TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Манчини: Вардар е солидна екипа, ќе биде тежок натпревар

Алсат-М - 13.09.2017

Зенит пристигна во Скопје каде ќе одржи само еден подготвителен тренинг пред натпреварот со Вардар во четврток во стадионот „Филип втори“. Ова ќе биде првиот натпревар од групата Л, во која се и Реал Сосиедад и Розенборг.

Јаневски: Зенит е фаворит, но ние работевме напорно за уште еден добар меч пред нашата публика

24Фудбал - 13.09.2017

Тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски вели дека на утрешниот натпревар тие нема што да загубат но можат многу да добијат, се знае кој е фаворит, но „црвено-црните“ ќе се обидат да ја израдуваат домашната публика.

Грнчаров: Знаеме кој е Зенит, но можеме утре да се радуваме

24Фудбал - 13.09.2017

Капитенот на Вардар, Бобан Грнчаров верува дека „црвено-црните“ утре можат да дојдат до победа и покрај силината на рускиот тим. Вардар утре со почеток од 21:05 го пречекува Зенит во првото коло од групната фаза во Лига Европа.

Грнчаров: Ова е историја за нас… Сега веќе ништо не можеме да загубиме, но да добиеме!

Екипа - 13.09.2017

Капитенот на „вардарци“, Бобан Грнчаров не беше дел од екипата, поради суспензијата, на реванш дуелот против Фенербахче во Истанбул кој донесе историски пласман за Вардар во групната фаза од Лигата на Европа.

Грнчаров и Јаневски едногласни: Ова е натпревар во кој немаме што да загубиме

Спортски - 13.09.2017

Нешто покасно од Зенит, прес конференција за новинарите одржа и македонскиот шампион Вардар, на која за медиумите зборуваат капитенот Грнчарот и тренерот, Чедомир Јаневски. „Ова е натпревар во кој немаме што да загубиме, играме против клуб кој во ...

(Фото+Видео) Комити приредија ИЗНЕНАДУВАЊЕ: Еве како изгледаше последниот тренинг на Вардар

Спортски - 13.09.2017

Веднаш по фудбалерите на Зенит на „Филип Втори“ истрчаа и избраниците на Чедомир Јаневски, но на тренигниот Вардар следуваше изненадување. Најверните поддржувачи на македонскиот шампион дадоа дополнителен мотив на фудбалерите пред нивниот прв ...

Јаневски: Силно посакувам да ги израдуваме „Комитите“ и Македонија!

Екипа - 13.09.2017

Стратегот на Вардар, Чедомир Јаневски на официјалната прес-конференција пред утрешниот дуел со Зенит во Лигата на Европа потенцираше дека целокупниот тим на Вардар гори од желба за позитивно издание.

Јаневски: Ако сакаме добар резултат не смее да примиме гол!

Sport 1 - 13.09.2017

Тренерот на македонскиот шампион Вардар, Чедомир Јаневски изјави денеска на еден ден пред дебито во групната фаза во Лига Европа, дека Вардар во одлична атмосфера го дочекува дуелот со Зенит, на кој фудбалерите не смее да ги понесат емоциите и ...

Грнчаров: Сега веќе нема што да загубиме, а можеме само да добиеме

Sport 1 - 13.09.2017

Капитенот на македонскиот шампион Вардар, Бобан Грнчаров посакува продолжување на победничката серија на домашен терен во пресрет на пресметката со Зенит на дебито на црвено-црните во Лига Европа утревечер на Националната Арена „Филип Втори“.

Манчини: Вардар ќе биде мотивиран, но во Скопје дојдовме за да победиме

24Фудбал - 13.09.2017

Тренерот на Зенит, Роберто Манчини вели дека добро го скенирале Вардар и утре ќе се обидат со сите три бода да заминат од Скопје. Утре Вардар го почнува настапот во групната фаза од Лига Европа, прв противник е тимот на Зенит кој денеска допатува во ...

ВИДЕО: Вардар не е сам - „Комитите“ со песна ги поздравија фудбалерите пред Зенит!

Gol.mk - 13.09.2017

Навивачката група „Комити“ со песна и пиротехника ги поздрави своите вардарови миленици пред натпреварот против Зенит, кој утревечер се игра во рамки на Лигата на Европа. Навивачите дојдоа на последниот тренинг пред натпреварот и им порачаа на ...

Добра математика на капитенот - Грнчаров: Ќе мислиме на втор круг со победа против Зенит и успех со Розенборг

SportMedia - 13.09.2017

Бобан Грнчаров е столб во одбраната на Вардар, утре ќе има тешка задача заедно со соиграчите да ги сопре офанзивците на Зенит, иако гостите постат без гол над 200 минути. „Играме против силна екипа, која настапува стандардно во Лигата на шампионите ...

