TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Чедомир Јаневски и кајакарот Николовски со награда „13 ноември“ од Град Скопје

Gol.mk - 14.11.2017

Вчеравечер, во Македонската опера и балет, се одржа свеченоста по повод одбележување на 13 Ноември - Денот на ослободувањето на Скопје, на која градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, на годинешните добитници им ги врачи наградите.

Град Скопје без пардон: Јаневски и Николовски имаат поголеми достигнувања од РК Вардар

SportMedia - 14.11.2017

Пишува: Марија Ковачева Град Скопје вечера ги додели главните 13-ноември признанија. Иако потајно се надевавме дека можеби и РК Вардар во последен момент ќе се најде меѓу добитниците, сепак тоа не се случи.

Свечено врачени наградите „13 Ноември“ на Град Скопје за 2017 година

Орбис - 14.11.2017

Вчеравечер, во Македонската опера и балет, се одржа свеченоста по повод одбележување на 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје, на која градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, на годинешните добитници им ги врачи наградите и им се ...

Доделена наградата „13 Ноември“ за 2017 година

Нетпрес - 14.11.2017

Градоначалникот Петре Шилегов синоќа во МОБ ги врачи наградите „13 ноември“ што се доделуваат на физички и правни лица како знак на признание на Град Скопје за остварувања во стопанството, науката, уметноста, културата, воспитанието и образованието.

Свечено врачени наградите „13 Ноември“ за 2017 година

Мета - 14.11.2017

Синоќа, во Македонската опера и балет, се одржа свеченоста по повод одбележување на 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје, на која градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, на годинешните добитници им ги врачи наградите „13 Ноември“ за ...

Чедомир Јаневски и Атанас Николовски со награда „13 Ноември“ од Град Скопје

Екипа - 14.11.2017

По повод одбележувањето на 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје, Град Скопје синоќа во Македонската опера и балет ги подели традиционалните награди за посебен придонес во неколку области.

Свечено врачени наградите „13 Ноември“ за 2017 година

Локално - 14.11.2017

Синоќа, во Македонската опера и балет, се одржа свеченоста по повод одбележување на 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје, на која градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, на годинешните добитници им ги врачи наградите „13 Ноември“ за ...

Шилегов ги врачи наградите „13 Ноември“ за 2017 година

Позитив.мк - 14.11.2017

Синоќа, во Македонската опера и балет, се одржа свеченоста по повод одбележување на 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје, на која градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, на годинешните добитници им ги врачи наградите „13 Ноември“ за ...