TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во сообраќајка тешко повреден 23-годишен велешанец...

Н.Македонија - 17.07.2017

Во сообраќајка тешко повреден 23-годишен велешанец Утринава околу 08.30 часот на ул.„Васил Ѓоргов“ во Велес се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило марка „Шевролет спарк“ со велешки регистарски ознаки, управуван од Ј.Х.

Тешко повреден мопедист

МКД - 16.11.2017

Вчера во 7.35 часот на ул. „Васил Главинов" во Штип се случила сообраќајна незгода помеѓу мопед јигјанг-50, со штипски регистарски ознаки, управуван од В.Ј. (45) од Штип и патничко возило лада нива, со штипски регистарски ознаки, управувано од Т.П.

Малолетник тешко повреден во сообраќајка- двајцата возачи немале дозвола

Press24 - 16.07.2017

Вчера попладне околу 15.00 часот на спојот од регионалниот пат Чашка-Лисиче, со земјен пат кој се наоѓа на околу 15 метри после мостот на река Тополка, се случила сообраќајна незгода помеѓу мопед „АПН-6“ со велешки регистарски ознаки управуван од ...

Сообраќајка во Велес, возач на мопед со тешки повреди на скопскиот Ургентен центар

Либертас - 17.07.2017

Вчера околу 08.30 часот на ул.“Васил Ѓоргов“ во Велес случена е сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило марка „Шевролет спарк“ со велешки регистарски ознаки, управуван од Ј.Х.(43) од Велес и мопед непозната марка без регистарски ознаки, ...

Сообраќајка во Велес, возач на мопед со тешки повреди на скопскиот Ургентен центар

Скопје24 - 17.07.2017

Вчера околу 08.30 часот на ул.“Васил Ѓоргов“ во Велес случена е сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило марка „Шевролет спарк“ со велешки регистарски ознаки, управуван од Ј.Х.(43) од Велес и мопед непозната марка без регистарски ознаки, ...