TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Исчезнаа две тинејџерки

+инфо - 17.07.2017

55-годишен гостиварец пријавил дека на 13 јули околу 22.00 часот исчезнала неговата 19-годишна ќерка. 55-годишен гостиварец пријавил дека на 13 јули околу 22.00 часот исчезнала неговата 19-годишна ќерка.

Се трага по 19-годишна девојка од Гостивар

МКД - 17.07.2017

Вчера во 11 часот во полициска станица Гостивар, П.Б.(55) од Гостивар, пријавил дека на 13 јули исчезнала неговата ќерка Ш.П.(19). Таткото пријавил дека ќерка му околу 22 часот заминала од семејниот дом, упатувајќи се во непознат правец.

Пријавени за исчезнати 16-годишна струмичанка и 19-годишна гостиварка

Либертас - 17.07.2017

Вчера во 11 часот во Полициска станица Гостивар, П.Б.(55) од Гостивар, пријавил дека во четвртокот околу 22.00 часот исчезнала неговата ќерка Ш.П.(19), односно истата заминала од семејниот дом, упатувајќи се во непознат правец.

Исчезнаа две девојчиња - македонската полиција ги бара

Press24 - 17.07.2017

Македонската полиција трага по две девојчиња. Во текот на вчерашниот ден во 11 часот во полиција се јавил 55-годишниот П.Б. од Гостивар и пријавил дека околу 22 часот на 13. месецов исчезнала неговата ќерка. Се работи за 19-годишната Ш.П.

Исчезнаа две тинејџерки

Република - 17.07.2017

55-годишен гостиварец пријавил дека на 13 јули околу 22.00 часот исчезнала неговата 19-годишна ќерка. Таткото рекол дека девојката заминала од семејниот дом, упатувајќи се во непознат правец. Ј.Д.

Исчезнаа две девојчиња – македонската полиција на нозе

Скопје24 - 17.07.2017

Македонската полиција трага по две девојчиња. Во текот на вчерашниот ден во 11 часот во полиција се јавил 55-годишниот П.Б. од Гостивар и пријавил дека околу 22 часот на 13. месецов исчезнала неговата ќерка. Се работи за 19-годишната Ш.П.

Полицијата во потрага на две исчезнати девојчиња

Сител - 17.07.2017

Македонската полиција трага по две девојчиња. Во текот на вчерашниот ден во 11 часот во полиција се јавил 55-годишниот П.Б. од Гостивар и пријавил дека околу 22 часот на 13. месецов исчезнала неговата ќерка. Се работи за 19-годишната Ш.П.

Исчезнаа две тинејџерки

МК News - 17.07.2017

Македонската полиција трага по две девојчиња. Во текот на вчерашниот ден во 11 часот во полиција се јавил 55-годишниот П.Б. од Гостивар и пријавил дека околу 22 часот на 13. месецов исчезнала неговата ќерка. Се работи за 19-годишната Ш.П.

Исчезнаа две девојчиња – македонската полиција ги бара

Маркукуле - 17.07.2017

Македонската полиција трага по две девојчиња. Во текот на вчерашниот ден во 11 часот во полиција се јавил 55-годишниот П.Б. од Гостивар и пријавил дека околу 22 часот на 13. месецов исчезнала неговата ќерка. Се работи за 19-годишната Ш.П.

Исчезнаа две тинејџерки

Турлитава - 17.07.2017

Македонската полиција трага по две девојчиња. Во текот на вчерашниот ден во 11 часот во полиција се јавил 55-годишниот П.Б. од Гостивар и пријавил дека околу 22 часот на 13. месецов исчезнала неговата ќерка. Се работи за 19-годишната Ш.П.

Исчезнати девојчиња, се бараат насекаде: Вклучена и полицијата

Exclusive.mk - 18.07.2017

Македонската полиција трага по две девојчиња. Во текот на вчерашниот ден во 11 часот во полиција се јавил 55-годишниот П.Б. од Гостивар и пријавил дека околу 22 часот на 13. месецов исчезнала неговата ќерка. Се работи за 19-годишната Ш.П.