TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВО ЗНАКОТ НА БРОЈОТ „СЕДУМ": Толку нови - толку и отпишани

SportMedia - 10.11.2017

Седум нови, но и исто толку имиња не се најдоа на списокот на селекторот Јорданчо Давитков во пресрет на она што следува во псоелдниот дел од месец ноември - претквалификациите за Еп 2021 година.

Давитков со поширок список: Без Симоновски, но со Антиќ, Мекејлеб, Хендрикс…

Екипа - 10.11.2017

Селекторот на македонската репрезентација, Јорданчо Давитков, го објави поширокиот список на кошаркари кои ќе бидат во предвид на стартот од претквалификацискиот циклус за пласман на ЕП 2021.

Перо Антиќ, Чековски и џинот Дујковиќ на поширокиот список на селекторот Давитков!

Sport 1 - 10.11.2017

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Јорданчо Давитков, денеска го објави поширокиот список од 24 играчи на кои ќе смета на претстојните средби против Словачка и Швајцарија во рамки на првата фаза од претквалификациите за ...

Антиќ повторно во поширокиот список, Давитков го повика и Лестер Бо Мекејлеб

Gol.mk - 10.11.2017

Националната селекција во машка сенорска конкуренција кон крајот на овој месец ќе земе учество во претквалификациите за Европското Првенство кое на распоредот на ФИБА е закажано за четири години од сега, во 2021 година.

Македонија првпат по 15 години ќе игра исклучиво на – домашен погон?!

Sport 1 - 10.11.2017

Кошаркарската репрезентација на Македонија за две недели ќе го почне настапот во првата фаза од претквалификациите за пласман на Европското првенство (ЕП) во 2021 година каде што за првпат по повеќе од една ипол деценија ќе игра исклучиво на – ...

Селекторот Јорданчо Давитков кариерата ја продолжува во Абу Даби

МКД - 09.11.2017

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Јорданчо Давитков се сели во Абу Даби откако потпиша за тимот на Банијас. Покрај селекторската функција, Јорданчо Давитков најде и нов клупски ангажман на истокот, беше промовиран за нов тренер ...

Списокот на Давитков е без Симоновски: како казна или нешто друго?

SportMedia - 09.11.2017

Иако има помалку од две недели до стартот на претквалификациите, на јавноста уште не и е обелоденет составот со кој Македонија ќе се обиде да ги победи своите противници во претквалификациите Прво на ред е гостувањето кај Словачка, три дена подоцна ...

Давитков си пронајде нов клуб на Блискиот Исток (Фото)

Дерби - 09.11.2017

Јорданчо Давитков во месец март го прифати предизвикот да се врати во македонската кошаркарска репрезентација во обидот да ја врати кошарката во нашата земја онаму каде што и е местото, а по првичнотот разочарување во претквалификациите за СП, стана ...

Македонскиот селектор го замени Дубаи со Абу Даби!

Sport 1 - 09.11.2017

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Јорданчо Давитков, ќе ја продолжи кариерата во Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ) и тоа во екипата на Банијас од Абу Даби, со која потпиша договор до крајот на сезоната.

Селекторот Давитков се сели во Абу Даби

Екипа - 09.11.2017

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Јорданчо Давитков, најде нов клупски ангажман и својата кариера ќе ја продолжи во Абу Даби, како тренер на екипата на Банијас. Искусниот стратег минатата сезона ја мина во Дубаи, во тимот на Ал ...

Селекторот Давитков најде и клупски ангажман

Макфакс - 09.11.2017

Јорданчо Давитков, кој ја предводеше македонската кошаркарска репрезентација во претквалификацискиот циклус за пласман на Светското првенство во 2019 година, повотрно најде ангажман во клупската кошарка.

Селекторот со нов предизвик: Давитков ќе работи во Абу Даби

Gol.mk - 09.11.2017

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Јорданчо Давитков, доби ново работно место, на клупски план, и својата кариера ќе ја продолжи во Абу Даби. 54-годишниот стратег кој е роден во Кочани успеа да потпише договор со екипата на ...

