TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Легендата на Јунајтед со совет до Лукаку: Следи го мојот пример и замини од Евертон

24Фудбал - 20.03.2017

Поранешниот играч на Манчестер јунајтед, Рио Фердинанд го советува Ромелу Лукаку да замине од Евертон и да потпиша за поголем клуб Напаѓачот минатата недела ја извести управата на „Карамелите“ дека нема намера да стави потпис на нов договор и покрај ...

Официјално: Азар надвор од репрезентативниот ростер против Грција

Спортклуб - 20.03.2017

Еден Азар го пропушти натпреварот од 29. коло во Премиер лигата помеѓу Челси и Стоук поради повреда. Белгиецот се повреди на последниот тренинг пред гостувањето во Стоук по што Конте не можеше да смета на негвите услуги.

Евертон најде замена за Ромелу Лукаку

СуперСпорт - 20.03.2017

Белгискиот репрезентативец, Ромелу Лукаку најверојатно ќе го напушти Евертон на крајот на оваа сезона. Раководството на Евертон пред неколку недели му понуди нов договор на напаѓачот, но Лукаку ја одби понудата и стана јасно дека сака да го напушти ...

Азар паузира: Го пропушта Палас, можеби и Манчестер сити

Екипа - 20.03.2017

Стартовите на фудбалерите над Еден Азар на мечот од ФА Купот на Англија дефинитивно оставија трага, па белгискиот интернационалец ќе мора да мине извесно време надвор од терените. Азар го пропушти последниот меч со Стоук и отпатува на првата ...

Евертон си најде замена за Лукаку!

Спортклуб - 20.03.2017

Белгискиот репрезентативец, Ромелу Лукаку судејќи по се на крајот на оваа сезона ќе го напушти Евертон. Челниците на Евертон пред неколку недели му понудија нов договор на напаѓачот, но Лукаку ја одби понудата, по што стана јасно дека има намера да ...

Фердинанд со совет за напаѓачот на Евертон: Лукаку треба да го следи мојот пример ако сака да освојува титули

Дерби - 20.03.2017

Иднината на Ромелу Лукаку е крајно неизвесна откако соопшти дека нема да потпише нов договор со Евертон, а неговиот агент потврди дека 99,9% е завршено со клубот. За најдобриот стрелец во Премиер лигата се заинтересирани многу клубови, пред се, ...

Фергусон: За една работа од финалето во 2008 во Лигата на Шампионите жалам и до ден денес

24Фудбал - 20.03.2017

Сер Алекс Фергусон не жали што во 2013 реши да стави крај на богатата кариера, но вели дека жали за една негова одлука од финалето во Лигата на Шампионите во 2008 Шкотот летоска одново ќе седне на клупата на „Црвените Ѓаволи“ но само за натпреврот ...

Фергусон: До ден денеска жалам за една моја одлука во финалето во 2008 година

Дерби - 20.03.2017

Сер Алекс Фергусон засекогаш ќе остане запаметен по неверојатните успеси кои ги оствари како менаџер на Манчестер Јунајтед, клуб во кој успеа да освои се што можеше да се освои, започнувајќи од Премиер лигата и англиските купови, завршувајќи со ...

Фергусон жали за една одлука пред финалето во ЛШ 2008 година

Спортклуб - 20.03.2017

Легендарниот тренер на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон, открива дека сепак, иако има многу сеќавања од минатото, една мисла и понатаму го прогоноува. Тој смета дека направил грешка што Џи Сунг Парк не го вметнал во тимот кој настапи во ЛШ ...

Ова е апсолутна лудост: Мурињо и неговата завршна формација во мечот против Миделзброу (Фото)

Спортклуб - 20.03.2017

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед вчера на гости го совладаа Миделзбру со 3:1 во рамки на 29. коло од англиската Премиер лига. „Црвените ѓаволи“ пред репрезентативната пауза успеаа да запишат нови три бода и да дојдат на петтото мести во ПЛ.

Мурињо повеќе сака да дојде во Скопје, отколку да го освои четвртото место во Премиер лигата

Дерби - 20.03.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо најави дека ќе се фокусира на титулата во Лигата на Европа, наспроти тековните коментари за пласманот на тимот во домашното првенство. Јунајтед го искористи киксот на Арсенал за да ја преземе петтата ...

Фергусон ќе го води повторно Манчестер Јунајтед!

СуперСпорт - 20.03.2017

Алекс Фергусон ќе се врати на клупата на Јунајтед, но само на еден натпревар. Станува збор за хуманитарен натпревар, а сите собрани средства ќе одат за Керик. Натпреварот ќе биде одигран на 4-ти јуни оваа година, а силите ќе ги одмерат Јунајтед и ...

Потврдено: Алекс Фергусон се враќа на клупата на Јунајтед!

Спортски - 20.03.2017

Легендарниот тренер на Манчестер Јунајтед, Сер Алекс Фергусон, на 4-ти јуни ќе се врати на клупата на „црвените ѓаволи“, за прв пат откако го напушти клубот во 2013 година. Фергусон ќе ја води екипата на Манчестер Јунајтед на ревијален натпревар во ...

Мурињо објасни зошто беше важно Јунајтед да дојде до потписот на Ибрахимовиќ

Дерби - 20.03.2017

Златан Ибрахимовиќ минатата лето како слободен агент се пресели во Манчестер Јуанајтед, ангажман кој се покажа како полн погодок за „црвените ѓаволи“, ангажман во кој голема улога одигра Жозе Мурињо.

Видео: Играчите на Мидлзборо и Јунајтед се пресметаа во тунелот!

Спортски - 20.03.2017

Манчестер Јунајтед со 3:1 го совлада Мидлзборо, а натпреварот го одбележаа неколку немили сцени. На „Риверсајд“ имаше неколку дуели на фудбалерите на двете страни. Во самиот финиш на мечот дојде и до тепачка, која продолжи во тунелот.

Гигс распали по Премиер – лигата: Играат само двајца врвни фудбалери

Екипа - 20.03.2017

Легендарниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Велшанецот Рајан Гигс, ’распали’ по Премиер – лигата, кога е во прашање квалитетот на фудбалерите и тимовите во целина, истакнувајќи дека токму затоа и не можат да се носат со најдобрите европски клубови ...

На повидок нов „случај Суарез“ во Премиер лигата: Дефанзивецот на Јунајтед жртва на „канибализам“

Спортклуб - 20.03.2017

Натпреварот одигран во Мидлзборо добил и свое трето полувреме. Во завршните моменти од натпреварот помеѓу Мидлзборо и Манчестер Јунајтед беше исклучително тензично. Домаќините, кои грчевито се борат за опстанок во Премиер лигата, се обидуваа да ...

Не им се допаѓа на сите во Манчестер, има и такви што сакаат да заминат од Јунајтед!

СуперСпорт - 20.03.2017

Лук Шо сака да замине од Јунајтед ова лето за да започне повторно да игра фудбал. Шпекулациите кои се појавија е дека поранешниот играч на Саутемптон е желба на Стоук, Кристал Палас и Њукасл.

Лукаку и Челси повторно ќе се соединат...

Н.Македонија - 20.03.2017

Евертон му понуди на Лукаку нов петгодишен договор, вреден околу 140.000 фунти неделно (160.000 евра), но тој го одби тоа навестувајќи дека сериозно размислува за преселба во нов клуб Белгискиот интернационалец Ромелу Лукаку (23), напаѓачот на ...

Сер Алекс Фергусон повторно се враќа на клупата!

Спортклуб - 20.03.2017

Ќе биде непроценливо уште еднаш да го видиме во улогата на менаџер… Сер Алекс Фергусон уште еднаш ќе застане покрај аут-линијата. Легендарниот Шкотланѓанец ќе биде на клупата на мечот во чест на Мајкл Керик со кој Јунајтед на овој начин ќе му се ...

Дербито на Манчестер ќе се одигра на 27 Април

Локално - 20.03.2017

Одложениот натпревар од 26 коло на Премиер лигата меѓу Манчестер Сити и Манчестер Јунајтед ќе се одржи на 27 април (четврток) со почетен час во 22:00 по македонско време, соопштија од Фудбалската асоцијација.

Видео: Валдес го прими најсмешниот гол на сезоната!

Спортски - 20.03.2017

Манчестер Јунајтед ја продолжи серијата на добри резултати и со десеткуван состав триумфораше на гостувањето кај Мидлсборо со 3:1. Сепак, овој натпревар ќе остане запаметен по комичниот гол што го прими Виктор Валдес , кој сигурно ќе конкурира за ...

Ибра е расположен да остане во Јунајтед, но има еден услов

Спортклуб - 20.03.2017

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Златан Ибрахимовиќ би сакал да остане во својот сегашен клуб, но на управата и поднесе услов за тоа да се оствари. Условот се однесува на продолжувањето на договорот.

Фергусон: И до ден денес жалам што го изоставив Парк од финалето во 2008, не го заслужи тоа

МКД - 20.03.2017

Легендата на Манчестер јунајтед, Сер Алекс Фергусон сеуште жали за одлуката да го изостави Парк Џи Сунг од составот за финалето од Лигата на Шампионите во 2008 Шкотот летоска одново ќе седне на клупата на „Црвените Ѓаволи“ но само за натпреврот во ...

Сер Алекс Фергусон повторно се враќа на клупата

БркајРабота - 20.03.2017

Легендарниот Шкотланѓанец Сер Алекс Фергусон уште еднаш ќе застане покрај аут линијата. Незапирливиот тренер на Манчестер ќе биде на клупата на мечот во чест на Мајкл Керик со кој Јунајтед на овој начин ќе му се одолжи за верноста кон клубот.

„Повеќе ја сакам Европската лига, отколку четврто место во лигата“

СуперСпорт - 19.03.2017

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед го поразија денеска на гостувањето Мидлзборо со 3:1 во рамките на англиската Премиер лига. Екипата која од клупата ги предводи Португалецот Жозе Мурињо со оваа победа го искористи киксот на Арсенал и стигна до 5 ...

Видео: Валдес го прими најсмешниот гол на сезоната!

Таратур - 20.03.2017

Манчестер Јунајтед ја продолжи серијата на добри резултати и со десеткуван состав триумфораше на гостувањето кај Мидлсборо со 3:1. Сепак, овој натпревар ќе остане запаметен по комичниот гол што го прими Виктор Валдес , кој сигурно ќе конкурира за ...

Манчестер јунајтед конечно мрдна од шестата позиција (ВИДЕО)

24Фудбал - 19.03.2017

Манчестер јунајтед со 3-1 славеше на гостувањето кај Мидлзборо и се искачи на петтата позиција на табелата во Премиерлигата. Тимот на Мурињо конечно го напушти шестото место и успеа да напредува на табелата.

Шанси, големи промашувања и возбудливо реми од 1-1 на Етихад (ВИДЕО)

24Фудбал - 19.03.2017

Во последниот натпревар од 29. коло во Премиерлигата, Манчестер Сити и Ливерпул приредија возбудлив меч кој на крајот заврши без победник „Граѓаните“ и „Црвените“ ги поделија бодовите откако вечерва одиграа 1-1 на Етихад Стадионот, но лесно можеше ...

Агуеро ги спаси граѓаните – Сити и Ливерпул ремизираа (ВИДЕО)

СуперСпорт - 19.03.2017

Фудбалерите на Манчестер Сити и Ливерпул ремизираа на Итихад во натпревар од 29-то коло во Премиер Лигата, 1:1. Давид Силва пропушти огромна шанса да му донесе водство на граѓаните. Мане на другата страна пропушти шанса за погодок.

Мурињо му замерува на Челси дека игра дефанзивно а тој користи шест играчи во одбрана

24Фудбал - 19.03.2017

Жозе Мурињо употреби „специјална“ тактика за да ги зачува трите бода на гостувањето кај Мидлзбро, Манчестер јунајтед играше со шестмина во одбрана Португалецот во неколку наврати оваа сезона упати провокација до својот поранешен клуб Челси и ги ...

Бројка за капа долу: Јунајтед е прв тим со 600 победи во Премиерлигата

Нова ТВ - 19.03.2017

Манчестер Ј. е првата екипа до 600 победи во Премиерлигата. Во отсуство на Златан Ибрахимовиќ (суспензија) и Пол Погба (повреда), „црвените ѓаволи“ го совладаа Мидлсборо со 3:1 во рамки на 28 коло и за првпат по 184 денови се вратија на петтото ...

Тотенхем победува и без Кејн (ВИДЕО)

24Фудбал - 19.03.2017

Тотенхем со победа од 2-1 против Саутемптон го реши првиот натпревар без својот најдобар играч, Хари Кејн. Тотенхем триумфално ја продолжува одличната сезона, овој пат жртва беше Саутемптон.

„Не знам дали ќе играм повеќе за Јунајтед“

СуперСпорт - 19.03.2017

Аднан Јанузај игра во Сандерленд на позајмица од Јунајтед. Тој пред неколку години доби шанса да дебитира за тимот на Јунајтед и во своите први натпревари покажа за каков талент станува збор.

„Мора да го задржиме Лукаку!“

СуперСпорт - 19.03.2017

Тренерот на Евертон, Роналд Куман вели дека мора да го задржат Лукаку по неговите 2 голови во победата против Хал од 4:0. Напаѓачот не сака да потпише нов договор, но тој сега постигна 2 голови и управата мора да се потруди да го задржи.

Гигс: Премиер лигата има само двајца играчи од светска класа!

Спортски - 19.03.2017

Легендарниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Рајан Гигс смета дека англиските клубови повеќе немаат играчи од светска класа, како што беше случај пред десетина години. Веќе неколку години во низа клубовите од Премиер лигата не успеваат да направат ...

Јунајтед повеќе не е шести – Ѓаволите на Риверсајд подобри од Мидлзбро (ВИДЕО)

СуперСпорт - 19.03.2017

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед на Риверсајд го победија Мидлзбро во натпревар од 29-то коло во ПЛ, 1:3. Голманите на двата клуба беа на висина на својата задача во првите половина час игра.

ВИДЕО: Јунајтед може без Ибра, Погба, Руни, Херера – на „Риверсајд“ совладан Мидлсброу

Gol.mk - 19.03.2017

Екипата на Манчестер Јунајтед денеска на „Риверсајд“ ја извојува можеби клучната победа во овој дел од шампионатот на Англија. Не дека домашниот тим на Мидлсброу е директен конкурент на „црвените ѓаволи“ за највисок пласман, туку заради тоа што ...

„ПЛ има само 2 играчи од светска класа“

СуперСпорт - 19.03.2017

Поранешниот играч на Јунајтед, Рајан Гигс смета дека тимовите од Англија повеќе немаат играчи од светска класа, како пред 10-на години. Веќе долги години, тимовите од ПЛ не успеваат да направат добри резултати во Европа, а Гигс верува дека причината ...

Тотенхем со два голa по само 30 минути си ја реши победата над Саутемптон

Екипа - 19.03.2017

Тотенхем повторно се зацврсти на втората позиција во Премиер лигата откако во 29. коло славеше со 2-1 против Саутемптон во Лондон. Иако опстојуваше неизвесност до последните минути, откако гостите дојдоа до погодок во второто полувреме, Тотенхем ...