Комити ја запалија Арената: Вардарци на тренинг добија огнена поддршка! (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.09.2017

Фудбалерите на Вардар во овие моменти го имаат последниот тренинг пред утрешното деби на европската сцена, кога во Скопје ќе гостува руски Зенит. Поддршката од трибините утревечер ќе биде огромна, а дека зад фудбалерите на Вардар тука се постојано ...

Ерохин: Гледавме натпревари на нашиот противник, Вардар е добро организирана екипа!

24Фудбал - 13.09.2017

Од Зенит добро ја анализирале играта на македонскиот шампион Вардар во пресрет на утрешната меѓусебна пресметка помеѓу овие два тима во воведното коло од Лига Европа. Фудбалерот од средниот ред на руски Зенит од Санкт Петерзбург, Александер Ерохин ...

Грнчаров: Да ѝ покажеме на Европа дека Вардар игра модерен фудбал!

Gol.mk - 13.09.2017

Капитенот на Вардар, Бобан Грнчаров, е подготвен да го води тимот во историскиот натпревар против Зенит во првото коло од групната фаза на Лига Европа. Дефанзивецот вели дека „црвено-црните“ нема што да загубат во овие мечеви, но потенцира дека ...

Составот вреден 120 милиони евра тренираше на арената во Скопје (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24Фудбал - 13.09.2017

Руски Зенит го почувствува тревникот на „Националната Арена Филип Втори“ во Скопје. Утревечер (21,05) македонскиот шампион Вардар ја почнува својата европска авантура, и тоа со натпреварот против руски Зенит на домашен терен на „Националната Арена ...

Јаневски: Се надевам дека по Зенит сите ќе си заминеме дома со крената глава!

Gol.mk - 13.09.2017

Македонскиот првак Вардар ги одработува последните подготовки пред настапот во Лига Европа и деби-дуелот против Зенит. Стратегот Чедомир Јаневски му ја предаде фаворитската улога на противникот, но потенцира дека Вардар ќе игра напаѓачки и се надева ...

Проблем за Вардар пред ЛЕ, Новак го пропушта Зенит

Gol.mk - 13.09.2017

Македонскиот првак Вардар има мал проблем пред стартот на групната фаза на Лига Европа и првиот натпревар со Зенит, затоа што нема да може да смета на еден од главните стопери, Евгениј Новак.

Манчини: Вардар има одлична одбрана, но ние се надеваме на гол и победа

Спортски - 13.09.2017

Натпреварот против Вардар и Зенит се игра утре со почеток од 21:05 часот, а денес прес конференција за медиумите одржаа тренерот на рускиот тим, Роберто Манчини и фудбалерот на Зенит Александар Јорков.

Манчини: Дојдовме во Скопје по три бода!

Екипа - 13.09.2017

Тренерот на рускиот Зенит, Роберто Манчини по пристигнувањето во главниот град на Македонија на официјалната прес-конференција пред утрешниот меч нагласи дека во Скопје доаѓа со единствена желба за победа против Вардар.

Манчини: Од Скопје сакаме да заминеме со три бода

Спортклуб - 13.09.2017

Роберто Манчини, тренерот на руски Зенит, кој е прв противник на Вардар во Лигата на Европа, истакна дека во Скопје нема калкулации и неговиот тим има намера да си замине со победа. “Свесни сме дека ова натпреварување не е на рангот на Лигата на ...

Манчини пред дуелот со Вардар: Не ме загрижува неефикасноста

Дерби - 13.09.2017

Роберто Манчини ја подготвува својата екипа за гостувањето во Скопје и дуелот со Вардар во Лига Европа, а на денешната прес-конференција изрази респект кон нашиот шампион и најави дека не очекува лесна победа за Зенит иако рускиот претставник ја има ...

(Фото) Фудбалерите на Зенит истрчаа на „Филип Втори“

Спортски - 13.09.2017

Фудбалерите на руски Зенит кој утре го играат натпреварот против Вардар во рамките од првото коло од групната фаза во Лигата на Европа, вечерва имаа можност да го почуствуваат тревникот на „Филип Втори“, претходно конференција за медиумите одржа ...

Манчини: Зенит има високи амбиции и во ЛЕ, во Скопје сме за да победиме!

Gol.mk - 13.09.2017

Екипата на Зенит ја одржа стандардната прес-конференција пред натпреварот против Вардар, на која Роберто Манчини, стратегот на рускиот клуб, ги кажа своите очекувања за дуелот со макеоднскиот првак во Лига Европа.

Паредес не парадира на „Арената“, Зенит сепак има познати ѕвезди (Фото)

SportMedia - 13.09.2017

Леандро Паредес е најголемата и најскапа фудбалска ѕвезда на Зенит, за него рускиот клуб и плати на Рома цели 23 милиони евра отштета, а тој не „парадира" на скопската Арена на тренингот на гостите.

