TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тешка криза во Кливленд и Оклахома, нов трипл-дабл за Харден

24 Вести - 10.11.2017

Актуелниот вицепрвак, Кливленд, се уште без конкретен одговор за излез од кризата. На гостувањето кај Хјустон загуби со 117-113. Леброн Џејмс и дружината едноставно немаа решение за маестралниот Џејмс Харден кој ги предводеше „Ракетите“ со 35 поени, ...

Леброн Џејмс сака да купи НБА тим

Спортклуб - 10.11.2017

Леброн Џејмс, полека но сигурно влегува во завршницата од кариерата. Еден од најдобрите кошаркари на сите времиња во НБА, во декември ќе наполни 33 години, па според неговите зборови, тековниот договор, е последниот кој што ќе го одработи во ...

Леброн Џејмс сака да купи НБА франшиза

Екипа - 10.11.2017

Трикратниот НБА шампион, Леброн Џејмс истакна дека би сакал да поседува тим од лигата во иднина, откако ќе стави крај на кошаркарската кариера. Џејмс не сакаше да потврди која франшиза би сакал да ја поседува, но знаејќи дека игра за Кавалирс, тимот ...

Харден со трипл-дабл го предводеше Хјустон до победа над Кливленд (ВИДЕО)

МКД - 10.11.2017

Нова блескава партија на Џејмс Харден кој беше главен во победата на Хјусон над Кливленд и Леброн Џејмс од 117:113. Харден имаше учинок од 35 поени, 13 асистенции и 11 скока во победата на Хјустон над Кливленд со што ја потврди фантастичната форма ...

Нова одлична вечер за Харден

СуперСпорт - 10.11.2017

Хјустон беше поуспешен од Кливленд Кавалерс во дербито минатата ноќ со 117:113, а најзаслужен за победата беше Џејмс Харден кој имаше трипл-дабл учинок. Со тоа „Брадата“ стигна до својот 33. трипл-дабл учинок во кариерата, втор оваа сезона.

Леброн донесе нова одлука, наскоро заминува од Кливленд?

Sport 1 - 10.11.2017

Најголемата ѕвезда во НБА лигата, Леброн Џејмс, наредното лето ќе стане незаштитен слободен играч. Тоа значи дека „кралот“ ќе има можност да избере во кој тим ќе ја продолжи кариерата, а извесно е дека 32-годишниот кошаркар нема да остане во ...

(ВИДЕО) Харден го предводеше Хјустон во победата над Кливленд

Сител - 10.11.2017

Џејмс Харден беше нерешива енигма за кошаркарите на Кливленд во синоќеното дерби на НБА лигата, кое тимот на Хјустон го доби со 117-113. Харден средбата ја заврши со „трипл-дабл“ учинок од 35 поени, 11 скока и 13 асистенции, а имаше ипет украдени ...

„Брадата“ збесна: Харден со трипл-дабл го уништи Кливленд (ВИДЕО)

Спортклуб - 10.11.2017

Хјустон Рокитс оствари важна победа на домашен терен совладувајќи го вицешампионот Кливленд Кавалирс со 117-113. Блескаше Џејмс Харден кој го оствари вториот трипл-дабл во сезоната со 35 поени, 11 скока и 13 асистенции.

Харден со трипл-дабл за победа на Хјустон

Алфа - 10.11.2017

Ноќ на домаќините во НБА лигата каде на петте одиграни средби на победа се радуваа составите кои настапуваа на домашен терен. Хјустон со 117:113 славеше над Кливленд на средба на која главната улога ја имаше Џејмс Харден кој натпреварот го заврши со ...

Видео: Магичниот Харден го „потопи“ Кливленд!

Спортски - 10.11.2017

Вицешампионот продолжува со слабите партии, нов блесок на Харден, Сакраменто победи во последните секунди против Филаделфија. Најдобриот кошаркар на Хјустон, Џејмс Харден игра во животна форма сезонава.

Оклахома непрепознатлива, Сакраменто влезе во серија (ВИДЕО)

Sport 1 - 10.11.2017

Екипата на Оклахома вчеравечер го претрпе и седмиот пораз сезонава во НБА, а важеа за фаворити на дуелот против Денвер. Вестбрук и компанија загубија на гости со 92-104, а оваа победа за Денвер беше седма сезонава.

Харден ги потопи Кливленд и Леброн,Сакраменто извлече победа во последните секунди против Филаделфија (Видео)

Дерби - 10.11.2017

Кливленд Кавалирс продолжува да тоне. Леброн Џејмс и екипата не можат да најдат одговор што се случува со тимот. Овој пат тие беа поразени на гости од тимот на Хјустон Рокетс со 117-113, благодарение на фантастичната игра на Џејмс Харден кој ...

