TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хан: Слободата на медиумите е од фундаментално значење за ЕУ

Алсат-М - 10.11.2017

Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан, на синоќешната конференција по повод Денот на медиумите во Тирана, наведе дека Европската комисија внимателно ги следи тешкотиите и предизвиците со кои се соочуваат новинарите од ...

Хан за преговорите на Македонија: Ќе зборувам кога земјата ќе си ја заврши домашната задача

Канал 77 - 10.11.2017

Еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан не потврдува дека до следната пролет Македонија ќе добие датум за почеток на преговорите за членство во Европската Унија. Одговарајќи на новинарски прашања на конференцијата која изминатите три дена се ...

Aлбанија, Мета на средба со Хан

Алсат-М - 10.11.2017

Во Албанија, претседателот Илир Мета се сретна со европскиот комесар за проширување, Јоханес Хан. Мета оцени дека бескомпромисната борба против организираниот криминал и спроведувањето на реформите во правдата треба да означат чекор напред во ...

ЕУ да направи повеќе за слободата на медиумите, побараа новинарите на конференцијата во Тирана

Канал 77 - 10.11.2017

Новинари, медиумски професионалци и организации од Западен Балкан, на вториот ден од конференцијата организирана од ЕУ, ја имаат слободата на изразување како главна тема. Европската унија да направи повеќе за слободата на медиумите во земјите од ...

Протест на новинарите од регионот за време на медиумската конференција во Тирана

24 Вести - 09.11.2017

Со овој цртеж најдобро може да се опишепораката која медиумските работници, новинарите и претставниците на повеќе новинарски здруженија од Западен Балкан ја испратија до медиумската конференција во Тирана.

Јоханес Хан во посета на Тирана

А1 On - 09.11.2017

Еврокомесарот за соседска политика и пристапни преговори, Јоханес Хан денеска беше во посета на Тирана, каде што од страна на албанскиот премиер му беше посочено дека Албанија заслужува отворање преговори за членство во ЕУ.

Хан: Aлбанија зачекори по вистинскиот пат

Алсат-М - 09.11.2017

Комесарот за проширување, Јоханес Хан, на заедничката прес-конференција со премиерот Еди Рама рече дека Албанија зачекорува по вистинскиот пат. Порача дека има напредок во реформите како и во справувањето со прозиводството на марихуана.

Хан во посета на Тирана

Курир - 09.11.2017

Хан на тоа одговoри дека Албанија е на потребниот пат,но оти ЕУ во почетокот на идната година очекува резултати од законот за проверка на „чистотата“ на политичари и функцонери, попозонат како Ветинг.

Хан: Слободата на медиумите е од фундаментално значење за ЕУ

+инфо - 10.11.2017

За време на говорот на европскиот комесар, група српски новинари симболично протестираа против ограничувањето на слободата на медиумите. Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан, на синоќешната конференција по повод Денот на ...

Протест на новинарите од регионот за време на медиумската конференција во Тирана: ЕК да не биде нем и дипломатски ...

Локално - 09.11.2017

Со овој цртеж најдобро може да се опише пораката која медиумските работници, новинарите и претставниците на повеќе новинарски здруженија од Западен Балкан ја испратија до медиумската конференција во Тирана.

Јоханес Хан во посета на Тирана

Орбис - 09.11.2017

Еврокомесарот за соседска политика и пристапни преговори, Јоханес Хан денеска беше во посета на Тирана, каде што од страна на албанскиот премиер му беше посочено дека Албанија заслужува отворање преговори за членство во ЕУ.

Хан во посета на Тирана

+инфо - 09.11.2017

Албанскиот премиер на еврокомесарот Хан му рекол дека неговата земја заслужува отворање преговoри за членство во ЕУ. Албанскиот премиер Еди Рама денеска во Тирана непосредно му посочи на еврокомесарот за соседска политика и пристапни преговори, ...

Хан: Слободата на медиумите е од фундаментално значење за ЕУ

Сител - 10.11.2017

Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан, на синоќешната конференција по повод Денот на медиумите во Тирана, наведе дека Европската комисија внимателно ги следи тешкотиите и предизвиците со кои се соочуваат новинарите од ...

Еврокомесарот Хан во посета на Тирана

Алфа - 09.11.2017

Албанскиот премиер Еди Рама денеска во Тирана непосредно му посочи на еврокомесарот за соседска политика и пристапни преговори, Јоханес Хан дека неговата земја заслужува отворање преговoри за членство во ЕУ.

Хан: Слободата на медиумите е од фундаментално значење за ЕУ...

Н.Македонија - 10.11.2017

Хан: Слободата на медиумите е од фундаментално значење за ЕУ Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан, на синоќешната конференција по повод Денот на медиумите во Тирана, наведе дека Европската комисија внимателно ги следи ...

Еврокомесарот Хан во посета на Тирана...

Н.Македонија - 09.11.2017

Еврокомесарот Хан во посета на Тирана Албанскиот премиер Еди Рама денеска во Тирана непосредно му посочи на еврокомесарот за соседска политика и пристапни преговори, Јоханес Хан дека неговата земја заслужува отворање преговoри за членство во ЕУ.

Хан: Слободата на медиумите е од фундаментално значење за ЕУ

А1 On - 10.11.2017

Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан, на синоќешната конференција по повод Денот на медиумите во Тирана, наведе дека Европската комисија внимателно ги следи тешкотиите и предизвиците со кои се соочуваат новинарите од ...

Хан во посета на Тирана

10без10 - 11.11.2017

Албанскиот премиер на еврокомесарот Хан му рекол дека неговата земја заслужува отворање преговoри за членство во ЕУ. Албанскиот премиер Еди Рама денеска во Тирана непосредно му посочи на еврокомесарот за соседска политика и пристапни преговори, ...

Хан: Слободата на медиумите е од фундаментално значење за ЕУ

Орбис - 10.11.2017

Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан, на синоќешната конференција по повод Денот на медиумите во Тирана, наведе дека Европската комисија внимателно ги следи тешкотиите и предизвиците со кои се соочуваат новинарите од ...

Хан: Слободата на медиумите е од фундаментално значење за ЕУ

10без10 - 11.11.2017

За време на говорот на европскиот комесар, група српски новинари симболично протестираа против ограничувањето на слободата на медиумите. Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан, на синоќешната конференција по повод Денот на ...