TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реал ја победи Барселона во трката за одличниот дефанзивец

Спортски - 19.06.2017

Мадриските клубови постигнаа договор. Фудбалските клубови Реал и Атлетико Мадрид постигнаа договор околку трансферот на Тео Хернанрез . Оваа вест денеска ја потврди мадридската Марка која тврди дека Атлетико ја прифатил понудата од 26 милиони евра, ...

Трансфер бомба: Роналдо се сели во Баерн Минхен?!

БркајРабота - 19.06.2017

Според светските медиуми, Кристијано Роналдо во следните две сезони ќе го носи дресот на Баерн Минхен. Познатиот спортски бренд „Адидас“ е во офанзива по еден од најдобрите фудбалери и покрај тоа што Роналдо е заштитно лице на „Најк“.

Европа се тресе: Роналдо одлучи во кој клуб ќе ја продолжи кариерата!

Спортски - 19.06.2017

Најугледните англиски медиуми донесуваат ексклузивни информации за иднината на најдобриот фудбалер на светот, Кристиано Роналдо. Како што пренесува „Скај Спорт“, Роналдо е заинтересиран за ваќањето во Манчестер Јунајтед, клуб каде ја доживеа ...

Реал постигна договор за Тео

СуперСпорт - 19.06.2017

Реал Мадрид и Ателтико Мадрид постигнаа договор за трансфер на дефанзивецот Тео Хернандез во редовите на Европскиот шампион. Од Реал Мадрид се согласија да платат 26 милиони евра, два милиони повеќе од откупната клаузула што ја имаше Хернандез во ...

Роналдо му порачал на својот агент: Стори сè што можеш за да се вратам во Манчестер јунајтед

МКД - 19.06.2017

Медиумите од Португалија пишуваат дека Кристијано Роналдо одлучил каде да настапува следната сезона, фудбалерот сака да се врати на Олд Трафорд Неколку извори пренесуваат една иста вест, ЦР7 сака одново да го облече дресот на „Црвените Ѓаволи“.

Веќе е јасно: И англиските медиуми потврдуваат за трансферот на Роналдо

Дерби - 19.06.2017

Португалскиот угледен весник „А Бола“ прв излезе со ексклузивата за заминувањето на Кристијано Роналдо од Реал Мадрид, верзија која не е официјализирана од страна на капитенот на Португалија, но сепак потврдена од страна на двата медиуми најблиску ...

Флорентино Перез останува претседател на Реал Мадрид до 2021 година

Gol.mk - 19.06.2017

Актуелниот претседател на Реал Мадрид, Флорентино Перез ќе остане на чело на „кралкиот клуб“ и во наредните четири години, бидејќи не се пријави ниту еден кандидат како потенцијален ривал на претстојните избори во Реал Мадрид.

Премиер лигата се тресе: Роналдо ја донесе конечната одлука

Спортклуб - 19.06.2017

Британски „Скај“ јавува дека Португалецот е заинтересиран ова лето да се врати на „Олд Трафорд“. Ова ќе биде лето во кое секако ќе доминира Кристијано Роналдо, а изгледа не очекува и најинтересната трансфер сага во поновата фудбалска историја.

Кристијано Роналдо: Заминувам, ме третираат како криминалец

Макфакс - 19.06.2017

Фудбалерот на Реал, Кристијано Роналдо, наводно донел цврста одлука да го напушти Мадрид во летниот преоден рок. Португалецот започнал да размислува за заминување поради обвинението кое го покрена шпанскиот суд за неплатен данок од 15 милиони евра.

Роналдо со јасно барање до суперагентот Мендеш во врска со неговата следна дестинација

Дерби - 19.06.2017

Португалскиот угледен весник „А Бола“ прв излезе со ексклузивата за заминувањето на Кристијано Роналдо од Реал Мадрид, верзија која не е официјализирана од страна на капитенот на Португалија, но сепак потврдена од страна на двата медиуми најблиску ...

Роналдо: Во Шпанија ме третираат како криминалец, затоа заминувам!

Gol.mk - 19.06.2017

Фудбалерот на португалската репрезентација и прва ѕвезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо ја потврди одлуката да го напушти Мадрид во летниот преоден рок. Главната причина за тоа е обвинението кое го покрена шпанскиот суд за неплатен данок од 15 ...

Роналдо: Во Шпанија ме третираат како криминалец затоа заминувам

Курир - 19.06.2017

Фудбалерот на португалската репрезентација и прва ѕвезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо ја потврди одлуката да го напушти Мадрид во летниот преоден рок. -Во Шпанија ме третираат како криминалец и затоа заминувам, му рекол Роналдо на Зидан, а ...

ТРАНСФЕР „БОМБА“: Адидас го однесе Роналдо во Баерн Минхен

SportMedia - 19.06.2017

Трансфер „бомба“ во Германија. Според светските медиуми, Кристијано Роналдо во следните две сезони ќе го носи дресот на Баерн Минхен. Наскоро ...