ВИДЕО: „Брадата“ распали со нов трипл-дабл, Хјустон го реши големиот Кливленд

Gol.mk - 10.11.2017

Џејмс Харден повторно блесна, а вицешампионот го забележа дури седмиот пораз во новата сезона на НБА лигата. Синоќа на домашен терен кошаркарите на Хјустон Рокетс извојуваа важна победа од 117-113 над фаворитот Кливленд, кој дефинитивно со големи ...

Кливленд немаше одговор за Џејмс Харден

Екипа - 10.11.2017

Резултатската криза на Кливленд кавалирс се продлабочи со новиот пораз на актуелните вицешампиони, овојпат на гостувањето против Хјустон (117-113). Леброн Џејмс и соиграчите не успеаја да најдат начин да го неутрализираат Џејмс Харден, кој беше ...

Бестрашната „брада“ бележи историски остварувања во НБА...

Н.Македонија - 10.11.2017

„Бестрашната брада“ бележи историски остварувања во НБА Најдобриот кошаркар на Хјустон рокетс Џејмс Харден игра во животна форма сезонава, со што влезе во одбрано друштво со поранешни НБА-легенди, според неговиот учинок.

НБА: Кливленд Кавалирс поразени од Хјустон Рокетс, Харден со нов трипл-дабл

Кајгана - 10.11.2017

Во вчерашната вечер се одиграа 5 натпревари во НБА лигата, и на сите како победници излегоа домаќините. Хјустон на домашен терен го пречека тимот на Кливленд Кавалирс, и Рокетси победија со резултат 117:113.

Харден со трипл-дабл ги „дотепа“ Кливленд и Леброн (ВИДЕО)

SportMedia - 10.11.2017

Првата ѕвезда на Рокетс го запиша вториот трипл-дабл сезонава, овој пат од 35 поени, 11 скока и 13 асистенции, заедно со пет украдени топки. Во победата над Кливленд големо значење имааа скоковите на Капела, особено во последните 10 секунди.

Бравура на Ирвинг: Ја измеша цела одбрана на Лејкерс и го крена на нозе „Ти-Ди Гарден“ (Видео)

Дерби - 09.11.2017

Претходната ноќ во НБА лигата беа одиграни пет натпревари од кои секако посебен акцент се стави на пресметката на големите и лути ривали, Бостон Селтикс и Лос Анџелес Лејкерс. „Келтите“ победија со 107-96 во меч во кој најефикасен беше центарот Арон ...

Ѕвездата на Никси мора на операција

Спортски - 09.11.2017

Како што пренесуваат медиумите во САД, Летонецот најверојатно ќе мора на операција. Феноменалниот Кристап Порзингис не престанува да ги воодушевува љубителите на кошарката ширум светот. Откако Кармело Ентони замина во Оклахома прва ѕвезда на Њујорк ...

НБА: Бостон Селтикс прв до 10 победи, Голден Стејт не дозволи изненадување против Минесота

Кајгана - 09.11.2017

Екипата на Бостон Селтикс стана првиот тим кој дојде до 10 победи откако вчера во „Вечното дерби“ го совлада тимот на Лос Анџелес Лејкерс со резултат 107:96. Австралискиот центар Арон Бејнс игра сѐ подобро за екипата на Бостон Селтикс, и вчера имаше ...

Десет победи по ред за Бостон Селтикс (ВИДЕО)

МКД - 09.11.2017

Бостон Селтикс игра во неверојатна форма оваа сезона, синоќа ја остварија и десетата победа по ред откако со 107:96 го совладаа тимот на Лос Анџелес Лејкерс. По воведните два порази во сезоната, Бостон нареди десет победи по ред, последна жртва на ...

„Келтите“ ја потврдија класата

Слободен Печат - 09.11.2017

Екипата на Бостон селтикс ја оствари и десеттата победа по ред во натпреварите од НБА-лигата, откако кошаркарите на оваа екипа триумфираа над тимот на Лејкерс со 107-96. Бостон одлично го започнаа мечот и веќе во првата четвртина направија разлика ...

Видео: Минесота ја почуствува моќта на шампионот, Лејкерси немоќни против Бостон

Спортски - 09.11.2017

Изминатата вечер во НБА лигата се одиграа пет средби. Шампионот Голден Стејт на свој терен славеше победа против тимот на Минесота со 125:101 и така стигнаа до деветата победа во сезона. Гостите на актуелниот шампион успеаа да му парираат само во ...

