TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Османи и Димитров на средба со Могерини

Телма - 14.11.2017

Во Брисел продолжува посетата на вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи и министерот за надворешни работи, Никола Димитров. Утринава тие се сретнаа со високата претставничка на унијата Федерика Могерини.

Османи и Димитров се сретнаа со Могерини

Press24 - 14.11.2017

Во Брисел продолжува посетата на вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи и министерот за надворешни работи, Никола Димитров кои утрово имаа средба со високата претставничка на унијата Федерика Могерини.

Османи: Без Македонија не е можен кредибилен процес на проширување на Унијата

А1 On - 14.11.2017

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, задно со Министерот за надворешни Работи, Никола Димитров, во рамките на посетата на Брисел, имаа работна средба со Потпретседателката на Европската Комисија и Висока ...

Османи и Димитров на средба со Могерини

МРТ - 14.11.2017

Вицепремиерот ја пренесол намерата на Владата да се посвети на затворање на сите отворени политички прашања, како што е и спорот со Грција за употребата на уставното име на Република Македонија.

Османи: Македонија не смее да си дозволи да го пропушти овој бран на европски оптимизам

Мета - 14.11.2017

Не е возможно да има кредибилност на процесот на проширување, без Македонија да биде дел од Стратегијата на Европската Комисија за проширувањето на Унијата, изјавил вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи на средбата со високата претставничка ...

(ВИДЕО) 360 Степени: Репортажа од Брисел, интервјуа со Димитров, Османи, Захариева и Бибер

Либертас - 13.11.2017

Во новото издание на „360 Степени“: – Димитров и Османи ги брифираа колегите од ЕУ. Можно ли е препораката од ЕК да дојде многу побрзо од очекуваното? Репортажа од Брисел. – Интервју со министерката за надворешни работи на Бугарија, Захариева која ...

Османи и Димитров во Брисел на средба со Јоханес Хан

Нова ТВ - 13.11.2017

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, заедно со Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, во рамките на посетата на Брисел, имаа работна средба со Еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан, каде беа отворени ...

Османи во 2018 година очекува одлука за почеток на преговори за членство во ЕУ

Мета - 13.11.2017

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи и Министерот за надворешни работи, Никола Димитров денеска во Брисел имаа работна средба со Еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан, на која Османи истакнал дека 2018 година ќе ...

Османи и Димитров се сретнаа со Могерини

Нетпрес - 14.11.2017

Во Брисел продолжува посетата на вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи и министерот за надворешни работи, Никола Димитров кои утрово имаа средба со високата претставничка на унијата Федерика Могерини.

Османи и Димитров се сретнаа со Могерини во Брисел

Вечер - 14.11.2017

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, задно со Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, оствариле средба со потпретседателката на Европската Комисија и Висока претставничка за надворешна и безбедносна ...

Османи: Македонија не смее да си дозволи да го пропушти овој бран на европски оптимизам

Либертас - 14.11.2017

Не е возможно да има кредибилност на процесот на проширување, без Македонија да биде дел од Стратегијата на Европската Комисија за проширувањето на Унијата, изјавил вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи на средбата со високата претставничка ...

Османи и Димитров од утре во дводневна посета во Брисел

Нова ТВ - 12.11.2017

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи и министерот за надворешни работи, Никола Димитров, од утре ќе престојуваат во дводневна работна посета во Брисел.

Османи и Димитров од утре во дводневна посета во Брисел

Фокус - 12.11.2017

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи и министерот за надворешни работи, Никола Димитров, од утре ќе престојуваат во дводневна работна посета во Брисел.

Димитров и Османи во дводневна посета на Брисел – ќе имаат средби со Могерини и со Хан

Мета - 12.11.2017

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров и вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи од утре ќе престојува во дводневна работна посета на Брисел. Двајцата министри ќе имаат средби со високата претставничка за надворешни работи и ...

