонски скијачи на денешните трки во велеслалом на Светското првенство во Сент Мориц, Швајцарија, ниту еден не оствари пласман. Лидија Симјановска, која настапи во финалната трка, беше дисквалификувана по првото возење, исто како и ...

Ворли го освои златниот медал во велеслалом

А1 On - 16.02.2017

Француската скијачка Теса Ворли е победничка дисциплината велеслалом на Светското првенство во Сент Мориц, Швајцарија. Таа со вкупно време 2:05.55 минути ги заврши двете денешни трки и стигна до златниот медал.

Тереза Ворли стана светска шампионка во велеслалом

ЗаЗабава - 16.02.2017

На Светското првенство во алпско скијање, кое се одржа во Сент Мориц, славеше скијачката Тереза Ворли во категоријата велеслалом. Французинката славеше со време 2:05.55, со кое зад себе ја остави Американката Микаела Шифрин за 34 стотинки.

ЛОШ ДЕН ВО СЕНТ МОРИЦ: Македонските скијачи останаа без пласман

Телеграф - 16.02.2017

Денешните натпревари на Светското првенство во алпско скијање не донесоа резултати какви што се очекуваа Во главната трка во велеслалом, Лидија Симјановска беше дисквалификувана од страна на организаторот иако успеа да ја заврши првата трка.

Денеска велеслалом во Сент Мориц, скијаат и Македонци...

Н.Македонија - 16.02.2017

Денеска велеслалом во Сент Мориц, скијаат и Македонци Денеска на Светското првенство (СП) во алпско скијање во Сент Мориц, Швајцарија, на програмата е финалната трка во велеслалом за жени на која се очекува да настапи и македонската скијачка Лидија ...

Ристовски со најдобар резултат во квалификациите

Алфа - 16.02.2017

На СП во алпско скијање денеска настапија македонските претставници. Антонио Ристовски оствари најдобар резултат во денешните први квалификации во велеслалом на Светското првенство во алпско скијање чиј домаќин е Сент Мориц.

СП Скијање: Велеслаломска доминација на Австријците

Сител - 17.02.2017

Двојна победа остварија Австријците на велеслаломската трка на Светското првенство во швајцарски Сент Мориц. Титулата ја освои Марсел Хиршер, а како втор заврши Роланд Лејтингер. Марсел Хиршер ја освои титулата светски првак во велеслалом, откако во ...

Ристевски се пласираше во второто квалификациско возење во велеслалом, Симјановска го заврши настапот во Сент Мориц

Точка - 16.02.2017

Четиримината македонски скијачи настапија на денешните квалификации за велеслалом на Светското првенство во скијање кое се одржува со Сент Мориц, а по првата извозена квалификациска трка, стана јасно дека само еден ќе се бори за пласман во главната ...

Теса Ворли ја освои титулата во велеслалом

Макфакс - 16.02.2017

Французинката Теса Ворли го освои златниот медал во трката во велеслалом на Светското првенство во Сент Мориц. За Ворли ова е втор златен медал на Мундијалот, откако претходно обеди со Франција во тимскиот натпревар.

Македонските репрезентативци без пласман во велеслалом

Макфакс - 16.02.2017

На Светското првенство во алпско скијање, во швајцарски Сент Мориц во четвртокот, четворица македонски репрезентативци настапија во квалификациите во велеслалом. Најдобар резултат постигна Антонио Ристовски.

Симјановска дисквалификувана во финалето

Вечер - 16.02.2017

Mакедонската алпска скијачка Лидија Симјановски, остана без пласман во финалната велеслаломска трка на Светското првенство во Сент Мориц, откако беше дисквалификувана по прегледаното возење од страна на судискиот комитет.

Теса Уори ја победи Шифрин за титула во велесламот

Локално - 16.02.2017

Французинката Теса Уроли ја освои титулата во велеслалом на Светското првенство во ски-алпски дисциплини во Санкт Мориц, Швајцарија, откако направи два одлични Манш. 27-годишната Уорли даде барање за златниот медал уште по првиот круг, во кој ...

Теса Ворли златна на велеслаломот во Сент Мориц

Телевизија Нова - 16.02.2017

Теса Ворли е освојувачка на златниот медал на велеслаломот во женска конкуренција на светското првенство во алпско скијање кое се одржува во швајцарскиот ски центар Сент Мориц. Французинката до златото стигна со вкупно време од 2:05.55 стотинки, што ...

Марсел Хиршер се закити со златен медал во велеслалом на СП во Сент Мориц

Курир - 17.02.2017

Австриецот Марсел Хиршер е победник на велеслаломот на Светското првенство во Сент Мориц. Водечкиот во генералниот пласман во Светскиот куп за првпат во кариерата го освои златниот медал во оваа дисциплина.

Хиршер нов светски првак во велеслалом

Телевизија Нова - 17.02.2017

Водечкиот во Светскиот куп, Марсел Хиршер е нов планетарен првак во дисциплината велеслалом. Австриецот победи на денешната трка во рамките на Светското првенство во алпско скијање што се одржува во швајцарски Сент Мориц.

Македонските скијачи останаа без пласман на квалификацискиот велеслалом во Сент Мориц

А1 On - 16.02.2017

На Светското првенство во скијање во алпски дисциплни што се одржува во Сент Мориц денеска се возеа квалификациските трки во велеслалом во машка конкуренција, а Македонија имаше четири претставници и ниту еден не оствари пласман со завршени две трки.

Ворли го освои златниот медал во велеслалом

Курир - 16.02.2017

Француската скијачка Теса Ворли е победничка дисциплината велеслалом на Светското првенство во Сент Мориц, Швајцарија. Таа со вкупно време 2:05.55 минути ги заврши двете денешни трки и стигна до златниот медал.

СП скијање: Златен медал за Теса Ворли

Сител - 16.02.2017

Французинката Теса Ворли го освои златниот медал во трката во велеслалом на Светското првенство во Сент Мориц. За Ворли ова е втор златен медал на Мундијалот, откако претходно обеди со Франција во тимскиот натпревар.

СП Скијање: Ристовски најдобар од македонските скијачи

Сител - 16.02.2017

На Светското првенство во алпско скијање, во швајцарски Сент Мориц во четвртокот, четворица македонски репрезентативци настапија во квалификациите во велеслалом. Најдобар резултат постигна Антонио Ристовски.

Македонските скијачи останаа без пласман на квалификацискиот велеслалом во Сент Мориц

Канал5 - 16.02.2017

На Светското првенство во скијање во алпски дисциплни што се одржува во Сент Мориц денеска се возеа квалификациските трки во велеслалом во машка конкуренција, а Македонија имаше четири претставници и ниту еден не оствари пласман со завршени две трки.

Македонските скијачи останаа без пласман во Сент Мориц...

Н.Македонија - 16.02.2017

Македонските скијачи останаа без пласман во Сент Мориц Светското првенство во скијање во алпски дисциплни што се одржува во Сент Мориц денеска се возеа квалификациските трки во велеслалом во машка конкуренција, а Македонија имаше четири претставници ...