TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Обамејанг сака во Милан: Што да правам, „росонерите“ спијат

Екипа - 13.08.2017

Пјер Емерик Обамејанг широко ја отвори вратата за враќање во Милан објавувајќи дека е сериозно заинтересиран за камбек во клубот каде ја почна кариерата. Голгетерот од Габон ја мина младинската академија на „росонерите“ пред во декември 2011 година ...

Треба ли тоа да значи нешто: Обемејанг го пропушти денешниот тренинг на Б.Дортмунд

СуперСпорт - 13.08.2017

Само неколку часа откако тој изјави дека „би бил пресреќен ако се случи мој трансфер во Милан, но тие спијат“, тој го напушти тренинг кампот на Борусија Дортмунд. Официјално Габонскиот интернационалец го напушти тренингот по само 30-минути, а од ...

Обамејанг: Би сакал да се вратам во Милан, но ако продолжат да „спијат“ ништо...

Sport 1 - 13.08.2017

Росонерите бараат уште еден напаѓач по Андре Силва, за кого на Порто му платија 38 милиони евра. Габонецот на Инстаграм профилот се вклучи во живо и одговараше на прашања поставени од неговите фанови, а токму при едно такво изјави дека би сакал да ...

Обамејанг призна: Сакам да се вратам во Милан, но…

Спортски - 13.08.2017

Не е тајна дека Пјер Емерик Обамејанг е трансфер цел на Милан и „росонерите“ цело лето се обидуваат да го донесат на „Сан Сиро“. Медиумите тврдеа дека напаѓачот веќе има договор со миланскиот гигант, но проблем е што Милан не може да најде заеднички ...

ВИДЕО: Обамејанг сака да се врати во Милан, но бара тимот да се „разбуди“

Gol.mk - 13.08.2017

Габонскиот напаѓач, Пјер-Емерик Обамејанг во разговор со фановите на Инстаграм изјави дека сака да се врати во Милан, екипата во која ги имаше своите почетни успеси во професионалната кариера.

(Видео) Обамејанг: Јас сакам да се вратам во Милан, не знам што чекаат?

SportMedia - 13.08.2017

Пјер Емерик Обамејанг се уште може да замине во Милан, поточно да се врати, а за негов кам-бек на „Сан Сиро" притискаат и навивачите на италијанскиот гигант. Интересна конверзација имаше на Инстаграм, а популарниот Оби нема ништо против повторно да ...

Обамејанг ја пецна управата на Милан: Ако некој спие, како да се вратам?

24Фудбал - 13.08.2017

Пјер Емерик Обамејанг ги прокоментира шпекулациите за можно враќање на Сан Сиро, напаѓачот обвинува дека управата на Милан не покажува доволно амбиции да го купи Габонецот е на листата со желби на „росонерите“ заедно со уште неколку имиња, помеѓу ...

Обамејанг отворено се нуди: Сакам да се вратам во Милан, но што можам јас да направам

Спортклуб - 13.08.2017

Пјер Емерик Обамејанг јавно призна дека би сакал да се врати во Милан, но дека не зависи само од него. Милан е во потрага по напаѓач за новата сезона. „Росонерите“ го доведоа Андре Силва, но потребен е уште еден играч од висока класа кој ќе ...

Обамејанг: Сакам во Милан, ама тие спијат

Стандард - 13.08.2017

Во популарната видео опција Перископ на Твитер, Обамејанг одговори на прашање на фан дали сака да се врати во Милан: „Јас сакам, ама тие спијат. Што можам да направам“, возврати на италијански габонецот.

„Бомба“ на Обамејанг за клубот во кој се гледа себеси: Сакам да одам кај нив, но тие спијат!

Дерби - 13.08.2017

Пјер Емерик Обамејанг по којзнае кој пат не одведе во нова насока за неговата фудбалска иднина, па ако германските медиуми веќе донесоа заклучок дека најмалку уште една сезона ќе остане во Борусија Дортмунд, сега тој самиот направи збрка на ...

Обамејанг призна: Сакам да се вратам во Милан, но…

Таратур - 13.08.2017

Не е тајна дека Пјер Емерик Обамејанг е трансфер цел на Милан и „росонерите“ цело лето се обидуваат да го донесат на „Сан Сиро“. Медиумите тврдеа дека напаѓачот веќе има договор со миланскиот гигант, но проблем е што Милан не може да најде заеднички ...

Калчо дуел за Марез

Вечер - 12.08.2017

Офанзивниот играч за врска веќе неколку месеци не крие дека сака да ја промени клупската средина, но неколку пати има повторено дека би сакал да остане во Премиер лигата Италијанскиот калчолигаш Рома доби сериозна конкуренција во големиот ривал ...