Јунајтед очекуваат Сер Алекс да го договори Роналдо?

Стандард - 19.06.2017

Легендарниот поранешен менаџер на Манчестер Јунајтед, Сер Алекс Фергусон може да биде „асот во ракавот“ за Англичаните во однос на Кристијано Роналдо. Откако Португалецот најави желба да го напушти Реал Мадрид, шпекулациите редовно го поврзуваат со ...

Меси и Суарез се расфрлаа со пари и алкохол- Нивната Сметка од забавата на Ибица стана хит на социјалните мрежи (ФОТО)

Курир - 19.06.2017

Фудбалерите на Барселона Лионел Меси и Луис Суарез се на заслужен одмор на Ибица, но случајно или не нив им прави друштво Цеск Фабрекас играчот на Челзи. Триото стана хит на социјалните мрежи откако еден од келнерите се пофали на твитер со сметката ...

Првотимец на Бешикташ го изнасмеа светот: Никогаш не би сменил соиграч за Роналдо или Меси

Дерби - 19.06.2017

Кристијано Роналдо и Лионел Меси со години се неприкосновени во светот на фудбалот, освојуват многубројни индивидуални признанија, успешни се во своите клубови, репрезентации и со право се сметаат за едни од најдобрите во историјата на оваа игра.

Перез останува претседател на Реал Мадрид

Стандард - 19.06.2017

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез ќе остане на својата функција до 2021 година. Ова стана јасно откако се дозна дека тој е единствениот кандидат за шефското место во европскиот клупски шампион.

Роналдо му наредил на Мендеш: Однеси ме во Манчестер јунајтед

24Фудбал - 18.06.2017

Медиумите од Португалија пишуваат дека Кристијано Роналдо знае каде сака да игра следната сезона, ЦР7 сака да се врати на Олд Трафорд Весникот „А Бола“ прв објави дека Кристијано Роналдо сака да замине од Шпанија и Реал Мадрид ова лето, а сега ...

Абрамовиќ со понуда за голем трансфер

СуперСпорт - 18.06.2017

Сопственикот на Челси Роман Абрановиќ подготви понуда за Реал Мадрид. Фудбалерот Кристијано Роналдо има намера да го напушти досегашниот клуб, а русинот сака да ја искористи таа прилика и на Реал да го понуди Еден Азар, во замена за Роналдо.

Зидан го контактираше Роналдо

СуперСпорт - 18.06.2017

Пристигна информација дека Кристијано Роналдо сака да го напушти Реал Мадрид. Португалецот беше обвинет за прикривање данок од околу 15 милиони евра, и поради тоа тој сака да ја напушти Шпанија.

Жестока реакција на Реал: Перез навива Роналдо да си оди, подготвува нова ера во клубот

Спортклуб - 18.06.2017

Со најавата за заминување од Реал Кристијано Роналдо предизвика хаос на трансфер пазарот. Роналдо одлучи да го напушти Реал и враќање нема. „А Бола“ прва ја пренесе оваа вест и го здрма светот, а потоа следуваше и потврда од страна на „Марка“ со што ...

ФОТО: Девојка најде интересен начин за да го привлече вниманието на Кристијано Роналдо

Gol.mk - 18.06.2017

Фановите на Португалија отпатуваа во голем број во Русија да ја бодрат својата репрезентација, која се натпреварува на осмото издание на Купот на Конфедерации. Првата ѕвезда на тимот, Кристијано Роналдо го привлече вниманието на фудбалската јавност, ...

Мурињо не планира да го врати Роналдо на „Олд Трафорд“

Дерби - 18.06.2017

Фановите на Манчестер Јунајтед посакуваат Кристијано Роналдо да се врати во клубот каде ги постигна првите поголеми успеси, но очигледно такви планови нема Жозе Мурињо. Менаџерот на „црвените ѓаволи“ го има последниот збор по ова прашање, посебно ...

Роналдо го одби и апелот од Зидан: Ова се трите опции на Реал и трите потенцијални замени

Спортклуб - 18.06.2017

Пропадна очигледно и последната надеж, валканата кампања веќе започна. Мендеш има одговор, само прашање е дали Реал ќе прифати? Ситуацијата околу Роналдо се развива многу брзо и во секој момент пристигнуваат нови вести.

Два клуба сериозно „загризале“ за Роналдо

МКД - 18.06.2017

Кристијано Роналдо сака да замине од Реал Мадрид, и два клуба се спремни да го одврзат ќесето за да го ангажираат Португалецот ЦР7 им кажал на своите блиски пријатели и неговиот агент Жорж Мендеш дека не сака да се врати во Шпанија откако даночните ...

