TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Иниеста уште еднаш покажа колку му значи Барселона

Спортски - 18.12.2017

Човекот кој со Барселона освои се што може да се освои има прилика да направи трансфер во Кина, каде што би заработувал многу повеќе пари во Барса и би бил првата ѕвезда во тамошното првенство.

Роналдо си посака, Барса експресно го „откачи“

Спортклуб - 17.12.2017

Кристијано Роналдо нема да ја има таа чест фудбалерите на Барселона да му направат шпалир во чест на освоената титула на Светското клупско првенство. По вчерашниот триумф Португалецот посака тоа да се случи, но противникот експресно ја одби неговата ...

Роналдо и Крос – фудбалерите со четири трофеи од Светското клупско првенство

Екипа - 17.12.2017

Реал Мадрид ја одбрани титулата светски клупски првак во Абу Даби, победувајќи го бразилскиот тим Гремио во финалето со 1-0, со голот на Кристијано Роналдо. За „кралевите“ тоа е трета светска титула во последните четири години, а двајца фудбалери од ...

Фудбалер на Реал немаше право на медал, а потоа Бејл направи нешто незаборавно (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.12.2017

Реал Мaдрид вчера го освои Светското клупско првенство и со голо на Реал го совлада Греми и освои уште еден трофеј. Голем број навивачи на Реал ќе се сеќаваат на овој ден, особено младиот Хесус Валехо, кој иако не требаше, на крјот сепак доби медал.

ОФИЦИЈАЛНО: Големиот Кака му кажа збогум на фудбалот!

Gol.mk - 17.12.2017

Бразилската фудбалска легенда Кака реши да му каже збогум на фудбалот на 35-годишна возраст. Кака последен пат настапуваше за тимот од МЛС-лигата, Орландо Сити, а по неговото заминување од САД почнаа и шпекулациите за неговата иднина.

Кака потврди: Доста беше, одам во пензија

Sport 1 - 17.12.2017

Рикардо Кака објави дека завршува со активното играње фудбал. Таквата одлука беше очекувана откако Кака го напушти Орландо во октомври кога и воедно го одигра последниот натпревар за овој тим. Тој својата одлука ја обелодени за бразилските медиуми.

Бразилскиот фудбалски велемајстор Кака објави крај на кариерата

Сакам да кажам - 17.12.2017

Поранешниот најдобар светски фудбалер и светски шампион Кака објави дека се повлекува од зелените терени на 35-годишна возраст. Тој се огласи на социјалните мрежи, ставајќи крај на шпекулациите за својата иднина, откако во октомври му заврши ...

Барселона му одговори на Роналдо за шпалир барањето на „Ел Класико“

Дерби - 17.12.2017

Кристијано Роналдо беше доста еуфоричен откако Реал Мадрид за првпат во својата историја освои пет трофеи во една календарска година, достигнување по кое Португалецот не заборави да го најави и претстојното „Ел Класико“ дерби во Примера за кое ...

Рамос: Вакво нешто немавме видено

Дерби - 17.12.2017

Серхио Рамос како капитен на Реал Мадрид вчера го подигна петтиот трофеј во 2017 година, успех кој претходно го нема остварено ниту еден тим на „кралскиот клуб“ во долгогодишната историја.

Реал и Роналдо сакаат Барселона да се „поклони“ пред светскиот првак

SportMedia - 17.12.2017

Реал Мадрид на најдобар можен начин ќе го пречека вечниот ривал Барселона на „Сантијаго Бернабеу“, во дуелот на двата најтрофејни тима во Шпанија. „Кралскиот клуб“ го одбранија светскиот клупски трон, откако синоќа, во финалето, минимално со 1:0 го ...

Барселона одби да му се поклони на светскиот клупски шампион

Sport 1 - 17.12.2017

Фудбалерите на Барселона нема да му приредат шампионски шпалир на Реал Мадрид на претстојното „Ел Класико“ кое се игра в сабота, пренесува „Мундо Депортиво“. Реал Мадрид вчера ја освои светската клупска титула, со победата над Гремио од 1-0, но на ...

Кака му кажа збогум на фудбалот

24Фудбал - 17.12.2017

Крај на професионалната кариера за Бразилецот. Рикардо Кака денеска објави дека ја завршува својата професионална фудбалска кариера, а најдобрите моменти од својата кариера секако ги имаше во дресот на италијанскиот клуб Милан.

Потез кој ја обиколи Шпанија: Играч на Реал не можеше да добие медал, а потоа Бејл направи нешто незаборавно

Поглед - 17.12.2017

Реал Мадрид вчера го освои Светското клупско првенство. Погодокот на Ронало беше пресуден за совладување на Гремио и освоија уште еден трофеј. Многу со задоволство ќе се сеќаваат на овој ден, а посебно младиот Хесус Валејо, кој доби повеќе од што ...

