TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мисајловски: Ѓорче Петров ќе ја направам најубава општина во Скопје

Курир - 06.10.2017

-Тоа ќе го видите сите, вака многу луге ќе речат тоа е многу амбициозно, да амбициозен сум јас, така настапував и додека бев министер. Многу луге ми велеа не ги започнувај некои проекти бидејќи не можете да ги завршите, не само што ги започнав, туку ...

Мисајловски: Во Ѓорче нема да има неасфалтирана уличка, мора да се гради не само во урбаниот, туку и во руралниот дел

Курир - 06.10.2017

-Има една нова ера. Јас очекувам со мојата енергија, со целиот мој тим и она што го умеам и можам, ќе видите колку нови проекти ќе има во Ѓорче Петров за брзо време. На Ѓорче Петров итно му се потребни нови улици, подземна инфраструктура канализации ...

Владо Мисајловски: Народот памети, ВМРО-ДПМНЕ работеше за народот - затоа ја имаме огромната поддршка

Press24 - 06.10.2017

Предизборни интервјуа на кандидатите за градоначалници. Во предизборниот период Прес24 побара интервјуа со најголем дел од кандидатите за градоначалници во скопските општини, но и од останатите градови.

Мисајловски: Ќе изградиме две нови градинки и целосно ќе ги поддржиме спортските клубови и нивните навивачки групи

Курир - 06.10.2017

-Но ќе продолжам и со реконструкција, надградба и доградба на капацитетите на постојните градинки, за да ги задоволиме потребите на сите дечиња во Ѓорче Петров. Моите дечиња одат во градинка и знам како е и ќе направам ниту едно детенце да не чека ...

(ВИДЕО) Наумоски: Вложуваме во културата, вложуваме во нашите деца

А1 On - 06.10.2017

„Нашата општина нема да биде целосна доколку не вложуваме во културата. Домот на културата во следните четири години ќе биде дом на сите заинтересирани тетарски групи, алтернативни бендови и музички групи и без надомест ќе се отстапува за концерти и ...

Мисајловски: Ѓорче Петров ќе добие нов сјај, насекаде да има комплетно ново реконструирано осветлување

Курир - 06.10.2017

-Приоритет во новата програма ќе ни биде да ги осветлиме сите паркови и јавни површини како и сите оние места околу зградите како и паркинзите. Сакаме Ѓорче Петров да добие еден нов сјај и едно ново комплетно реконструирано осветлување насекаде во ...

Мисајловски: Ѓорче Петров ќе ја направам најубава општина во Скопје

Република - 06.10.2017

Денеска гостин во Алфаскоп на Алфа телевизија, беше кандидатот за градоначалник на Општина Ѓорче Петров од ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски. Тој кажа дека во новата ера на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорче Петров ќе биде најдобата општина во Скопје.

Мисајловски: Во Ѓорче нема да има неасфалтирана уличка, мора да се гради не само во урбаниот, туку и во руралниот дел

Скопје инфо - 06.10.2017

Најголем проблем во Ѓорче Петров е инфраструктурата. Мора да градиме нови улици, тротоари, водоводи, секако подземна инфраструктура. Сето тоа не само во урбаниот, туку и во руралниот дел. Потребно е ново осветлување, нови паркчиња, детски игралишта.

Мисајловски: Ќе изградиме две нови градинки и ќе ги поддржиме спортските клубови и навивачките групи

Телевизија Нова - 06.10.2017

Во Ѓорче Петров го има истиот проблем со градинките и од тоа не може да се бега, јас затоа предвидов изградба на две градинки во Ѓорче Петров, едната ќе биде во Волково за две дечиња, а другата во Ново Село за 80 дечиња, а приоритет секако ќе биде ...

Наумовски вети реализација на проекти во културатa

Телевизија Нова - 06.10.2017

Кандидатот за градоначалник на општина Ѓорче Петров предложен од СДСМ и Коалицијата најави дека доколку ја добие довербата на граѓаните ќе работи на реализација на проекти во културата. – Домот на културата во следните четири години ќе биде дом на ...

