TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нова тркачка дисциплина: 0-400-0 km/h и рекордерот Koenigsegg Agera RS

Automedia - 06.10.2017

По двобојот меѓу Koenigsegg и Bugatti станува јасно. Класичните мерила за моќноста и перформансите веќе се бескорисни за најбрзите автомобили во светот. Вредностите како 1.500 КС или 2,5 секунди се далеку од разумот.

Наградно прашање за едно крукче со рекордерот

Авто Магазин - 06.10.2017

Што мислите, колку е потребно еден автомобил да забрза до 400 km/h и да запре од таа брзина? Одговорот е променлив - до пред еден месец 0-400-0 km/h беше 41,96 секунди, но Koenigsegg Agera RS сега го намали на само 36 секунди и 44 стотинки! Ако не ...

ОФИЦИЈАЛНО: Koenigsegg Agera RS го собори рекордот на Bugatti Chiron

Високи Октани - 06.10.2017

Koenigsegg му покажа на Bugatti кој е новиот „шериф“ во градот Евидентно е дека шведскиот произведувач на хипер автомобили Koenigsegg внимателно го следеше потфатот на својот лут ривал Bugatti, кога од 0-400-0 пристигна за само 42 секунди, па овој ...

Конигзег агера РС против рекордот на бугати широн (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 06.10.2017

Околу еден месец, толку издржа рекордот на бугати широн од 0 до 400 км/ч и пак до нула, бидејќи има нов шериф во градот – конигзег агера РС (Koenigsegg Agera RS). Во рацете на фабричкиот возач на Конигзег Никлас Лилја, шведскиот суперавтомобил ...

Видео: Koenigsegg Agera RS го презема 0-400-0 рекордот од Bugatti Chiron!

CARClub - 05.10.2017

Дами и Господа – имаме нов рекордер во 0-400-0 дисциплината – рекордот на Chiron е победен, нов рекордер е Koenigsegg Agera RS! Моќниот шведски мега-автомобил кој има има на располагање 1360 коњски сили и 1371 Nm вртежен момент и неговиот возач – ...

0-400-0 км/ч: Може ли Koenigsegg да го надмине Bugatti?

Точка - 05.10.2017

Bugatti Chiron неодамна постави светски рекорд во забрзување од место до 400 км/ч и повторно запирање, за што му биле доволни 41, 96 секунди. Меѓутоа, Koenigsegg сега наговестува дека неговиот модел Agera RS можеби успеал да го надмине овој резултат.