ФОТО: Селекторот Давитков се врати во Азија – потпиша за Баниас од Абу Даби

Спортклуб - 09.11.2017

Актуелниот селектор на македонската кошаркарска селекција, Јорданч Давитков по кратка пауза се реши повторно да се вети во занего ветениот дел од светот, Азија. Давитков денеска потпиша и беше претставен како нов тренер на Баниас од Абу Даби, клуб ...

Официјално: Јорданчо Давитков пронајде нов ангажман во Абу Даби

Спортски - 09.11.2017

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Јорданчо Давитков заминува за Абу Даби. Како што самиот потврди на својот Фејсбук профил, негов следна дестинација ќе биде Абу Даби. Каде што ќе биде тренер на тимот на ...

Давитков продолжува во Абу Даби

SportMedia - 09.11.2017

Јорданчо Давитково станува во Обединетите Арапски Емирати. Но овој пшат како тренер на екипа од Абу Даби... Подоцна повеќе ...

Селекторот Давитков ќе работи во Абу Даби

Курир - 09.11.2017

Тој досега како тренер работеше во Ал-Шааб од Дубаи. Давитков ќе остане и на селекторската позиција на Македонија за претстојните два натпревара од претквалификациите за ЕП 2021 година со Словачка и со Швајцарија.

Давитков го објави поширокиот список за претквалификациските предизвици, на потег се Антиќ и Мекејлеб!

Дерби - 10.11.2017

Јорданчо Давитков во текот на вчерашниот ден најде клупски ангажман, но во претстојниот период ќе има значајни обврски со македонската кошаркарска репрезентација бидејќи на крајот на овој месец не очекуваат претквалификациите за Европското првенство ...

Давитков го објави поширокиот список за претквалификациите за ЕП

SportMedia - 10.11.2017

Кошаркарската репрезентација на Македонија почнува од „нула“. Откако имаа неуспешни претквалификации за Светското првенство, сега следуваат претквалификациите за Европското првенство кое ќе се игра во 2021 година.

Јорданчо Давитков нов тренер на Банијас

Република - 09.11.2017

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Јорданчо Давитков се сели во Абу Даби откако потпиша за тимот на Банијас. Тој својата кариера ја продоложува во Обединетите Арапки Емирати, а веста ја потврди и самиот тој преку социјалните ...

Селекторот Давитков најде и клупски ангажман

Вечер - 09.11.2017

Јорданчо Давитков, кој ја предводеше македонската кошаркарска репрезентација во претквалификацискиот циклус за пласман на Светското првенство во 2019 година, повотрно најде ангажман во клупската кошарка.

Давитков заминува во Абу Даби

+инфо - 09.11.2017

Давитков ќе остане и на селекторската позиција на Македонија за претстојните два натпревара од претквалификациите за ЕП 2021 година со Словачка. Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Јорданчо Давитков, својата кариера ќе ја продолжи ...

Антиќ и Мекејлеб на поширокиот список на Давитков

МКД - 10.11.2017

Перо Антиќ и Лестер Бо Мекејлеб се најдоа на поширокиот список на Јорданчо Давитков за натпреварите против Словачка и Унгарија иако шансите за нивни настап се минимални. Кон крајот на овој месец Македонија ги почнува претквалификациите за Европското ...

Селекторот Давитков најде и клупски ангажман

Точка - 09.11.2017

Јорданчо Давитков, кој ја предводеше македонската кошаркарска репрезентација во претквалификацискиот циклус за пласман на Светското првенство во 2019 година, повотрно најде ангажман во клупската кошарка.

Давитков нов тренер на Банијас клуб од Абу Даби

Сител - 09.11.2017

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Јорданчо Давитков, својата кариера ќе ја продолжи во нов клуб. Неговото ново работно место е тренер на Банијас клуб од Абу Даби (Обединетите Арапски Емирати).

Давитков го објави списокот на играчи за претквалификациите во ноември

Sport M - 10.11.2017

Националната селекција во машка сенорска конкуренција кон крајот на овој месец ќе земе учество во претквалификациите за Европското Првенство кое на распоредот на ФИБА е закажано за четири години од сега, во 2021 година.

Селекторот Давитков најде и клупски ангажман

Sky - 09.11.2017

Јорданчо Давитков, кој ја предводеше македонската кошаркарска репрезентација во претквалификацискиот циклус за пласман на Светското првенство во 2019 година, повотрно најде ангажман во клупската кошарка.