„Кејн е најдобар играч во ПЛ!“

СуперСпорт - 19.03.2017

Бекот на Тотенхем, Јан Фертонген го почитува многу својот соиграч Хари Кејн и вели дека неговото отсуство ќе биде голем хендикеп за тимот. Во победата против Милвол во ФА купот, Кејн го повреди зглобот на ногата и ќе мора да паузира од 4 до 6 недели.

Ибрахимовиќ ја донесе одлуката за својата иднина, но постојат три услови

Спортклуб - 19.03.2017

Иако во последно време се споменуваше дека ѕвездата на Манчестер Јунајтед Златан Ибрахимовиќ би можел да се пресели во МЛС или кинеската Суперлига, се чини дека шведската ѕвезда би можела да остане на „Олд Трафорд“.

Агуеро го анулираше пеналот на Милнер: Реми на „Етихад“

Екипа - 19.03.2017

Манчестер сити и Ливерпул ремизираа 1-1 на „Етихад“ во дерби – дуелот од 28.коло во Премиер – лигата. Со тоа двата тима ја продолжуваат трката за пласман во Лигата на шампионите следната сезона.

Невил се сомнева: Идолот на многумина, можеби заминува од Јунајтед

Спортклуб - 19.03.2017

Легендарниот бек од минатото на Манчестер Јунајтед, Гери Невил, верува дека времето на Вејн Руни дојде до самиот крај, и дека тој на лето може да замине. Тој константно е поврзуван со трансфер во некоја од екипите во Кина, а со оглед на тоа дека не ...

Челси ја крие вистината за повредата на Азар?

СуперСпорт - 19.03.2017

Еден Азар го пропушти натпреварот против Стоук вчера, наводно поради повреда, но според белгиските медиуми ова не е точно. Еден од новинарите постави прашање како се повредил баш пред репрезентативните дуели.

ВИДЕО: Тотенхем победува и без Кејн - совладан Саутемптон за второ место во ПЛ

Gol.mk - 19.03.2017

Фудбалерите на Тотенхем забележаа витална победа во борбата за влез во Лигата на шампионите, откако во прерпоследниот меч од 29. коло пред своите гледачи на „Вајт харт лејн“ во Лондон го совладаа Саутемптон со 2-1 (2-0).

Каков дуел на „Етихад“: Милион шанси, само два погодоци и по еден бод (Видео)

Спортклуб - 19.03.2017

Дерби мечот од 29. коло во англиската ПЛ беше одигран на „Етихад“ во Манчестер, каде Сити и Ливерпул ги поделија бодовите (1:1). Воведните минути од мечот му припаднаа на Манчестер Сити, но подобрата игра не им вроди со плод.

Јунајтед се запиша во историјата и го прескокна Арсенал

Спортклуб - 19.03.2017

Манчестер Јунајтед оствари важна победа на гостувањето кај Мидлзборо каде славеше со 3:1. Екипата на Мурињо, која настапи без Ибрахимовиќ, Погба и Руни, поведе во 30. минута со погодокот на Фелаини.

Мурињо: Повеќе сакам да ја освојам Лига Европа, отколку да бидам четврт во Премиер лигата

Gol.mk - 19.03.2017

Манчестер Јунајтед победи на гости кај Мидлсброу (1-3), а Жозе Мурињо беше задоволен од играта на неговите фудбалери. „Црвените ѓаволи“ се искачија на петтата позиција на табелата, но Португалецот изјави дека пласманот во ТОП 4 во Премиер лигата не ...

Валдес со почетничка грешка ја потврди победата на Јунајтед и го испрати Мурињо предвреме во соблекувалната (Видео)

Дерби - 19.03.2017

Жозе Мурињо на прес-конференцијата по мечот со Ростов во Лига Европа истакна дека неговиот тим најверојатно ќе загуби на денешното гостување на „Риверсајд“, но сепак ваквата игра на зборови на Португалецот очигледно позитивно влијаеше на неговите ...