Кака објави крај на фудбалската кариера

Дерби - 17.12.2017

Бразилскиот фудбалер Рикардо Кака денеска објави дека ја завршува својата фудбалска кариера. Фудбалерот кој своите најдобри денови од фудбалската кариера ги имаше во дресот на Милан решил да се повлече на 35-годишна возраст, а одлуката ја соопшти ...

Решени сите дилеми: Роналдо откри каде ја продолжува кариерата!

Спортски - 17.12.2017

Во последните неколку недели иднината на Кристиано Роналдо е главна тема во светските медиуми. Португалскиот ас после освојувањето на Светското клупско првенство изјави дека сака да продолжи да освојува трифеи со Реал и да ја заврши кариерата во ...

Роналдо очекува фудбалерите на Барселона да ги поздрават Светските прваци пред стартот на Ел Класико

24Фудбал - 17.12.2017

Дали ќе вроди со плод оваа изјава на Португалецот останува да видиме идната сабота. Лани тоа не се случи, но останува надежта дека Реал Мадрид ќе биде поздравен на светски мегапопуларното фудбалско дерби, „Ел Класико“ од страна на своите најголеми ...

Роналдо: Сакам Барселона да нѐ дочека како прваци

Кајгана - 17.12.2017

Фудбалерите на Барселона и Реал Мадрид следната сабота ќе го одиграат новото Ел Класико во рамки на 17-то коло од Ла Лига, а по синоќешната победа на „кралевите“ на Светското клупско првенство, дуелот уште повеќе ќе се очекува.

Роналдо провоцира: Сакам Барселона да не дочека со аплауз на „Ел Класико“

Sport 1 - 17.12.2017

Во Шпанија има непишано фудбалско правило, кога еден тим ќе освои голем трофеј на следниот натпревар противничкиот тим да ги дочека со аплауз. Реал Мадрид вчера го освои Светското клупско првенство откако го совлада Гремио со 1-0, а следниот ...

Крос: Овој успех ништо за менува, за „Ел Класико“ не е потребна…

Дерби - 17.12.2017

Реал Мадрид го победи Гремио со 1-0 и повторно е светски клупски шампион, но овој успех за брзо ќе се заборави зошто следува можеби и мечот на сезоната за „кралевите“ кога е во прашање Примера.

Роналдо порача дека посакува Барселона да им се „поклони“ нему и на соиграчите пред „Ел Класико“

Gol.mk - 17.12.2017

Најголемото фудбалско дерби во светот, шпанското „Ел Класико“ помеѓу Реал Мадрид и Барселона ќе се одигра наредната сабота во 13.00 часот во рамки од 17. коло од Примера. Исходот од овој меч не само што ќе покаже кој ја има пол-позицијата во трката ...

На Роналдо не му прилега третото место, Португалецот сака да биде пред Меси и Нејмар

SportMedia - 17.12.2017

Кристијано Роналдо моментно е зад Лионел Меси и зад Нејмар според годишната плата, а најави дека сака подобрување на договорот што од лани му е со важност до 2021 година. „Сакам да се пензионирам овде, во Реал Мадрид, но работите не се под моја ...

Шпалир за светскиот шампион: Барса ќе биде понижена на „Бернабе“

Спортклуб - 17.12.2017

Со победа против Ла Коруња, Барселона може да го дочека Ел Класико со предност од 11 бода разлика. Но, и покрај тоа може да доживее понижување идната сабота на “Бернабе”. Традицијата вели дека по секој освоен голем трофеј, екипата што се среќава со ...

Роналдо: Сакам да се пензионирам во Реал, ама…

Дерби - 17.12.2017

Реал Мадрид својата колекција на титули ја збогати со уште еден трофеј од Светските клупски првенства и тоа откако во завршниот меч беше совладан бразилскиот прволигаш Гремио со 1-0. Повторно човек на одлука како и многупати низ изминативе години ...

Роналдо посака од Барселона да му исполнат една желба

Спортски - 17.12.2017

Реал Мадрид во саботата го освои трофејот на Светското клупско првенство откако го победија Гремио со 1:0. По натпреварот, најдобриот играч во светот, Кристиано Роналдо изрази желба дека следниот викенд кога се игра големото дерби помеѓу Реал и ...

РОНАЛДО СО ПРОВОКАЦИЈА ДО МЕСИ: Треба да не дочекате со аплауз!

Поглед - 17.12.2017

Реал Мадрид во финалето на Светското клупско првенство го победи бразилски Греми со 1:0 (погодок на Роналдо од слободен удар) и така дојде до третиот трофеј во тоа натпреварување во последните четири години.