Манчини: Вардар е одличен во одбраната и има многу добар контра-напад!

Sport 1 - 13.09.2017

Тренерот на рускиот гигант Зенит, Роберто Манчини изјави дека неговиот тим е дојден во Скопје да победи, но свесен е дека го очекува тежок меч утревечер на Националната Арена „Филип Втори“ од 21.05 часот.

Манчини: Сакаме од Скопје да се вратиме со победа

Сител - 13.09.2017

Вдардар утревечер против рускиот Зенит ќе го игра првиот меч во групната фаза во Лига Европа. Попладнево својот единствен тренинг на Арената „Филип Втори“ го одржа и руската екипа. На прес конференцијата тренерот на гостите Италијанецот, Роберто ...

Манчини: Вардар има одлична одбрана и ќе биде тврд орев

SportMedia - 13.09.2017

Роберто Манчини има мака со офанзивниот дел во играта на Зенит, екипата нема постигнато гол над 200 минути, а наспроти рускиот состав, утре во Скопје ќе биде вардаровиот бедем. Одбрана што тешко прима голови, а домаќините ќе сакаат нов подвиг против ...

Јерохин: Да не заборавиме, Вардар му даде четири гола на Фенер...

Gol.mk - 13.09.2017

Александар Јерохин, дефанзивецот кој настапува за Зенит, со голема почит гледа кон Вардар пред меѓусебниот дуел во Лига Европа. Рускиот репрезентативец потенцира дека „црвено-црните“ се сериозен тим кој никако не смее да се потцени, затоа што во ...

Сè е подготвено за комитски спектакл: Билетите за Западната трибина се распродадени!

Gol.mk - 13.09.2017

Навивачката група на Вардар, популарните „Комити“, информираат дека сите билети за нивната трибина што беа пуштени во продажба се распродадени. Западната трибина беше „резервирана“ за црвено-црната армија за мечот со Зенит во рамки на Лига Европа, а ...

За три пати поскапена цената за користење на Арената пред утрешниот натпревар Вардар - Зенит

Сител - 13.09.2017

Неверојатни 35.000 евра треба Вардар да и плати на државата за користење на националната арена Филип Втори само за утрешниот меч против Зенит. Ваква одлука донело новото раководство на државното друштво за стопанисување со станбен и деловен простор ...

Бане Ивановиќ со нетрпение го чека дуелот со Вардар

Екипа - 13.09.2017

Одбранбениот фудбалер на Зенит, Бранислав Ивановиќ, во пресрет на дуелот против Вардар, во рамките од Лигата на Европа, вели дека со нетпрение ја чека средбата со нашиот национален шампион.

Зенит не потценува, но најавува победа против Вардар

Вечер - 13.09.2017

Но, сите наши фудбалери кои се во Скопје се подготвени за надигрување. Во Скопје секако дојдовме со желба за три бода, изјави Манчини Експедицијата на рускиот гигант Зенит пристигна во Скопје, а трофејниот италијански стручњак, Роберто Манчини, на ...

Вардар направи историја, а сега нема кој да оди на стадион, повеќе од половина капацитет се уште не е продаден

МКД - 13.09.2017

Вардар направи историски успех, се пласираше во групната фаза од Лига Европа, но голема е веројатноста дека на натпреварот со Зенит ќе има многу празни места на Арената „Филип Втори“, продажбата на билети не оди како што се очекуваше.

Се повреди Новак - еден од клучните играчи во вардаровата одбрана

Sport 1 - 13.09.2017

Македонскиот шампион Вардар нема да смета на услугите на стандардниот стопер за утрешниот меч со Зенит на дебито на големата сцена во групите во Лига Европа на Националната Арена „Филип Втори“ (21.05 часот), откако на тренинг се повреди украинскиот ...

ФК Вардар со апел до навивачите: Дојдете и бодрете го тимот на историскиот меч со Зенит

SportMedia - 13.09.2017

Раководството на ФК Вардар ги предупредува навивачите за фер и коректно однесување на утрешниот историски меч за клубот, прв во Европа Лигата. Македонскиот првак ќе игра со Зенит на „Филип Втори“ арената од 21,05 часот.

ФОТО: Ѕвездите на Зенит го тестираа зелениот тепих на "Филип Втори"

Вечер - 13.09.2017

Долго очекуваниот дуел ќе се одигра утре на националната арена "Филип Втори" со почеток во 21:05 часот Рускиот гигант, тимот на Зенит, е првиот противник на актуелниот шампион на Македонија, екипата на Вардар, во групната фаза од најмасовното ...

Првиот противник на Вардар е комбинација на руска цврстина, италијанска дисциплина и аргентински шмек

Спортклуб - 13.09.2017

Вардар летово се избори за историски настап во групната фаза од Лигата на Европа и стана првиот македонски клуб кој заиграл во групите во едно од европските натпреварувања. „Црвено-црните“ ќе играат во групата Л, а во следните три месеци ќе ...

Зенит тргна кон Скопје без најголемото засилување Леандро Паредес

Екипа - 13.09.2017

Рускиот клуб Зенит тргна кон Македонија со чартер авион, а тренерот Роберто Манчини во Санкт Петербург го остави најголемото засилување, Аргентинецот Леандро Паредес, кој од Рома дојде ова лето за сума од 23 милиони евра.

Зенит ослабен доаѓа во Скопје - Паредес и Шатов не играат против Вардар

SportMedia - 13.09.2017

Роберто Манчини повлече изненадувчки потег и во Скопје за дуелот со Вардар не ги повика најскапиот играч Леандро Паредес и рускиот репрезентативец Олег Шатов. Веројатно и двајцата се повредени, иако официјално челниците и тренерот на Зенит не ...

Зенит без двајца првотимци отпатува за Скопје на мегдан со Вардар

Gol.mk - 13.09.2017

Првиот противник на Вардар во Лига Европа, Зенит попладнево со чартер лет се упати за нашиот главен град, Скопје, каде утре на „Телеком арена“ ќе се судри со македонскиот шампион. Тренерот на рускиот гигант, Роберто Манчини со себе понесе 20 ...

Зенит има широка база на навивачи - Најава на мечот со Вардар и на фински јазик (Видео)

SportMedia - 13.09.2017

Санкт Петербург не е далеку до Финска, особено од Хелсинки, а Зенит има широка база на навивачи, па на сопствениот Твитер профил клубот има најава и на фински јазик за мечот со Вардар Санкт Петербург не е далеку до Финска, особено од Хелсинки, а ...

Зенит во Скопје доаѓа со свој - брендиран авион! (ФОТО)

Sport 1 - 13.09.2017

Фудбалерите на рускиот гигант Зенит тргнаа кон Скопје каде што утре ќе му гостуваат на македонскиот шампион Вардар во првото коло од групата Л во УЕФА Лигата. Тоа што е за издвојување е авионот со кој полетаа од аеродромот во Санкт Петербург - ...

Николов: Зенит е силен, но Вардар има сила за подвиг

SportMedia - 13.09.2017

Бобан Николов е дел од победничката гемнерација на Вардар, прва што ќе игра во фаза по групи во европските натпреварувања, а утре со соиграчите ја почнуваат слатката авантура во Европа Лигата.

„Вардар е потежок ривал од Розенборг - да не ни се случи 2003 година!“

Sport 1 - 13.09.2017

Македонскиот шампион Вардар утревечер (21.05 часот) на Националната Арена „Филип Втори“ ќе дебитира во Лига Европа и тоа против руски Зенит, освојувачот на трофејот во Купот на УЕФА (претходникот на ова натпреварување) во 2008 година, а руските ...

Обложувалниците не се залетуваат: Зенит е фаворит, ама не до толку! (ФОТО)

Sport 1 - 13.09.2017

Утрешниот меч Вардар - Зенит, во рамките од првото коло од Европа лигата, е можна „нагазна мина“ кажано со обложувачки речник. Тоа го потврдуваат и коефициентите за дуелот на Вардар со рускиот гигант, кои се движат од 6,5 за победа на македонскиот ...

На Вардар не му се игра аргентинско танго со рускиот Зенит

SportMedia - 13.09.2017

Вардар ќе бара рецепт за изненадување против Зенит, поранешниот освојувач на УЕФА купот, потоа преименуван во Европа Лига. „Црвено-црните" утре од 21,05 часот во Скопје ќе играат историски меч против рускиот тим, полн со јужноамерикански ѕвезди.

Вардар е свесен за силата на Зенит, но утре сака победа

МКД - 13.09.2017

Тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски вели дека на утрешниот натпревар тие нема што да загубат но можат многу да добијат, се знае кој е фаворит, но „црвено-црните“ ќе се обидат да ја израдуваат домашната публика.

Манчини: Имаме почит за Вардар, но во Скопје дојдовме по три бода

МКД - 13.09.2017

Тренерот на Зенит, Роберто Манчини вели дека добро го скенирале Вардар и утре ќе се обидат со сите три бода да заминат од Скопје. Утре Вардар го почнува настапот во групната фаза од Лига Европа, прв противник е тимот на Зенит кој денеска допатува во ...

Вардар заслужува многу повеќе: Половина од картите за дуелот со Зенит се уште не се продадени

24Фудбал - 13.09.2017

Вардар направи историски успех, се пласираше во групната фаза од Лига Европа, но голема е веројатноста дека на натпреварот со Зенит ќе има многу празни места на Арената „Филип Втори“, продажбата на билети не оди како што се очекуваше.