Мисајловски: Ѓорче Петров ќе добие нов сјај, насекаде да има комплетно ново реконструирано осветлување

Точка - 06.10.2017

Во мојата програма предвидуваме целосна реконструкција на осветлувањето во општината Ѓорче Петров, но не само на постоечкото, туку и поставување на ново осветлување по сите улички и сите сокаци, ова денеска го најави кандидатот за градоначалник на ...

ЛИ2017/ Заев: Осудувам било каков тип на насилство во изборниот процес

Либертас - 05.10.2017

Во Македонија нема место за изборни нерегуларности и манипулации. Осудувам било каков тип на насилство во изборниот процес и повикувам на воздржаност од било каква активност која може да нанесе дамка на изборите.

Заев: Градиме демократско општество за сите

МРТ - 05.10.2017

Карванот на коалицијата „Живот во Македонија“, предводена од СДСМ вечерва на митинг во Тетово. Синоќа ги претстави кандидатите во скопските општини Бутел и Ѓорче Петров. Заев побара поддршка за реализација на проектите...

(ВИДЕО) Наумоски: Општината ќе стане лидер во креирање на политики за поддршка на најзагрозените категории

А1 On - 05.10.2017

„Ние се грижиме за сите граѓани, Ѓорче Петров станува социјална општина, секогаш подготвена да излезе во пресрет на секој граѓанин кога има потреба од помош. Обезбедуваме помош за невработени родители и бебе-пакет за секое новороденче.

(ВИДЕО) Заев од Ѓорче Петров: Осудувам каков било тип насилство, во Македонија нема место за изборни нерегуларности

Макфакс - 05.10.2017

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, синоќа на митингот во Ѓорче Петров ги повика граѓаните да се воздржат од какви било активности кои може да го нарушат изборниот процес и порача дека обврска на сите е да овозможиме кристално чисти избори и ...

Владо Мисајловски одби да гостува на дебата со противкандидатот Наумоски

Фокус - 05.10.2017

Освен Зоран Илиоски, ниту еден кандидат за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ досега не се појави на телевизиска дебата со противкандидатите од СДСМ. Така и кандидатот за градоначалник на Ѓорче Петров, Владо Мисајловски одбил да гостува на дебатата на ...

Анализа на Канал 5: Мисајловски или Наумовски – кој ќе биде градоначалник на Ѓорче Петров?

Канал5 - 05.10.2017

Најнеизвесна изборна битка ќе се води во општина Ѓорче Петров. Дали Владо Мисајловски од ВМРО-ДПМНЕ или Александар Наумовски од СДСМ ќе го заменат досегашниот градоначалник Сокол Митревски.

Кирацовски: Со редица мерки ќе ги задржиме младите во Чучер Сандево...

Н.Македонија - 05.10.2017

Кирацовски: Со редица мерки ќе ги задржиме младите во Чучер Сандево Владата предводена од СДСМ и парламентарното мнозинство, за само четири месеци, докажа дека е подготвена да ги решава долгогодишните проблеми, а тоа ќе го докаже и советничката ...

Мисајловски: Ќе засадиме 10 илјади нови садници, ќе направиме паркови и игралишта во секое маало

Скопје инфо - 05.10.2017

Денеска имавме една одлична можност и шанса да засадиме неколку дрвца во Ѓорче Петров и ова е еден убав гест од нас, а се надевам дека со сите граѓани во иднина ќе засадуваме многу дрвца во Ѓорче Петров бидејќи тоа ни треба, вели кандидатот за ...

Владо Мисајловски: Победничка атмосфера и енергија во победничкото Ѓорче Петров

Вистина.мк - 05.10.2017

„Победничка атмосфера и енергија во победничкото Ѓорче Петров. Секогаш работа, секогаш Ѓорче Петров, секогаш Македонија! #нова ера# нови победи“ – напишал во постот на својот Фејсбук профил Владо Мисајловски – кандиидатот за градоначалник на општина ...