Марсело го советува Нејмар каде да бара дом во Мадрид

Стандард - 17.12.2017

Левиот бек на Реал Мадрид, Марсело, му помога на Нејмар, кој планира да купи куќа во главниот град на Шпанија. Според шпанската верзија на „Дијарио Гол“, ова е уште еден знак дека поранешниот играч на Барселона планира да го напушти Пари Сен Жермен ...

Роналдо: Би сакал да се пензионирам во Реал

СуперСпорт - 17.12.2017

Кристијано Роналдо по финалниот натпревар и победата против Гремио (1:0) истакна дека би сакал да се пензионира во Реал Мадрид. Освојувачот на пет Златни топки од кои четири како играч на Реал Мадрид изјави дека доколку е можно би сакал да остане во ...

ЕВЕ ГО РЕШЕНИЕТО НА СИТЕ ДИЛЕМИ Само ден по освојување на СП-а Роналди призна каде ја продолжува кариерата!

Поглед - 17.12.2017

Португалскиот фудбалски ас Кристијано Роналдо изјави дека сака да ја продолжи кариерата освојувајќи трофеи и кариреата да ја заврши во клубот на Реал Мадрид. “Мотивацијата ми е на високо ниво.

Роналдо има провокативно барање од Барселона, играчите на каталонскиот клуб тешко ќе го прифатат

Спортклуб - 17.12.2017

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо има едно необично барање, но Барселона тоа тешко ќе го прифати. Роналдо неодамна ја доби својата петта „Златна топка“ со што се израмни со Лионел Меси, а вчера дојде и до трофејот во Светското клупско ...

МВП Модриќ: Ова ми е најдобра година во кариерата

Екипа - 17.12.2017

Кристијано Роналдо го постигна голот за победа на Реал Мадрид во големото финале против Гремио, но МВП-наградата заслужено заврши во рацете на Лука Модриќ. Хрватскиот ас одигра фантастично на двете средби на „кралевите“ во Абу Даби, па апсолутно ...

Уникатен момент: Младиот стопер на Реал му објаснуваше на Инфантино дека не треба да добие медал, Бејл ја среди ...

Дерби - 17.12.2017

Реал Мадрид по шести пат во својата клупска историја стана светски шампион откако го победи Гремио со минимални 1:0 во финалето во Абу Даби, победа која донесе ново големо славје меѓу играчите на „кралскиот клуб“, но и една уникатна ситуација за ...

Роналдо: Сакам да завршам со фудбалот во Реал Мадрид!

Стандард - 17.12.2017

Големата ѕвезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, по триумфот на Светското клупско првенство официјално објави дека неговата желба е да стави крај на фудбалот на „Бернабеу“. Петкратниот победник на „Златната топка“ испрати извонредна година во ...

Зидан му донел на Реал повеќе трофеи од неговите пет претходници

Стандард - 17.12.2017

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, го освои осмиот трофеј на чело на „белиот балет“ по триумфот на светскиот клубски шампионат. Наградата е петта за сезоната за кралскиот клуб, што се случува за прв пат во историјата.

Роналдо ги „пецна“ ѕвездите на Барселона по титулата на светското клупско првенство

Дерби - 17.12.2017

Кристијано Роналдо даде изјава веднаш по завршувањето на финалето во Абу Даби и за медиумите откри каква порака добиле од Зинедин Зидан пред мечот со Гремио, но сепак многу поголемо внимание привлече изјавата која ја даде во продолжение, а која им ...

(ВИДЕО) Играчот на Реал сакаше да ја измами ФИФА: За него немаше медал, a кога дојде на ред…

Спортклуб - 17.12.2017

Настана мала конфузија при доделувањето на медалите, а целата ситуација го изнервира Герет Бејл. Хесус Ваљехо оваа сезона се врати од позајмица и е член на Реал Мадрид, но ни денеска во финалето од Светското клупско првенство не беше во протоколот.

„Кралска“ историја: Реал М. е прв тим што ja одбрани светската титула

Нова ТВ - 16.12.2017

Реал Мадрид е првиот тим што успеа да ја одбрани титулата на Светските клупски фудбалски првенства. Со погодокот на Кристијано Роналдо од слободен удар во 53 минута, „кралевите“ го совладаа бразилски Гремио со 1:0 во финалето во Абу Даби и по ...

Зидан рекордер на Реал: Следната година ќе освоиме шест трофеи, би сакал Роналдо да го продолжи договорот!

Поглед - 17.12.2017

Зинадин Зидан се впиша во книгата за рекорди на мадридски Реал освојувајќи во иста календарска година дури пет трофеи: Лига на шампиони, шпанската лига, шпански суперкуп, европски суперкуп и, победата од 1:0 против Греми, клупско Светско првенство! ...

Реал Мадрид го совлада Гремио за трета титула во клупското СП на ФИФА

24 Вести - 16.12.2017

Актуелниот европски и светски шампион Реал Мадрид ја одбрани титулата на Светското клупско првенство. Реал во финалето на ова натпреварување што се одржуваше во Обидинетите Арапски Емирати, со 1-0 го совлада јужно-американскиот шампион Гремио од ...

