TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Загреженост во Реал, Роналдо одбил нов договор и побарал од Перез да биде продаден

24Фудбал - 14.11.2017

Пристигнуваат нови шпекулации за иднината на Кристијано Роналдо, наводно ЦР7 ја одбил понудата за нов договор и побарал од претседателот Флорентино Перез да биде продаден во јуни Изминатово лето често се пишуваше дека Кристијано Роналдо ќе замине од ...

Мадрид се „ТРЕСЕ“, Роналдо до Перез: Сакам да си заминам!?

Спортски - 14.11.2017

Во една од најпопуларните шпански спортски емисии „El Chiringuito“ беше објавена шокатна информација. Наводно, Кристиано Роналдо го известил Флорентино Перез дека сака да го напушти Мадрид и тоа во јуни, оваа информација набрзо започнаа да ја ...

Дали Роналдо се подготвува да си замине од Реал Мадрид?

Дерби - 14.11.2017

Спортската телевизиска емисија „Ел Чиринкуито“ излезе со шокантно тврдење, кое подоцна го пренесоа и скоро сите шпански медиуми, дека Роналдо му најавил на претседателот на клубот Флорентино Перез за заминување од кралскиот клуб после завршување на ...

Реал Мадрид ја одреди цената за Бејл, англиски гигант заинтересиран за него

Кајгана - 14.11.2017

Герет Бејл е далеку зад својата најдобра форма, а најголем проблем за тоа се повредите, кои тој никако да ги надмине. Челниците на Реал Мадрид по сѐ изгледа се изморија чекајќи тој да оздрави, па одредија цена за негов трансфер.

Роналдо сака да го напушти Реал Мадрид

СуперСпорт - 14.11.2017

Како што пренесува „Ел Чирингито“, Кристијано Роналдо сака да си замине од Реал Мадрид следното лето. Роналдо му кажал на Флорентино Перез дека сака да го напушти Реал Мадрид по крајот на сезоната.

Кристијано Роналдо побарал да си замине од Реал!

Екипа - 14.11.2017

Кристијано Роналдо повторно не е среќен во Мадрид и веќе го известил и претседателот Флорентино Перез за својата намера по завршувањето на сезонава да си замине од „Сантијаго Бернабеу“. Оваа информација најпрвин беше објавена на спортската ТВ ...

Во Шпанија: Роналдо повторно е лут! Си заминува од Реал

Стандард - 14.11.2017

Нова сага за иднината на Кристијано Роналдо во Реал Мадрид избувна во Шпанија. Според емисијата „El Chiringuito“, Португалецот е цврст во намерата да го напушти „Сантијаго Бернабеу“ по крајот на сезоната, па дури и го известил претседателот на ...

Доколку ПСЖ не го избалансира буџетот му се заканува исфрлање од Лигата на Шампионите

А1 On - 13.11.2017

Финансиската комисија на УЕФА ќе го проверува буџетот на ПСЖ по огромните трансфери кои францускиот тим ги направи во 2017 година, за можно непочитување на правилата за финансиски фер-плеј.

„Светците“ мора да продаваат за да останат во Лигата на шампиони

Канал5 - 13.11.2017

Екипата на Пари Сен Жермен повторно е на удар на Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) поради не почитувањето на правилата за финансиски фер-плеј. Финансиската инспекција на УЕФА повторно ќе го проверува буџетот на клубот по огромните трансфери ...

Реал без голманот Навас на „Мадрилења“ против Атлетико

SportMedia - 13.11.2017

Кејлор Навас нема да брани за Реал Мадрид и на шестиот меч по ред, на популарното дерби на Мадрид „Мадрилења" против Атлетико во сабота, што ќе биде голем хендикеп за кралскиот клуб. Без него Реал има два порази на пет меча и отсуството на ...

Бензема: Само еден е рамо до рамо со Меси, тоа не е Роналдо

Спортски - 13.11.2017

Францускиот фудбалер, Карим Бензема одлучи да даде интервју за шпанските медиуми во кое зборуваше за многу работи. Бензема откри дека неговиот однос со Мурињо е нарушен од денот кога Португалецот го споредил со мачла, но исто така стави акцент на ...

Супер вести за „кралевите“: Карвахал и Иско се враќаат за дербито против Атлетико

Екипа - 13.11.2017

Десниот бек на Реал Мадрид, Дани Карвахал се враќа во составот на „кралевите“ и ќе биде подготвен за градското дерби против Атлетико, закажано за претстојниот викенд. Шпанскиот репрезентативец паузираше повеќе од два месеци од секакви фудбалски ...