Можно ли е препораката од ЕК да дојде многу побрзо од очекуваното?

Локално - 14.11.2017

360 Степени: Репортажа од Брисел, интервјуа со Димитров, Османи, Захариева и Бибер – Димитров и Османи ги брифираа колегите од ЕУ. Можно ли е препораката од ЕК да дојде многу побрзо од очекуваното? Репортажа од Брисел.

Димитров и Османи се сретнаа со Јоханес Хан во Брисел

Фокус - 13.11.2017

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, заедно со Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, во рамките на посетата на Брисел, имаа работна средба со Еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан, каде беа отворени ...

Османи во 2018 година очекува одлука за почеток на преговори за членство во ЕУ

Локално - 13.11.2017

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи и Министерот за надворешни работи, Никола Димитров денеска во Брисел имаа работна средба со Еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан, на која Османи истакнал дека 2018 година ќе ...

Османи и Димитров се сретнаа со Могерини во Брисел

Макфакс - 14.11.2017

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, задно со Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, оствариле средба со потпретседателката на Европската Комисија и Висока претставничка за надворешна и безбедносна ...

Османи на средби со Могерини и Хан ќе разговара за новите можности на Македонија

Макфакс - 12.11.2017

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи и министерот за надворешни работи, Никола Димитров, од утре ќе престојуваат во дводневна работна посета на Брисел. Во текот на посетата, Османи ќе оствари средби со потпретседателката на ...

Димитров и Османи во Брисел на средби со Могерини и со Хан

+инфо - 12.11.2017

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров и вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи од утре ќе престојува во дводневна посета на Брисел Министерот за надворешни работи, Никола Димитров и вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи ...

Османи и Димитров се сретнаа со Могерини во Брисел

+инфо - 14.11.2017

На средбата биле отворени темите за проширувањето на Унијата и предизвиците со кои се соочуваат земјите од регионот. Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, задно со Министерот за надворешни работи, Никола ...

Османи на средби со Могерини и Хан ќе разговара за новите можности на Македонија

Вечер - 12.11.2017

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи и министерот за надворешни работи, Никола Димитров, од утре ќе престојуваат во дводневна работна посета на Брисел. Во текот на посетата, Османи ќе оствари средби со потпретседателката на ...

Димитров и Османи во дводневна посета на Брисел, ке имаат средби со Хан и Могерини

МКД - 12.11.2017

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров и вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи од утре ќе престојува во дводневна работна посета на Брисел. Двајцата министри ќе имаат средби со високата претставничка за надворешни работи и ...

Османи: Без Македонија не е можен кредибилен процес на проширување на Унијата

Орбис - 14.11.2017

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, задно со Министерот за надворешни Работи, Никола Димитров, во рамките на посетата на Брисел, имаа работна средба со Потпретседателката на Европската Комисија и Висока ...

Димитров и Османи во дводневна посета во Брисел

Нетпрес - 13.11.2017

Mинистерот за надворешни работи, Никола Димитров и вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи од понеделникот ќе престојуваат во дводневна работна посета во Брисел. Во текот на посетата, вицепремиерот Османи ќе оствари средби со ...

Димитров и Османи во дводневна посета на Брисел – ќе имаат средби со Могерини и со Хан

Локално - 12.11.2017

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров и вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи од утре ќе престојува во дводневна работна посета на Брисел. Двајцата министри ќе имаат средби со високата претставничка за надворешни работи и ...

Османи и Димитров во Брисел на средба со Могерини...

Н.Македонија - 14.11.2017

Османи и Димитров во Брисел на средба со Могерини Проширувањето на Европската унија, предизвиците со кои се соочуваат земјите од регионот, како и севкупните предизвиците со кои се соочува Европа беа дел од темите за кои разговараа вицепремиерот ...

Османи и Димитров во Брисел ќе реферираат за напредокот на Македонија

МРТ - 13.11.2017

Османи и Димитров ќе имаат средба со високата претставничка за надворешни работи и безбедносна политика на ЕУ, Федерика Могерини, како и со еврокомесарот за соседска политика и проширување, Јоханес Хан...