Заев: Нула толеранција за прекршување на изборниот процес

Позитив.мк - 05.10.2017

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев, на вечерашниот митинг во Ѓорче Петров рече дека државата ќе даде повеќе пари кон општините и ќе помогне во гасификацијата за да се намали загадувањето, но и за да се намалат трошоците на граѓаните.

Трајановски и Мисајловски во посета на голем број домови во Ѓорче Петров и разговор со жителите

Скопје инфо - 05.10.2017

Кандидатите за градоначалници на Град Скопје и на општина Ѓорче Петров од ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски и Владо Мисајловски, посетија голем број на домови и остварија разговори со жителите на Ѓорче Петров.

Мисајловски: Ѓорче Петров ќе ја направам најубава општина во Скопје

Скопје инфо - 06.10.2017

Денеска гостин во Алфаскоп на Алфа телевизија, беше кандидатот за градоначалник на Општина Ѓорче Петров од ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски. Тој кажа дека во новата ера на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорче Петров ќе биде најдобата општина во Скопје.

Мисајловски: Во Ѓорче Петров во иднина ќе изградиме две нови градинки и целосно ќе ги спонзорираме спортските клубови и ...

Скопје инфо - 06.10.2017

Во Ѓорче Петров го има истиот проблем со градинките и од тоа не може да се бега, јас затоа предвидов изградба на две градинки во Ѓорче Петров, едната ќе биде во Волково за две дечиња, а другата во Ново Село за 80 дечиња, а приоритет секако ќе биде ...

Наумовски вети реализација на проекти во културата...

Н.Македонија - 06.10.2017

Наумовски вети реализација на проекти во културата Кандидатот за градоначалник на општина Ѓорче Петров предложен од СДСМ и Коалицијата, Александар Наумовски, најави дека доколку ја добие довербата на граѓаните ќе работи на реализација на проекти во ...

Мисајловски: Ѓорче Петров ќе добие нов сјај, насекаде да има комплетно ново реконструирано осветлување

Република - 06.10.2017

Во мојата програма предвидуваме целосна реконструкција на осветлувањето во општината Ѓорче Петров, но не само на постоечкото, туку и поставување на ново осветлување по сите улички и сите сокаци, ова денеска го најави кандидатот за градоначалник на ...

Наумоски: Ѓорче Петров ќе стане лидер во креирање политики за поддршка на најзагрозените категории...

Н.Македонија - 05.10.2017

Наумоски: Ѓорче Петров ќе стане лидер во креирање политики за поддршка на најзагрозените категории Ѓорче Петров станува социјална општина, секогаш подготвена да излезе во пресрет на секој граѓанин кога има потреба од помош.

Заев од Ѓорче Петров: Осудувам било каков тип на насилство, во Македонија нема место за изборни нерегуларности

Точка - 05.10.2017

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, синоќа на митингот во Ѓорче Петров, ги повика граѓаните да се воздржат од било какви активности кои може да го нарушат изборниот процес и порача дека обврска на сите е да овозможиме кристално чисти избори и ...

Кирацовски: Со редица мерки ќе ги задржиме младите во Чучер Сандево

ТВ21 - 05.10.2017

Владата предводена од СДСМ и парламентарното мнозинство, за само четири месеци, докажа дека е подготвена да ги решава долгогодишните проблеми, а тоа ќе го докаже и советничката група од СДСМ и коалицијата во Советот на општина Чучер Сандево, порача ...

Наумоски: Вложуваме во културата, вложуваме во нашите деца

Слободен Печат - 06.10.2017

Нашата општина нема да биде целосна доколку не вложуваме во културата. Домот на културата во следните четири години ќе биде дом на сите заинтересирани тетарски групи, алтернативни бендови и музички групи и без надомест ќе се отстапува за концерти и ...