Кака го издвои играчот на Реал кого го снашла неговата судбина на „Бернабеу“: Тој не заборави да игра фудбал

Дерби - 13.11.2017

Рикардо Кака еднставно ни одблиску не го достигна нивото во Реал Мадрид кое се очекуваше од него по сезнационалниот трансфер кој го направи од екипата на Милан, а иако легендарниот Бразилец се обидува да ги памети само убавите моменти кои ги доживеа ...

Реал Мадрид се нема откажано од Мбапе, акцијата следи на лето?

Екипа - 13.11.2017

Европскиот првак Реал Мадрид се чини дека не одработи најдобро во изминатиот летен преоден рок, а тоа сега добро го знаат и тренерот Зинедин Зидан и претседателот Флорентино Перез. „Кралевите“ имаат голема негатива во Ла Лига во однос на лидерот ...

ПСЖ е единствената опција за Дракслер

Екипа - 13.11.2017

Фудбалерот на ПСЖ, Жулијан Дракслер не разсмислува да го напушти клубот и покрај бројните шпекулации за неговата иднина. Тој истакна дека е среќен во Париз, а моментално е фокусиран само на остварување на позитивни резултати со „светците“.

Овен потпишал за Манчестер Јунајтед затоа што Фергусон не го остварил посакуваниот трансфер

Дерби - 13.11.2017

Поранешниот англиски репрезентативец, Мајкл Овен, откри дека своевремено потпишал за Манчестер Јунајтед само поради тоа што Алекс Фергусон не успеал да го ангажира фудбалерот кој најмногу го посакувал во тој преоден рок.

„Разговаравме еден час, повеќе не го почитував“ - Бензема открива поради кои зборови му се налутил на Мурињо

24Фудбал - 13.11.2017

Карим Бензема открива која изјава на Жозе Мурињо придонела односот помеѓу двајцата да се наруши, Французинот вели дека повеќе од еден час разговарал со стратегот откако „Специјалниот“ на прес конференција го нарече мачка Канал+ објави документарец ...

Атлетико Мадрид сака да го врати Месут Озил во Шпанија

Екипа - 13.11.2017

Шпанскиот прволигаш Атлетико Мадрид се надева дека може да го убеди Месут Озил да се врати во Шпанија по завршувањето на оваа сезона и да потпише договор со „јорганџиите“. Тој претходно беше член на Реал Мадрид, па ова секако би бил сензационален ...

Дракслер зборуваше за својата иднина: Бундеслигата е интересна, но…

Спортски - 13.11.2017

Трансферите на Нејмар и Мбапе во ПСЖ минатото лето предизвикаа земјотрес во европскиот фудбал, а со самото тоа и во соблекувалната на францускиот клуб. Очекувано, по нивното доаѓање се шпекулираше за фудбалерите кои би можеле да го напушат Париз, а ...

Французинот се отвори: Бензема откри како и зошто му одржал лекција на Мурињо

Дерби - 13.11.2017

Францускиот напаѓач, Карим Бензема од 2009 година е дел од шпанскиот великан Реал Мадрид, период во кој имаше можност да соработува со неколку големи тренери меѓу кој беше и Жозе Мурињо. „Специјалниот“ беше главен на „Сантијаго Бернабеу“ во периодот ...

Кавани заминува од ПСЖ, пристигнува најбараниот француски играч

Поглед - 13.11.2017

Богатиот претседател на ПСЖ Насер Ел Келафи пред пет години вети дека еден ден ќе го има најсилниот тим на светот. Ова ветување изгледа се повеќе остварливо и реално, а следната година би можело да биде засилено со уште една ѕвезда.

Потврдено: Овен бил втора опција – Еве која ЅВЕЗДА била прва мета на Фергусон!

Спортски - 13.11.2017

Поранешниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Мајкл Овен открива како завршил на „Олд Трафорд“… Овен во Манчестер Јунајтед пристигна во 2009 година и го носеше дресот со број со седум ко до тогаш беше на грбот на Кристиано Роналдо кој тоа лето заедно ...

Бензема открива зошто НЕ зборува со Мурињо

Спортски - 13.11.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема се потсети на неговиот однос со Жозе Мурињо. Мурињо во 2011 година на една прес кнфренција го спореди францускиот напаѓач со мачка, а напаѓачот тоа никогаш не му го заборавил.

Бензема: Мурињо ме спореди со мачка и тука завршив со него

Точка - 13.11.2017

Мурињо во 2011-та година додека беше тренер на Реал Мадрид, на прес конференција го спореди Карим Бензема со мачка и го понижи Французинот. „Ако сакаш да одиш на лов, но имаш само една мачка (Карим Бензема), ќе мора да одиш на лов со таа мачка.

Реал има неверојатен план како да го купи Нејмар – во Париз праќа две ѕвезди

Спортски - 13.11.2017

Реал Мадрид спрема спектакуларен трансфер на лето и ќе направи се во своите редови да ја донесе бразилската ѕвезда, Нејмар. Нејмар ова лето за рекорден трансфер од 222 милиони евра се пресели во Пари Сент Жермен, но веќе подолго време се шпекулира ...

Флорентино Перез не сака да си игра играчки, Реал ќе ги понуди Бејл, Крос и кеш за да го купи Нејмар

24Фудбал - 13.11.2017

Од Шпанија пристигнуваат нови шпекулации за сензационален трансфер, наводно Флорентино Перез е подготвен на ПСЖ да му ги понуди Герет Бејл, Тони Крос и пари за да го купи Нејмар Бразилецот изминатово лето за 222 милиони евра пристигна во Париз, но ...

Причина за лошите игри: Никој не го сака најдобриот играч на светот!?

Спортклуб - 13.11.2017

Расветлување на дел од приказната околу лошата форма на Кристијано Роналдо и неговата желба да го напушти „Кралскиот клуб“ во текот на летото. Зошто Роналдо не личи на себе и зошто стивнаа приказните околу неговото заминување летоска? Голема бура се ...

Бензема: Моу ме спореди со мачка, тука завршивме

Поглед - 13.11.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид Карим Бензема се присети на односите со Жозе Мурињо. Мурињо во 2011. година на прес – конференција го споредби Бензема со мачка а францускиот напаѓач тоа никогаш не го заборави.

Бензема: Кристијано е посебичен од мене!

Sport 1 - 13.11.2017

Карим Бензема не е баш во најдобриот период од кариерата и критиките на негова адреса се сѐ пожестоки. Во неделава резервирана за репрезентации тој е слободен, во Париз, па во интервју за „Канал плус“ кажа интересни работи за Реал.

Сензација: Бејл го напушта Реал, а новиот „Галактико“ ќе ги изненади сите и ќе го шокира светот!

Спортклуб - 13.11.2017

Повеќе нема дилеми, прашање е само која ќе биде цената. Реал има доверливи информации и би можел да излезе како огромен победник следното лето. Герет Бејл од доаѓњето во Реал Мадрид освои три титули во Лигата на шампионите и една титула во Примера, ...

Реал планира понуда за Нејмар која се граничи со лудост!

Sport 1 - 13.11.2017

Нејмар беше тема на летото со рекордниот трансфер од Барселона во ПСЖ, за 222 милиони евра, но изгледа му годи вниманието, па продолжи да ги полни насловниците. Сега искажува незадоволство од париската екипа, а тоа е покана за Реал Мадред да направи ...

Реал има неверојатен план како да го купи Нејмар

СуперСпорт - 13.11.2017

Реал Мадрид спрема спектакуларен трансфер на лето. Клубот е спремен на се, само за да го доведе Нејмар. Се почесто се поврзуваат Кралскиот клуб и бразилскиот напаѓач. а угледниот британски Гардијан пишува дека Реал ќе направи се за да го доведе ...

Бензема: Роналдо е поголем егоист од мене

+инфо - 13.11.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема смета дека клупскиот колега Кристијано Роналдо е поголем егоист од него. Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема смета дека клупскиот колега Кристијано Роналдо е поголем егоист од него, но тој факт не го мачи ...

Роналдо сака да замине од Реал во јуни, веќе побарал од Флорентино Перез да биде продаден

МКД - 14.11.2017

Емисијата Ел Чирингито под знак прашалник ја стави иднината на Кристијано Роналдо во Реал Мадрид, Португалецот наводно сака да замине и побарал од претседателот да му ја исполни желбата Изминатово лето често се пишуваше дека Кристијано Роналдо ќе ...

Бензема го разоткри својот однос со Роналдо: Тој е многу поголем егоист од мене, но…

Дерби - 13.11.2017

Карим Бензема во ексклузивното интервју за „Канал плус Франција“ говореше на доста болни теми поврзани за неговите последни случувања во кариерата, а наспроти ситуацијата со која се соочува во националната селекција, напаѓачот на „кралевите“ ...

Иско се повреди, неизвесен за дербито со Атлетико

Шеталиште - 13.11.2017

Зинедин Зидан, се соочува со многу проблеми во играчкиот кадар пред големото дерби во Примера со Атлетико Мадрид. Францускиот стратег подолг период ги нема на располагање Герет Бејл и Дани Карвахал а сега остана и без услугите на Иско.

Дали Роналдо се подготвува да си замине од Реал Мадрид?

Точка - 14.11.2017

Спортската телевизиска емисија „Ел Чиринкуито“ излезе со шокантно тврдење, кое подоцна го пренесоа и скоро сите шпански медиуми, дека Роналдо му најавил на претседателот на клубот Флорентино Перез за заминување од кралскиот клуб после завршување на ...