ВИДЕО: Фан на Роналдо за малку ќе настрадаше од обезбедувањето – играчите на Реал конфузно се гледаа

Спортклуб - 16.12.2017

Додека играчите на Реал Мадрид прославуваа за успехот во финалето од светското клупско натпреварување, се случи еден несакан инцидент. Еден од навивачите на Реал, кој успеа да му побегне на обезбедувањето, успеа да стигне до Роналдо, и да се обиде ...

Роналдо: Сакам да ја завршам кариерата во Реал, но…

Екипа - 16.12.2017

Реал Мадрид го освои трофејот на Светското клупско првенство во Абу Даби и стигна до петтата титула во 2017 година. Човек на одлука повторно беше Кристијано Роналдо, кој го постигна победничкиот погодок за триумф од 1-0.

Реал го освои светот

Сител - 16.12.2017

Реал Мадрид е првиот клуб кој ја одбрани титулата светски првак откако во финалето на турнирот во Токио го совлада минимално со 1-0 претставникот на Ј. Америка , Гремио. Единствениот погодок го постигна Кристијано Роналдо во ...

Роналдо: Среќен сум, направивме нешто што ниедна генерација на Реал не успеала

Gol.mk - 16.12.2017

Реал Мадрид е првиот клуб кој успеал да ја одбрани светската круна, откако во финалето на Светското клупско првенство (СКП) во Абу Даби го совлада Гремио со 1-0. Стрелец на единствениот погодок беше Кристијано Роналдо, кој конечно погоди од слободен ...

Реал Мадрид е светски шампион (ВИДЕО)

МКД - 16.12.2017

Реал Мадрид со гол на Кристијано Роналдо со 1-0 го победи Гремиот во финалето на Светското клупско првенство и ја одбрани круната. Реал Мадрид е светски клупски шампион откако победи во финалето против бразилскиот тим Гремио.

Роналдо обелодени која порака им ја испратил Зидан пред историскиот меч на „кралевите“

Дерби - 16.12.2017

Кристијано Роналдо го реши денешното финале на клупскиот мундијал во Абу Даби и му ја донесе шестата светска титула на Реал Мадрид со погодокот од слободен удар, потег со кој уште еднаш се истакна на еден важен меч на кој решаваа ситните детали.

Не дочека ни полусезона и му се здосади: Нејмар донел одлука – на лето оди во Реал Мадрид?!

Sport 1 - 16.12.2017

Бразилската суперѕвезда Нејмар, кој летоска за 222 милиони евра дојде во Пари Сен Жермен не дочека ни полусезона за да почне да размислува за својата иднина и како што тврди угледен шпански новинар, Бразилецот веќе донел одлука дека на лето ќе оди ...

Реал Мадрид е светски клупски првак (ВИДЕО)

Канал5 - 16.12.2017

Фудбалерите на Реал Мадрид станаа светски клупски прваци откако во финалето го победија тимот на Гремио од Бразил со 1: 0. Единствениот гол за Реал го постигна Кристијано Роналдо во 53 минута , кога од слободен удар го совлада голманот Марсел Грое.

По европската, Реал Мадрид ја одбрани и светската клупска титула

Сакам да кажам - 16.12.2017

Реал Мадрид го освои Светското клупско првенство по третпат во последните четири години, откако во финалето го совлада јужноамериканскиот шампион Гремио со 1:0. Новата титула на мадриѓаните им ја донесе Кристијано Роналдо, кој во 53.

Лука Модриќ е пред Кристијано Роналдо

SportMedia - 16.12.2017

Лука Модриќ е најдобриот фудбалер на Светското клупско првенство пред Кристијано Роналдо. Иако Роналдо е тој кој го даде голот во финалето, за освојување на шампионскиот пехар, хрватскиот репрезентативец беше играч на мечот.

ВИДЕО: Реал слави нова титула – анти-фанатицити обвинуваат – СКАНДАЛ: Ова е пенал за Гремио

Спортклуб - 16.12.2017

Реал Мадрид е старо-нов светски шампион во клупски фудбал, откако вечерва го совлада Гремио во големото финале со минимални 1:0. Бомбата на Кристијано Роналдо од слободен удар беше доволна за Реал да се закити со уште една титула во витрините, а по ...

ВИДЕО: Роналдо не ја дава круната, Реал ја одбрани светската клупска титула

Gol.mk - 16.12.2017

Реал Мадрид е старо-нов светски клупски шампион, откако во финалето на Мундијалот за клубови го совлада победникот на Копа Либертадорес, Гремио со 1-0 (0-0). Ова е петти трофеј во годината која е на заминување за екипата на Зидан, трет во актуелната ...