Бостон прослави „десетка“ во низа, шампионот се качи на врвот на Западот! (ВИДЕО)

Sport 1 - 09.11.2017

Победничката серија на Бостон продолжува и полека навлегува во зоната на епитети како „фантастична“, „блескава“, дури и „неверојатна“. Селтикс синоќа победија десетти пат едноподруго, а малиот јубилеј им беше дополнително сладок, затоа што го ...

НБА: Продолжува серијата победи на Бостон

Сител - 09.11.2017

Кошаркарите на Бостон ја постигнаа и 10.та победа во низа откако ноќеска славеа на домашен терен против ЛА Лејкерс. Арјон Бејнс постигна рекордни 21 поен (во кариерата), додека Кајри Ирвинг имаше 19 поени.

ВИДЕО: Бостон слави десетти пат по ред, Голден Стејт пресилен за Минесота

Gol.mk - 09.11.2017

Најтрофејниот НБА тим на сите времиња, Бостон Селтикс ја извојува десеттата победа во низа, откако ги победи кошаркарите на ЛА Лејкерс со 107-96. И без услугите на Ал Хорфорд, „зелените“ пак делуваат моќно и во последниот период го скршија отпорот ...

Бостон ја потврди класата против Лејкерс, Голден Стејт влезе во победничка серија (Видео)

Дерби - 09.11.2017

Бостон Селтикс не запира со победите. Тие газат се пред себе без никаков проблем. Сега на дневен ред дојде ЛА Лејкерс кој беше прегазен со 107-96. Тие ја извојуваа десеттата победа во низа благодарение на Кајри Ирвинг кој постигна 19 поени, 5 ...

Бостон не запира – десет победи по ред

Екипа - 09.11.2017

Екипата на Бостон селтикс делува незапирливо во моментов, селтикси синоќа славеа над ЛА лејкерс со 107-96 за своја десетта победа во низа. На дуелот со „езерџиите“ домаќините не можеа да сметаат на Ал Хорфорд, но затоа извонреден беше Арон Бејнс, ...

Шампионот ја „збриша“ Минесота, Бостон не знае за доста (ВИДЕО)

SportMedia - 09.11.2017

Голден Стејт ја совлада Минесота со 125:101 и дојде до петата победа во низа, вкупно девета сезонава. Неизвесност имаше само во првите две четвртини, по кои Вориорс имаа минимална предност од 51-50.

Десетти последователен триумф за Бостон

+инфо - 09.11.2017

Кошаркарите на Бостон Селтикс ја запишаа десеттата победа по ред, откако ноќеска во „ТД Гарден“ ги совладаа Лос Анџелес Лејкерс со 107:96. Кошаркарите на Бостон Селтикс ја запишаа десеттата победа по ред, откако ноќеска во „ТД Гарден“ ги совладаа ...

Бостон немилосрден, десетта победа во низа

Newsroom - 09.11.2017

Дали конечно имаме уште еден сериозен кандидат за титулата? Со години наназад Голден Стејт и Кливленд немаат сериозен противник во борбата за шампионскиот прстен, а како игра во моментов Бостон, можеби оваа сезона битката за тронот ќе биде ...

Харден го предводеше Хјустон во победата над Кливленд

А1 On - 10.11.2017

Џејмс Харден беше нерешлива енигма за кошаркарите на Кливленд во синоќеното дерби на НБА лигата, кое тимот на Хјустон го доби со 117-113. Харден средбата ја заврши со „трипл-дабл“ учинок од 35 поени, 11 скока и 13 асистенции, а имаше ипет украдени ...

Видео: Магичниот Харден го „потопи“ Кливленд!

Таратур - 10.11.2017

Вицешампионот продолжува со слабите партии, нов блесок на Харден, Сакраменто победи во последните секунди против Филаделфија. Најдобриот кошаркар на Хјустон, Џејмс Харден игра во животна форма сезонава.

Харден ги потопи Кливленд и Леброн, Сакраменто извлече победа во последните секунди против Филаделфија

Точка - 10.11.2017

Кливленд Кавалирс продолжува да тоне. Леброн Џејмс и екипата не можат да најдат одговор што се случува со тимот. Овој пат тие беа поразени на гости од тимот на Хјустон Рокетс со 117-113, благодарение на фантастичната игра на Џејмс Харден кој ...

Леброн или Џордан, 1072 натпревари! – Кој е подобар?

Спортски - 08.11.2017

Изминатата ноќ Леброн Џејмс ја одигра својата 1.072 натпревар во регуларниот дел од сезоната, исто колку што одигра и најдобриот на сите времиња, Мајкл Џордан. „Кралот“ уште во тинејџерските денови истакнуваше дека му се воодушевува на Џордан и сето ...

МАГИЈАТА НА БРОЈОТ „23": Леброн се израмни со Џордан

SportMedia - 08.11.2017

Иако Мајкл Џордан е недостижен за конкуренцијата на вечната листа во многу рубрики, од ноќеска, во онаа на број на одиграни натпревари во НБА лигата, веќе не е. Сега „Неговото височество" и „кралот" Леброн Џејмс, имаат по 1072 меча в НБА лаирерата.

Сакраменто ја прекина лошата серија, Кливленд победи дома

Алфа - 08.11.2017

Сакраменто ја совлада Оклахома со 94:86 и ја прекина низата од седум последователни порази. Бади Хилд мечот го заврши со 21 поен и седум скока, Зак Рендолф Додаде 18 поени, осум освоени топки под обрачите и три асистенции додека Џастин Џексон беше ...

Бостон ја потврди класата против Лејкерс, Голден Стејт влезе во победничка серија

Точка - 09.11.2017

Бостон Селтикс не запира со победите. Тие газат се пред себе без никаков проблем. Сега на дневен ред дојде ЛА Лејкерс кој беше прегазен со 107-96. Тие ја издвојуваа десеттата победа во низа благодарение на Кајри Ирвинг кој постигна 19 поени, 5 ...

Десетти последователен триумф за Бостон

Идивиди - 09.11.2017

Кошаркарите на Бостон Селтикс ја запишаа десеттата победа по ред, откако ноќеска во „ТД Гарден“ ги совладаа Лос Анџелес Лејкерс со 107:96. Клучната предност домаќините ја направија во првата четвртина постигнувајќи 33 поени наспроти 16-те на Лејкерс.

Харден го предводеше Хјустон во победата над Кливленд

+инфо - 10.11.2017

Џејмс Харден беше нерешлива енигма за кошаркарите на Кливленд во синоќеното дерби на НБА лигата, кое тимот на Хјустон го доби со 117-113. Џејмс Харден беше нерешлива енигма за кошаркарите на Кливленд во синоќеното дерби на НБА лигата, кое тимот на ...

Десетти последователен триумф за Бостон

Канал5 - 09.11.2017

Кошаркарите на Бостон Селтикс ја запишаа десеттата победа по ред, откако ноќеска во „ТД Гарден“ ги совладаа Лос Анџелес Лејкерс со 107:96. Клучната предност домаќините ја направија во првата четвртина постигнувајќи 33 поени наспроти 16-те на Лејкерс.

Видео: Харден го предводеше Хјустон во победата над Кливленд

Канал5 - 10.11.2017

Џејмс Харден беше нерешлива енигма за кошаркарите на Кливленд во синоќеното дерби на НБА лигата, кое тимот на Хјустон го доби со 117-113. Харден средбата ја заврши со „трипл-дабл“ учинок од 35 поени, 11 скока и 13 асистенции, а имаше ипет украдени ...

ВИДЕО: Десетти последователен триумф за Бостон

А1 On - 09.11.2017

Кошаркарите на Бостон Селтикс ја запишаа десеттата победа по ред, откако ноќеска во „ТД Гарден“ ги совладаа Лос Анџелес Лејкерс со 107:96. Клучната предност домаќините ја направија во првата четвртина постигнувајќи 33 поени наспроти 16-те на Лејкерс.

Харден го предводеше Хјустон во победата над Кливленд

Орбис - 10.11.2017

Џејмс Харден беше нерешлива енигма за кошаркарите на Кливленд во синоќеното дерби на НБА лигата, кое тимот на Хјустон го доби со 117-113. Харден средбата ја заврши со „трипл-дабл“ учинок од 35 поени, 11 скока и 13 асистенции, а имаше ипет украдени ...

ВИДЕО: Десетти последователен триумф за Бостон

Орбис - 09.11.2017

Кошаркарите на Бостон Селтикс ја запишаа десеттата победа по ред, откако ноќеска во „ТД Гарден“ ги совладаа Лос Анџелес Лејкерс со 107:96. Клучната предност домаќините ја направија во првата четвртина постигнувајќи 33 поени наспроти 16-те на Лејкерс.

Харден го предводеше Хјустон во победата над Кливленд

Курир - 10.11.2017

Харден средбата ја заврши со „трипл-дабл“ учинок од 35 поени, 11 скока и 13 асистенции, а имаше ипет украдени топки. Тоа е вториот „трипл-дабл“ улинок сезонава за популарната „Брада“. Голема помош Харден имаше од Капела кој пак оствари „даб-дабл“ со ...