TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Договорите што ги склучи Трамп во Кина вредат над 250 милијарди долари

Макфакс - 09.11.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп соопшти дека за време на неговата посета во Кина, склучил голем број трговски договори, вредни повеќе од 250 милијарди долари. Станува збор за договори од областа на енергијата, аеронаутиката, прехранбените и ...

Во Кина потпишани бизнис-договори вредни милијарди долари

Глас на Америка - 09.11.2017

Ова го соопшти администрацијата на претседателот Трамп, кој се наоѓа на турнеја низ пет земји во Азија Претседателот на САД Доналд Трамп, ја привршува посетата на Кина и тоа со постигнати неколку вредни бизнис-договори.

Трамп во Кина склучи договори вредни над 250 милијарди долари

Сител - 09.11.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп соопшти дека во Пекинг склучил „вртоглав број“ трговски договори со Кина, вредни повеќе од 250 милијарди долари. Трговските договори, потпишани за време на првата посета на Трамп на Кина, беа најавени на ...

Лукративна посета на Трамп на Кина

Deutsche Welle - 09.11.2017

САД и Кина договорија зделки тешки милијарди долари. За време на посетата на американскиот претседател Трамп на Кина стана збор и за „сите светски проблеми“. Американскиот претседател Доналд Трамп постојано го критикува големиот трговски дефицит меѓ ...

„Боинг“ склучи договор за 37 милијарди долари

А1 On - 09.11.2017

Американската компанија „Боинг“ соопшти дека склучила договор со кинески компании за продажба на 300 патнички авиони, вреден 37 милијарди долари. Договорот е најавен денеска, за време на посетата на американскиот претседател Доналд Трамп на Кина, ...

САД и Кина потпишаа договори вредни девет милијарди долари

Макфакс - 09.11.2017

Кинески и американски фирми потпишаа 20 комерцијални договори, вредни девет милијарди долари, на првиот ден на посетата на американскиот претседател, Доналд Трамп, на Кина. Вицепремиерот на Кина, Ванг Јанг, на церемонијата на потпишувањето ги опиша ...

САД и Кина склучија трговски договори за над 253 милијарди долари

Денар - 09.11.2017

Претседателите на САД Доналд Трамп и на Кина Си Џинпинг најавија низа трговски договори за вкупно 253,4 милијарди долари, пренесе „Франс прес“. Договорите во области како енергетиката, автомобилската, аеронаутиката, прехранбената индустрија и ...

Договорите што ги склучи Трамп во Кина вредат над 250 милијарди долари

Вечер - 09.11.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп соопшти дека за време на неговата посета во Кина склучил голем број трговски договори вредни повеќе од 250 милијарди долари. Станува збор за договори од областа на енергијата, аеронаутиката, прехранбените и ...

Трамп во Кина склучи договори вредни над 250 милијарди долари

Курир - 09.11.2017

Трговските договори, потпишани за време на првата посета на Трамп на Кина, беа најавени на средбата со неговиот колега Си Џинпинг. Станува збор за договори за енергија, аеронаутика, прехранбени и електронски производи со американски компании како ...

Лукративна посета на Трамп на Кина

Канал 77 - 09.11.2017

САД и Кина договорија зделки тешки милијарди долари. За време на посетата на американскиот претседател Трамп на Кина стана збор и за „сите светски проблеми“. Американскиот претседател Доналд Трамп постојано го критикува големиот трговски дефицит меѓ ...

„Боинг“ склучи договор за 37 милијарди долари

Орбис - 09.11.2017

Американската компанија „Боинг“ соопшти дека склучила договор со кинески компании за продажба на 300 патнички авиони, вреден 37 милијарди долари. Договорот е најавен денеска, за време на посетата на американскиот претседател Доналд Трамп на Кина, ...

САД и Кина потпишаа договори вредни девет милијарди долари

Press24 - 09.11.2017

Кинески и американски фирми потпишаа 20 комерцијални договори, вредни девет милијарди долари, на првиот ден на посетата на американскиот претседател, Доналд Трамп, на Кина. Вицепремиерот на Кина, Ванг Јанг, на церемонијата на потпишувањето ги опиша ...

