TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бремена и сингл: Кајли Џенер раскина со момчето!?

Хитпортал - 13.10.2017

Нови шокови во семејството Кардашијан-Џенер. Како што пренесува порталот HollywoodLife.com, Кајли Џенер го оставила своето момче Тревис Скот, со кого го очекува првото дете. Според извори блиски до реалити ѕвездата, таа го оставила раперот бидејќи ...

И таа е трудна? Семејството Кардашијан со уште еден член

Локално - 13.10.2017

Судејќи според пишувањето на светските медиуми, реалити ѕвездата Кортни Кардашијан чека четврто дете, две години откако го роди најмладиот син. „Кортни е трудна. Татко на детето е нејзиното момче Џунс Бенџим, но се уште не сакаат да ја потврдат ...

Кајли Џенер ангажираше “тренер за бременост”

Попара - 13.10.2017

Кајли Џенер и раперот Травис Скот во врска се од април, а сега го очекуваат своето прво дете. Најмладата членка на семејството Кардашијан е во четвртиот месец од бременоста, а се зборува дека носи девојче.

Не, ова не се Ким и Кајли, ова се нивните двојнички! (ФОТО)

Вистина.мк - 13.10.2017

Ким Кардашијан и нејзините сестри станаа познати ширум светот, а нивните лица се ба препознатливи. Но, две девојки од Дубаи и Кувајт кои изгледаат идентично како сестрите Кардашијан, направија вистински хаос.

Не ова не се Кајли Џенер и Ким Кардашијан, тоа се нивните двојнички!

Точка - 12.10.2017

Блогерките Соња и Физа Али се неверојатна копија на славните сестри, ѕвездите од реалното шоу "Keeping Up With The Kardashians". Поточно се работи за двојнички на Ким Кардашијан и Кајли Џенер. Погледнете колку се слични.

Животот на богатите и славните: Кајли Џенер ангажираше “тренер за бременост”

Боза - 13.10.2017

Кајли Џенер и раперот Травис Скот во врска се од април, а сега го очекуваат своето прво дете. Најмладата членка на семејството Кардашијан е во четвртиот месец од бременоста, а се зборува дека носи девојче.

Откриени двојничките на Ким и Кајли Кардашјан

Репортер - 13.10.2017

Ким Кардашјан и сестра ѝ во текот на годината станаа познати во светот, а нивните лица се препознатливи секаде. Но, вистински метеж направија две девојки од Дубаи и Кувајт, кои изгледаат речиси идентично како популарните старлети.

Ким Кардашијан – Селфито излезе од мода

ЗаЗабава - 12.10.2017

Постои причина зошто интернетот ја именува Ким Кардашијан за кралица на селфито. Оваа реалити ѕвезда не научи и како правилно да го фотографираме совршеното селфи. Меѓутоа, дали сте приметиле дека веќе со месеци Ким нема објавено ниту едно селфи? Се ...

Луксузни очила, ретро чанта и бели патики: Кои се омилените аксесоари на Кендал Џенер?

Кафе пауза - 12.10.2017

Ако за нејзината сестра Ким би рекле дека е кралица на слефи фотографиите и Инстаграм, тогаш за Кендал Џенер слободно можеме да кажеме дека е кралица на модната писта. Таа е еден од најбараните и најплатените светски супермодели и логично е дека ...