TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вистина или шпекулација: Германски весник добил драгоцена информација за Шумахер

Спортклуб - 09.11.2017

Семејството на Михаел Шумахер се уште верува во чудо, дека нивниот член од фамилијата, може целосно да се опорави од тешките повреди кои си ги нанесе пред четири години, при скијање на француските алпи.

Близок пријател изнесе детали за здравствената состојба на Михаел Шумахер: Неговите зборови го шокираа светот !

Exclusive.mk - 09.11.2017

Михаел Шумахер, седумкратниот шампион во Формула 1, доживеа несреќа на скијање во Франција на 29 декември 2013 година. Германскиот возач во наредните 6 месеци беше ставен во вешетачка индукативна кома, пред да биде префрлен на одделение за ...

Нова надеж за Михаел Шумахер?!

Екипа - 09.11.2017

Речиси четири години по страшната несреќа на Михаел Шумахер, јавноста нема подетални информации околу здравствената состојба на легендарниот Ф1 шампион. Семејството на Шумахер добро крие од очите на јавноста што се случување зад ѕидовите на куќата ...

Близок пријател на Шумахер откри неверојатни детали кои ги остави фановите во шок

Курир - 09.11.2017

Германскиот возач откако шест месеци помина во вештачка кома во јуни 2014 година јавноста дозна дека тој се освестил, а од тогаш па се до денес малку се знае за точната здравствена состојба на Шумахер.

Близок пријател на Шумахер откри: Сите веруваат во чудо, закрепнувањето оди во добра насока!

Sport 1 - 09.11.2017

Најтрофејниот возач во историјата на Формула 1, Михаел Шумахер во 2013 година доживеа тешка несреќа по што шест месеци беше во индуцирана кома, а потоа веќетрета година е на оделение за рехабилитација.

По четири години пријател на Шумахер ја откри вистината за здравствената состојба

Press24 - 09.11.2017

Седумкратниот шампион во Формула 1, Михаил Шумахер, доживеа несреќа на крајот на 2013. година на француските Алпи при скијање. Наредните шест месеци беше во вештачка кома, а потоа беше префрлен на одделението за рехабилитација во 2014.

Близок пријател на Шумахер откри: Сите веруваат во чудо, закрепнувањето оди во добра насока!

Скопје24 - 09.11.2017

Најтрофејниот возач во историјата на Формула 1, Михаел Шумахер во 2013 година доживеа тешка несреќа по што шест месеци беше во индуцирана кома, а потоа веќетрета година е на оделение за рехабилитација.

По четири години пријател на Шумахер ја откри вистината за здравствената состојба

Република - 09.11.2017

Седумкратниот шампион во Формула 1, Михаил Шумахер, доживеа несреќа на крајот на 2013. година на француските Алпи при скијање. Наредните шест месеци беше во вештачка кома, а потоа беше префрлен на одделението за рехабилитација во 2014.

Пријател на Шумахер ја откри неговата здравствена состојба

Пулс24 - 09.11.2017

Седумкратниот шампион во Формула 1, Михаил Шумахер, доживеа несреќа на крајот на 2013. година на француските Алпи при скијање. Наредните шест месеци беше во вештачка кома, а потоа беше префрлен на одделението за рехабилитација во 2014.