Договорите што ги склучи Трамп во Кина вредат над 250 милијарди долари

Точка - 09.11.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп соопшти дека за време на неговата посета во Кина склучил голем број трговски договори вредни повеќе од 250 милијарди долари. Станува збор за договори од областа на енергијата, аеронаутиката, прехранбените и ...

Трамп во Кина склучи договори вредни над 250 милијарди долари

ТВ21 - 09.11.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп соопшти дека во Пекинг склучил „вртоглав број“ трговски договори со Кина, вредни повеќе од 250 милијарди долари. Трговските договори, потпишани за време на првата посета на Трамп на Кина, беа најавени на ...

„Боинг“ склучи договор за 37 милијарди долари

Поглед - 09.11.2017

Американската компанија „Боинг“ соопшти дека склучила договор со кинески компании за продажба на 300 патнички авиони, вреден 37 милијарди долари. Договорот е најавен денеска, за време на посетата на американскиот претседател Доналд Трамп на Кина, ...

САД и Кина потпишаа договори вредни девет милијарди долари

Точка - 09.11.2017

Кинески и американски фирми потпишаа 20 комерцијални договори, вредни девет милијарди долари, на првиот ден на посетата на американскиот претседател, Доналд Трамп, на Кина. Вицепремиерот на Кина, Ванг Јанг, на церемонијата на потпишувањето ги опиша ...

Договорите што ги склучи Трамп во Кина вредат над 250 милијарди долари

Канал 77 - 10.11.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп соопшти дека за време на неговата посета во Кина склучил голем број трговски договори вредни повеќе од 250 милијарди долари. Станува збор за договори од областа на енергијата, аеронаутиката, прехранбените и ...

Трамп во Кина склучи договори вредни над 250 милијарди долари

Алсат-М - 09.11.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп соопшти дека во Пекинг склучил „вртоглав број“ трговски договори со Кина, вредни повеќе од 250 милијарди долари. Трговските договори, потпишани за време на првата посета на Трамп на Кина, беа најавени на ...

Кинески авиокомпании нарачаа 300 авиони „Боинг“ за 37 милијарди долари

Сител - 09.11.2017

Американската компанија „Боинг“ соопшти дека склучила договор со кинески компании за продажба на 300 патнички авиони, вреден 37 милијарди долари. Договорот е најавен денеска, за време на посетата на американскиот претседател Доналд Трамп на Кина, ...

САД и Кина потпишаа договори вредни девет милијарди долари

Sky - 09.11.2017

Кинески и американски фирми потпишаа 20 комерцијални договори, вредни девет милијарди долари, на првиот ден на посетата на американскиот претседател Доналд Трамп на Кина. Вицепремиерот на Кина, Ванг Јанг, на церемонијата на потпишувањето ги опиша ...

Трамп во Кина склучи договори вредни над 250 милијарди долари...

Н.Македонија - 09.11.2017

Трамп во Кина склучи договори вредни над 250 милијарди долари Американскиот претседател Доналд Трамп соопшти дека во Пекинг склучил „вртоглав број“ трговски договори со Кина, вредни повеќе од 250 милијарди долари.

Трамп во Кина склучи договори вредни повеќе од 250 милијарди долари

А1 On - 09.11.2017

Доналд Трамп соопшти дека во Пекинг склучил трговски договори со Кина вредни повеќе од 250 милијарди долари. Овие договори потпишани за време на неговата прва посета на Кина беа најавени на средбата со неговиот колега Си Џинпинг.

Трамп во Кина склучи договори вредни повеќе од 250 милијарди долари

Орбис - 09.11.2017

Доналд Трамп соопшти дека во Пекинг склучил трговски договори со Кина вредни повеќе од 250 милијарди долари. Овие договори потпишани за време на неговата прва посета на Кина беа најавени на средбата со неговиот колега Си Џинпинг.

Трамп во Кина склучи договори вредни над 250 милијарди долари

Алфа - 09.11.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп соопшти дека во Пекинг склучил „вртоглав број“ трговски договори со Кина, вредни повеќе од 250 милијарди долари. Американскиот претседател Доналд Трамп соопшти дека во Пекинг склучил „вртоглав број“ трговски ...