ПСЖ ќе го отвори ќесето за Роналдо, му дава 30 милиони евра годишно

Стандард - 18.06.2017

ПСЖ има многу сериозни намери да ја привлече големата ѕвезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо во своите редови, кој напорно сака да го напушти тимот, тврди „Кориере дело Спорт“. Како што е познато, Португалецот е доста разочаран од големите тензии ...

Не е исклучено Ибрахимовиќ да се врати во Манчестер Јунајтед

Спортклуб - 18.06.2017

На почетокот од овој месец беше потврдено дека Златан Ибрахимовиќ и Манчестер Јунајтед ќе се разделат. Ибрахимовиќ имаше сензационална сезона во дресот на “црвените ѓаволи“ каде постиган 17 гола на 27 одиграни натпревари.

И Челзи го сака Роналдо и има силен адут!

Спортски - 18.06.2017

Трансферот на Кристиано Роналдо е главна тема во светски медиуми вече неколку дена, а посдните информации говорат дека во трката за неговиот потпис се вклучил и Челзи. Притоа „сините“ имаат и најдобар адут за да го убедат Флорентино Перез.

Зидан во телефонски разговор го замоли Роналдо да остане во Реал

Слободен Печат - 18.06.2017

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан можеби е еден од последните адути на клубот кој би го задржал Португалецот во тимот. Зидан му порачал на Роналдо дека му е потребен на тимот заради својот натпреварувачки дух и головите кои ги постигнува.

Зидан телефонски го замоли Роналдо да остане

Спортклуб - 18.06.2017

Зинаедина Зидан се чини е еден од поледните адути на Реал Мадрид за задржување на Кристијано Роналдо. Тренерот на кралскиот клуб имал телефонски разговор со Портуалецот во кој му порачал дека му е потребен и во иднина, пред се поради ...

Паника во редовите на Реал Мадрид, Зидан телефонски разговараше со Роналдо

Gol.mk - 18.06.2017

Нов ден и веднаш нови информации за заминувањето на Кристијано Роналдо од редовите на Реал Мадрид. Пред неколку дена португалска „А Бола“ откри дека Роналдо не сака повеќе да биде дел од шампионот на Европа, а причината за тоа се сериозните ...

МЕСИ „ОТКАЧИ“ НА ИБИЦА: За луда журка не жали пари, во една вечер испиени 40 шишиња шампањско (ФОТО)

Телеграф - 18.06.2017

Од сметката која ја платил на крајот на вечерта ќе добиете вртоглавица Лионел Меси, Луис Суарез и Цеск Фабрегас, со нивните поубави половини и со најблиските пријатели, неодамна беа гости во ресторан на Ибица, каде што направиле висока сметка, за ...

Реал ја победи Барселона во трката за одличниот дефанзивец

Локално - 19.06.2017

Фудбалските клубови Реал и Атлетико Мадрид постигнаа договор околку трансферот на Тео Хернанрез. Оваа вест денеска ја потврди мадридската Марка која тврди дека Атлетико ја прифатил понудата од 26 милиони евра, односно два повеќе од откупната ...

Веќе е јасно: И англиските медиуми потврдуваат за трансферот на Роналдо

Точка - 19.06.2017

Португалскиот угледен весник „А Бола“ прв излезе со ексклузивата за заминувањето на Кристијано Роналдо од Реал Мадрид, верзија која не е официјализирана од страна на капитенот на Португалија, но сепак потврдена од страна на двата медиуми најблиску ...

Флорентино Перез останува на чело на Реал Мадрид до 2021 година

Република - 19.06.2017

Актуелниот претседател на Реал Мадрид, Флорентино Перез ќе остане на чело на „кралкиот клуб“ и во наредните четири години, бидејќи не се пријави ниту еден кандидат како потенцијален ривал на претстојните избори во Реал Мадрид.

Кристијано Роналдо: Заминувам, ме третираат како криминалец

Канал 77 - 19.06.2017

Фудбалерот на Реал, Кристијано Роналдо, наводно донел цврста одлука да го напушти Мадрид во летниот преоден рок. Португалецот започнал да размислува за заминување поради обвинението кое го покрена шпанскиот суд за неплатен данок од 15 милиони евра.

Првотимец на Бешикташ го изнасмеа светот: Никогаш не би сменил соиграч за Роналдо или Меси

Точка - 19.06.2017

Кристијано Роналдо и Лионел Меси со години се неприкосновени во светот на фудбалот, освојуват многубројни индивидуални признанија, успешни се во своите клубови, репрезентации и со право се сметаат за едни од најдобрите во историјата на оваа игра.

Два клуба имаат подготвено понуда за Роналдо, Милан нуди мега-голманско решение, за возврат го бара Португалецот

24Фудбал - 18.06.2017

Нови информации околу наводното заминување на Кристиано Роналдо од редовите на Реал Мадрид, во трката за неговиот потпис се вклучи Баерн Минхен, но и Милан кој има мошне „интересна“ понуда.

Никој не може да го убеди – Роналдо го одби и Зидан, ова се најдобрите опции!

Спортски - 18.06.2017

Ситуацијата околу Роналдо се развива брзо. Првата стратегија на Реал беше, Зинедин Зидан , да го убеди Португалецот, но Роналдо не го менува своето мислење. Се појави и информација дека Роналдо очекува Реал да го плати данокот, но тоа се само ...

„Роналдо, потребен си ни!“

24Фудбал - 18.06.2017

Шпанските медиуми пренесуваат дека Зинедин Зидан остварил контакт со Португалецот веднаш штом излегле најавите за негово заминување од Реал Мадрид. Зинедин Зидан со апел до предводникот на својот тим, Кристиано Роналдо да остане во тимот на Реал ...

Мурињо испрати „монструозна“ понуда: Роналдо и Мората во пакет на „Олд Трафорд“!

Спортски - 18.06.2017

Жозе Мурињо е спремен да ја испрати веројатно најдобрата понуда во историјата на фудбалот за на „Олд Трафорд“ да ги доведе Алваро Мората и Кристиано Роналдо. Мадрид веќе трет ден е во паника.

Над половина милион читатели на „Марка“ гласаа на неколку прашања на темата „Роналдо“ – ова се резултатите

24Фудбал - 18.06.2017

Најавите дека првата ѕвезда на европскиот првак Реал Мадрид, Португалецот Кристиано Роналдо ќе си замине од клубот летово ги кренаа на нозе фудбалските фанови ширум светот. Португалецот е топ тема, дека е така потврдува и фактот што дури 520,000 ...

Зидан му телефонирал на Роналдо, пораката е кратка и јасна

Дерби - 18.06.2017

Кристијано Роналдо е цврсто решен да го напушти Реал Мадрид во текот на летниот преоден рок откако доби сериозни оптужби од страна на властите во Шпанија, а ексклузивата која ја пренесе португалскиот весник „А Бола“ секако ја размрда комплетната ...

Луд провод на Ибица: Меси, Суарез и компанија отворија 41 шише шампанско!

Спортски - 18.06.2017

Лео Меси, Луис Суарез, Цеск Фабрегас, нивните поубави половини и блиски пријатели беа гости во еден ресторан на Ибица, а за цехот кој го направија денес зборува цел свет. Сметката е огромна, нормално од перспектива на „обичен смртник“, додека за ...

„Бомба“: Челси тргна по Роналдо, во понудата и Азар!

Екипа - 18.06.2017

Кристијано Роналдо е достапен на пазарот, што е доволна причина за будење на најбогатите газди во светскиот фудбал кои се вклучуваат во „лицитацијата“ за португалската мегаѕвезда. Манчестер јунајтед размислува за враќање на својот поранешен играч, ...

Меси со реакција за сметката од Ибица која стана вирален хит (Фото)

Дерби - 18.06.2017

Фискалната сметка на која се гледа колку пари потрошил Лионел Меси при една своја луда ноќ на Ибица во друштво на Луис Суарез, Сеск Фабрегас и поубавите половини стана вирален хит на социјалните мрежи, до толку што дури и самиот Аргентинец реши да ...

Случајност или не, Роналдо ги „подгреа“ шпекулациите?!

Спортски - 18.06.2017

Португалецот повторно е тема број еден во светските медиуми. Евентуалното заминување на Кристиано Роналдо од Реал Мадрид е тема за кој зборува целиот фудбалски сцет, а сега самиот Роналдо дополнително ги зголеми шпекулациите.

Де Хеа и 205 млн. евра за Кристијано Роналдо и Мората

Макфакс - 18.06.2017

Шпанските медиуми во најголем дел се преокупирани со најавата дека Крстијано Роналдо ќе го напушти Реал. Секој шпекулира со тоа каде Португалецот ќе ја продолжи кариерата, а најновата индформација вели дека Манчестер Јунајтед е подготвен да потроши ...

Вечера на Меси и пријателите – 37.330 евра (ФОТО)

Екипа - 18.06.2017

Се ближи денот на свадбата на Лионел Меси (30 јуни), а аргентинскиот ас во меѓувреме ужива на Ибица со своите добри пријатели. Ѕвездата на Барса синоќа ги одведе Луис Суарез и Цеска Фабрегас со семејствата на заедничка вечера, а фокусот веднаш беше ...

Калдерон: Роналдо тешко ќе ја промени одлуката

СуперСпорт - 18.06.2017

Кристијано Роналдо изрази желба дека сака да го напушти Реал Мадрид поради проблеми со данок, а исто така не е задоволен со третманот кој го имаат шпанските власти. „Можеби е само нервозен, тој би бил среќен овде, ни помогна да освоиме 3 титули ЛШ ...