Османи и Димитров во Брисел на средба со Могерини

Канал5 - 14.11.2017

Проширувањето на Европската унија, предизвиците со кои се соочуваат земјите од регионот, како и севкупните предизвиците со кои се соочува Европа беа дел од темите за кои разговараа вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи и шефот на ...

Османи: Без Македонија не е можен кредибилен процес на проширување на Унијата

Локално - 14.11.2017

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, задно со Министерот за надворешни Работи, Никола Димитров, во рамките на посетата на Брисел, имаа работна средба со Потпретседателката на Европската Комисија и Висока ...

Османи и Димитров во Брисел на средба со Могерини

Стандард - 14.11.2017

Проширувањето на Европската унија, предизвиците со кои се соочуваат земјите од регионот, како и севкупните предизвиците со кои се соочува Европа беа дел од темите за кои разговараа вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи и шефот на ...

Димитров и Османи ја убедуваа Могерини дека Македонија е подготвена за преговори

Телевизија Нова - 14.11.2017

Проширувањето на Европската унија, предизвиците со кои се соочуваат земјите од регионот, како и севкупните предизвиците со кои се соочува Европа беа дел од темите за кои разговараа вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи и шефот на ...

Османи и Димитров се сретнаа со Могерини во Брисел

Точка - 14.11.2017

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, задно со Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, оствариле средба со потпретседателката на Европската Комисија и Висока претставничка за надворешна и безбедносна ...

Османи и Димитров во Брисел на средба со Могерини

Слободен Печат - 14.11.2017

Проширувањето на Европската унија, предизвиците со кои се соочуваат земјите од регионот, како и севкупните предизвиците со кои се соочува Европа беа дел од темите за кои разговараа вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи и шефот на ...

Османи и Димитров во Брисел на средба со Могерини

ТВ21 - 14.11.2017

Проширувањето на Европската унија, предизвиците со кои се соочуваат земјите од регионот, како и севкупните предизвиците со кои се соочува Европа беа дел од темите за кои разговараа вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи и шефот на ...

Османи: Македонија не смее да го пропушти моментумот на европски оптимизам

МКД - 14.11.2017

Не е возможно да има кредибилност на процесот на проширување, без Македонија да биде дел од Стратегијата на Европската Комисија за проширувањето на Унијата, изјавил вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи на средбата со високата претставничка ...

Османи и Димитров во Брисел на средба со Могерини

Сител - 14.11.2017

Проширувањето на Европската унија, предизвиците со кои се соочуваат земјите од регионот, како и севкупните предизвиците со кои се соочува Европа беа дел од темите за кои разговараа вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи и шефот на ...

Средба Османи-Могерини во Брисел

Поглед - 14.11.2017

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи на средбата со високата претставничка за надворешна и безбедносна политика, Федерика Могерини, изјави дека не е возможно да има кредибилност на процесот на проширување, без Македонија да биде дел од ...

Истите муабети во Брисел

Вечер - 14.11.2017

Проширувањето на Европската унија, предизвиците со кои се соочуваат земјите од регионот, како и севкупните предизвиците со кои се соочува Европа беа дел од темите за кои разговараа вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи и шефот на ...

Османи и Димитров во Брисел на средба со Могерини

24 Вести - 14.11.2017

Проширувањето на Европската унија, предизвиците со кои се соочуваат земјите од регионот, како и севкупните предизвиците со кои се соочува Европа беа дел од темите за кои разговараа вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи и шефот на ...

Османи и Димитров во Брисел на средба со Могерини

Кумановски м. - 14.11.2017

loading... Проширувањето на Европската унија, предизвиците со кои се соочуваат земјите од регионот, како и севкупните предизвиците со кои се соочува Европа беа дел од темите за кои разговараа вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи ...