TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ова е главната мета на Јувентус во јануари!

Спортски - 10.11.2017

Јувентус се подобро во последно време. Во Серија А ја намали разликата на само еден бод од Наполи, а во ЛШ е блиску до пласман во наредната фаза. Сепак, тренерот Масимилиано Алегри сака додатно да го засили тимот во зимскиот преоден рок, а ...

Гвардиола го сака НЕГО и нема да жали пари!

Спортски - 09.11.2017

Како што пренесува британски „Сан“, тренерот на Манчестер Сити по секоја цена сака да го доведе во својот тим играчот на Лацио и српски репрезентативец, Сергеј Милинковиќ-Савиќ. Сергеј игра фантастична сезона во Лацио каде се промовираше во еден од ...

Лацио останува без главната ѕвезда во трката за Скудетото

Sport M - 09.11.2017

Кога Пеп Гвардиола нешто поскаува, обично и го добива. Како што објавува “The Sun”, тренерот на Манчестер Сити по секоја цена сака да донесе еден од најдобрите играчи на “НебесноСините” и Србија – Сергеј Милинковиќ-Савиќ.