Давитков го објави поширокиот список: Со Антиќ и Мекејлеб во претквалификациите!?

Спортклуб - 10.11.2017

Македонската кошаркарска репрезентација кон крајот на овој месец ќе ги започне претквалификациите за Европското првенство кое на распоредот на ФИБА е закажано за во 2021 година. Селекторот на нашиот национален тим, Јорданчо Давитков, го објави ...

Давитков смета на Антиќ и Меккејлеб во претквалификациите?

Макфакс - 10.11.2017

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Јорданчо Давитков го објави поширокиот список на репрезентативци кои се повикани за претквалификациите за пласман на ЕП во 2021 година, и на него се наоѓаат и еро Антиќ (Црвена звезда) и Лестер ...

Антиќ, Мекејлеб и Хендрикс на поширокиот список на Давитков...

Н.Македонија - 10.11.2017

Антиќ, Мекејлеб и Хендрикс на поширокиот список на Давитков Перо Антиќ, Лестер Бо Мекејлеб и Ричард Хендрикс се повторно на списокот на Јорданчо Давитков, селектор на најдобрата машка кошаркарска репрезентација на Македонија. Ова се дел од 24.

Давитков смета на Антиќ и Меккејлеб во претквалификациите?

Вечер - 10.11.2017

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Јорданчо Давитков го објави поширокиот список на репрезентативци кои се повикани за претквалификациите за пласман на ЕП во 2021 година, и на него се наоѓаат и еро Антиќ (Црвена звезда) и Лестер ...

Антиќ, Мекејлеб и Хендрикс на поширокиот список на Давитков

Сител - 10.11.2017

Перо Антиќ, Лестер Бо Мекејлеб и Ричард Хендрикс се повторно на списокот на Јорданчо Давитков селекторот на најдобрата машка кошаркарска репрезентација на Македонија. Ова се дел од 24-рица кошаркари кои се најдоа на поширокиот список на Давитков за ...

Давитков смета на Антиќ и Меккејлеб во претквалификациите?

Sky - 10.11.2017

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Јорданчо Давитков го објави поширокиот список на репрезентативци кои се повикани за претквалификациите за пласман на ЕП во 2021 година, и на него се наоѓаат и еро Антиќ (Црвена звезда) и Лестер ...

Антиќ, Мекејлеб и Хендрикс на поширокиот список на Давитков

Стандард - 10.11.2017

Перо Антиќ, Лестер Бо Мекејлеб и Ричард Хендрикс се повторно на списокот на Јорданчо Давитков, селектор на најдобрата машка кошаркарска репрезентација на Македонија. Ова се дел од 24. кошаркари кои се најдоа на поширокиот список на Давитков за ...

Давитков ги повика Антиќ и Мекејлеб во претквалификациите

Спортски - 10.11.2017

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Јорданчо Давитков го објави поширокиот список на репрезентативци кои се повикани за претквалификациите за пласман на ЕП во 2021 година.

Антиќ, Мекејлеб и Хендрикс на поширокиот список на Давитков

ТВ21 - 10.11.2017

Перо Антиќ, Лестер Бо Мекејлеб и Ричард Хендрикс се повторно на списокот на Јорданчо Давитков, селектор на најдобрата машка кошаркарска репрезентација на Македонија. Ова се дел од 24. кошаркари кои се најдоа на поширокиот список на Давитков за ...

Давитков го објави поширокиот список за претквалификациите за СП

Шеталиште - 11.11.2017

Селекторот на македонската репрезентација, Јорданчо Давитков, го објави списокот на потенцијалните кандидати за претквалификацискиот циклус за пласман на ЕП во 2021 гидина. На истиот се ставени Перо Антиќ и натурализираните: Лестер Бо Мекејлеб, ...

Антиќ, Мекејлеб и Хендрикс на поширокиот список на Давитков

Курир - 10.11.2017

Ова се дел од 24. кошаркари кои се најдоа на поширокиот список на Давитков за претстојните претквалификациите за Европското Првенство во 2021 година. Покрај овие тројца, на списокот е и Џордан Теодор, кој настапи во августовските квалификации, но ...