Мисајловски: Приоритет во програма ќе ни биде осветлување на сите јавни површини, паркови, паркинзи и улици во Ѓорче ...

Скопје инфо - 06.10.2017

Во мојата програма предвидуваме целосна реконструкција на осветлувањето во општината Ѓорче Петров, но не само на постоечкото, туку и поставување на ново осветлување по сите улички и сите сокаци, ова денеска го најави кандидатот за градоначалник на ...

(ВИДЕО) Наумоски: Општината ќе стане лидер во креирање на политики за поддршка на најзагрозените категории

Бриф - 05.10.2017

Денешната изјава за медиуми на Александар Наумоски, кандидат на СДСМ за градоначалник на Општина Ѓорче Петров: Ние се грижиме за сите граѓани, Ѓорче Петров станува социјална општина, секогаш подготвена да излезе во пресрет на секој граѓанин кога има ...

Заев од Ѓорче Петров: Во Македонија нема место за изборни нерегуларности

Слободен Печат - 05.10.2017

На синоќешниот митинг што се одржа во општина Ѓорче Петров, претседателот на СДСМ ги повика граѓаните да се воздржат од било какви активности кои може да го нарушат изборниот процес и порача дека обврска на сите е да овозможиме кристално чисти ...

(ВИДЕО) Кирацовски: Преку низа мерки ќе ги задржиме младите во Чучер Сандево, носиме живот за сите

Sky - 05.10.2017

Владата предводена од СДСМ и парламентарното мнозинство за само четири месеци докажа дека е подготвена да ги решава долгогодишните проблеми, а истото тоа ќе го докаже и советничката група од СДСМ и коалицијата во Советот на општина Чучер Сандево, ...

ЛИ2017/Наумовски вети реализација на проекти во културата

Либертас - 06.10.2017

Кандидатот за градоначалник на општина Ѓорче Петров предложен од СДСМ и Коалицијата најави дека доколку ја добие довербата на граѓаните ќе работи на реализација на проекти во културата. – Домот на културата во следните четири години ќе биде дом на ...

(ВИДЕО) Наумовски најави манифестација културно лето во Ѓорче Петров

Макфакс - 06.10.2017

Кандидатот за градоначалник за општина Ѓорче Петров од редовите на СДСМ, Александар Наумовски, одржа прес-конференција на која се осврна на културата во општината и вети реконструкција на училиштето во село Кучково.

Наумоски: Ѓорче Петров станува социјална општина која се грижи за граѓаните

Слободен Печат - 05.10.2017

Ние се грижиме за сите граѓани, Ѓорче Петров станува социјална општина, секогаш подготвена да излезе во пресрет на секој граѓанин кога има потреба од помош, вели Александар Наумоски. Обезбедуваме помош за невработени родители и бебе-пакет за секое ...

Заев: Нема место за насилство и нерегуларности, ние срушивме режим со пенкало!

Поглед - 05.10.2017

Актуелниот премиер на Македонија и лидер на СДСМ, Зоран Заев синоќешниот митинг во Ѓорче Петров го искористи да апелира да се смират страстите и да прекине насилството. Ова е иницирано по низата настани што се случија во текот на изборната кампања.

Наумовски најави манифестација културно лето во Ѓорче Петров

Точка - 06.10.2017

Кандидатот за градоначалник за општина Ѓорче Петров од редовите на СДСМ, Александар Наумовски, одржа прес-конференција на која се осврна на културата во општината и вети реконструкција на училиштето во село Кучково.

ЛИ2017/Наумоски: Ѓорче Петров ќе стане лидер во креирање политики за поддршка на најзагрозените категории

Либертас - 05.10.2017

Ѓорче Петров станува социјална општина, секогаш подготвена да излезе во пресрет на секој граѓанин кога има потреба од помош. Обезбедуваме помош за невработени родители и бебе-пакет за секое новороденче.