TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Hyundai i30 Fastback :: Провокација!

Авто Магазин - 16.07.2017

Само после неколку месеци откако е на пазарот, Hyundai ја докомплетираше понудата на својот најважен и најпродаван европски модел i30 со нова каросериска верзија. Наречена Fastback, оваа атрактивна комби-лимузина со пет врати и закосен заден дел ...

Агресивно и компактно: „Хјундаи“ го претстави „i30 Fastback“

А1 On - 16.07.2017

„Хјундаи i30“ го пронајде своето место на пазарот, особено последна редизајнирана верзија, а новиот член на семејството е „Фастбек“ и е наменет за оние кои сакаат спортски верзии на овој компактен автомобил.