Бензема наведе до кога ќе трае неговиот егзил од француската репрезентација

Дерби - 12.11.2017

Карим Бензема нема настап за француската репрезентација уште откако беше обвинет за наводен обид за уцена на соиграчот од националниот тим Матју Валбуена во 2015 година, а случајот се уште не е дојден до судење.

Екс фудбалер на Реал за Бејл: Ова се случуваше и со Робен, а тој нема толку проблеми во Баерн

Дерби - 12.11.2017

Герет Бејл минува низ навистина тежок период откако му е констатирана нова повреда поради која нема да може да настапува за својот клуб Реал Мадрид. Поранешниот фудбалер на „кралскиот клуб“, Германецот Ули Штилике потенцира дека има сличности меѓу ...

Реал нема веќе трпение: Кој го сака Бејл?

Кајгана - 12.11.2017

Најновата повреда на Гарет Бејл, што ја доби додека уште не беше закрепнат од претходната поради која не играше од септември, беше капката што ја прели чашата и поради тоа Реал Мадрид одлучи да го продаде скапиот играч.

Реал веќе нема трпение со Бејл

СуперСпорт - 12.11.2017

Како што пишуваат некои медиуми Реал Мадрид уште во јануари ќе се обиде да го продаде Герет Бејл кој подолго време мака мачи со повреди. Најновата повреда на Герет Бејл која ја доби додека не заздрави од претходната беше капката која ја прелеа ...

Доколку ПСЖ не го избалансира буџетот му се заканува исфрлање од Лигата на Шампионите

Орбис - 13.11.2017

Финансиската комисија на УЕФА ќе го проверува буџетот на ПСЖ по огромните трансфери кои францускиот тим ги направи во 2017 година, за можно непочитување на правилата за финансиски фер-плеј.

„Светците“ мора да продаваат за да останат во Лигата на шампиони

+инфо - 13.11.2017

„Светците“ во летниот преоден рок ги донесоа Нејмар и Мбапе за повеќе од 400 милиони евра, па Дани Алвеш кој пристигна како слободен играч од Јувентус Екипата на Пари Сен Жермен повторно е на удар Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) поради не ...

Бензема открива по кои навреди од Мурињо „пукнала тиквата“: Тој мислеше дека е смешно а јас збеснав!

МКД - 13.11.2017

Карим Бензема вели дека ја загубил почитта кон Жозе Мурињо откако бил навреден од „Специјалниот" и на една прес конференција бил спореден со мачка од страна на Португалецот Канал+ објави документарец за напаѓачот на Реал Мадрид во кој Карим Бензема ...

Понуда што тешко се одбива, Флорентино Перез ги нуди Бејл, Крос и пари за Нејмар да пристигне во Реал

МКД - 13.11.2017

Првиот човек на Реал Мадрид, Флорентино Перез е решен по секоја цена да го донесе Нејмар на Сантијаго Бернабеу, па за ПСЖ подготвува пакет од Герет Бејл, Тони Крос и кеш Наводно Нејмар не е среќен, па престојот во главниот град на Франција може да ...

Герет Бејл заминува, кој ќе биде новиот „Галактико“?

Спортски - 13.11.2017

Се поглесни се гласините дека Герет Бејл ја игра последната сезона на „Сантиаго Бернабеу“, а шпанските медиуми тврдат дека прашање е само во кој клуб ќе се пресели и за колкава сума Реал ќе добие за него.

Бензема: Роналдо е поголем егоист од мене

Курир - 13.11.2017

– Најголемата тензија во фудбалот е во Мадрид. Печатот постојано измислува приказни за продажба. Немам проблем со ова, веќе сум навикнат. Засега мислам единствено на Реал Мадрид. Точно е дека сум егоист, но Роналдо е поголем егоист од мене и тоа не ...

Дали Роналдо се подготвува да си замине од Реал Мадрид?

Локално - 14.11.2017

Спортската телевизиска емисија „Ел Чиринкуито“ излезе со шокантно тврдење, кое подоцна го пренесоа и скоро сите шпански медиуми, дека Роналдо му најавил на претседателот на клубот Флорентино Перез за заминување од кралскиот клуб после завршување на ...

УЕФА би можела да го исфрли ПСЖ од Лигата на Шампионите

ЗаЗабава - 13.11.2017

УЕФА ќе го проверува буџетот на ПСЖ по огромните трансфери кои францускиот тим ги направи во 2017 година. Во летниот преоден рок тимот на Пари Сен Жермен го засилија Нејмар и Мбапе за повеќе од 400 милиони евра, но во тој период не е забележан ист ...

„Светците“ мора да продаваат за да останат во Лигата на шампиони

Сител - 14.11.2017

Екипата на Пари Сен Жермен повторно е на удар Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) поради не почитувањето на правилата за финансиски фер-плеј. Финансиската на УЕФА повторно ќе го проверува буџетот на клубот по огромните трансфери кои ПСЖ ги ...