TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трансфери во живо: Перишиќ на чекор од Јунајтед, Милан тргна по Мората, Нејмар ја шокира Барса

Спортски - 17.07.2017

Трансфер периодот ширум Европа е во полн ек, трансфер шпекулациите се засилуваат од час во час, па нашата редакција благовремено ќе ве известува за сите сулучувања на трансфер пазарот. -Шпанските и англиските медиуми пренесуваат дека Челзи е на ...

Интер веќе ја најде замената за Перишиќ!

Спортски - 17.07.2017

Англиските и италијанските медиуми тврдат дека Иван Перишиќ е пред трансфер во Манчестер Јунајтед, а на Интер не му требаше долго време за да најде замена за Хрватот. Италијанските медиуми тврдат дека „нероаѕурите“ постигнале договор со Лацио за ...

Мурињо го донесе третото засилување

СуперСпорт - 17.07.2017

На Олд Трафорд пристигнува хрватскиот репрезентативец Иван Перишиќ од Интер,а висината на трансферот изнесува 45 милиони евра.Тој утре иде на лекарски прегледи и одма ке се приклучи со екипата во Сад.

Договорот постигнат: Мурињо наскоро ја добива големата желба!

Спортски - 17.07.2017

Хрватот конечно пристигнува на „Олд Трафорд“. Крилниот напаѓач Иван Перишиќ е на чекор од трансфер во редовите на Манчестер Јуанјтед. Оваа вест ја потврдија бројни медиуми во Англија со напомена дека Јунајтед за услугите на Перишиќ ќе плати помеѓу ...

Перишиќ потпиша за Јунајтед

Канал5 - 17.07.2017

Хрватскиот фудбалски репрезентативец Иван Перишиќ кариерата ќе ја продолжи во Манчестер Јунајтед. Клубот од „Олд Трафорд“ постигна договор со Интер според „неро-азурите“ ќе добијат оштета од 45 милиони евра и можност за уште пет од бонуси, објавија ...

Преговорите околу Перишиќ во напредна фаза

СуперСпорт - 17.07.2017

Преговорите помеѓу Манчестер Јунајтед и Интер за трансфер на Иван Перишиќ се во напредна фаза. Од редовите на Интер веќе ја најдоа замената за Перишиќ- Кеита Балде од редовите на Лацио. Хрватскиот интернационалец доби дозвола од тимот да ја напушти ...

Перишиќ во Јунајтед за 45,7 млн. евра

Макфакс - 17.07.2017

Манчестер Јунајтед со Интер го договорил трансферот на Иван Перишиќ. Според англиските медиуми, Хрватот утре ќе потпише договор со „Црвените ѓаволи“, а Интер ќе заработи 45,7 милиони евра.

Спалети: Перишиќ? Информациите се точни

Точка - 17.07.2017

Новиот тренер на Интер, Лучијано Спалети на италијанските медиуми практично им потврди дека Перишиќ ќе го напушти клубот. Утринава италијанските и англиските медиуми пренесоа дека Интер и Манчестер Јунајтед постигнале договор, Иван Перишиќ да се ...

Готово е: Јунајтед и Интер се договорија за Перишиќ, трансферот до среда

Спортклуб - 17.07.2017

Хрватскиот репрезентативец Иван Перишиќ најдоцна до среда ќе биде нов играч на Манчестер Јунајтед, тврдат англиските и италијанските медиуми. Преговорите за него се водат веќе подолг период, но во текот на викендот се финализирани и Јунајтед ќе му ...

Интер блиску до напаѓач на Лацио

Стандард - 17.07.2017

Напаѓачот на Лацио, Балде Кеита е многу блиску до трансфер во Интер, тврдат последните гласини на Апенините. Сенегалецoт ја пропушти вчерашната контрола на „орлите“ против локален аматерски тим.

Кеита Балде го напушти кампот на Лацио, се сели во Интер

Екипа - 16.07.2017

Напаѓачот на Лацио, Кеита Балде, се наоѓа пред трансфер во редовите на Интер. Тој го напушти кампот на „лацијалите“, и се упати во Милано, на завршни преговори околу негов трансфер на „Џузепе Меаца“, тврдат италијанските медиуми.

Перишиќ потпиша за Јунајтед

А1 On - 17.07.2017

Хрватскиот фудбалски репрезентативец Иван Перишиќ кариерата ќе ја продолжи во Манчестер Јунајтед. Клубот од „Олд Трафорд“ постигна договор со Интер според „неро-азурите“ ќе добијат оштета од 45 милиони евра и можност за уште пет од бонуси, објавија ...

Перишиќ во Јунајтед за 45,7 милиони евра

Точка - 17.07.2017

Манчестер Јунајтед со Интер го договорил трансферот на Иван Перишиќ. Според англиските медиуми, Хрватот утре ќе потпише договор со „Црвените ѓаволи“, а Интер ќе заработи 45,7 милиони евра.

Јунајтед и Интер се договорија за Перишиќ

БркајРабота - 17.07.2017

Хрватскиот репрезентативец Иван Перишиќ најдоцна до среда ќе биде нов играч на Манчестер Јунајтед - јавуваат англиските и италијанските медиуми. Преговорите за него течат веќе подолг период, но во текот на викендот се финализирани и Јунајтед ќе му ...

Јунајтед ги нуди Смолинг и Дармијан, за да го добие Перишиќ

Екипа - 16.07.2017

Хрватот Иван Перишиќ е голема желба на менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, и тој бара начин како да го доведе на „Олд Трафорд“. Интер побара 50 милиони евра, што за „црвените ѓаволи“ е сепак премногу, а Спалети понуди и можност да го добие ...

Перишиќ во Манчестер (Ј), Марсијал во Интер

Вечер - 16.07.2017

Фудбалерот на калочигашот Интер, Хрватот Иван Перишиќ, утре ќе ги направи потребните медицински прегледи во екипата на Манчестер Јунајтед и потоа ќе приклучи на составот на менаџерот Жозе Мурињо на подготвителните натпревари во САД.

Перишиќ потпиша за Јунајтед

Курир - 17.07.2017

Хрватскиот фудбалски репрезентативец Иван Перишиќ кариерата ќе ја продолжи во Манчестер Јунајтед. Клубот од „Олд Трафорд“ постигна договор со Интер според „неро-азурите“ ќе добијат оштета од 45 милиони евра и можност за уште пет од бонуси, објавија ...

Тешки милиони за потписот на Перишиќ

Сител - 17.07.2017

Манчестер Јунајтед со Интер го договорил трансферот на Иван Перишиќ. Според англиските медиуми, Хрватот утре ќе потпише договор со „Црвените ѓаволи“, а Интер ќе заработи 45,7 милиони евра.

Перишиќ потпиша за Манчестер Јунајтед

Сител - 17.07.2017

Хрватскиот фудбалски репрезентативец Иван Перишиќ кариерата ќе ја продолжи во Манчестер Јунајтед. Клубот од „Олд Трафорд“ постигна договор со Интер според „неро-азурите“ ќе добијат оштета од 45 милиони евра и можност за уште пет од бонуси, објавија ...

Перишиќ потпиша за Јунајтед

Пулс24 - 17.07.2017

Хрватскиот фудбалски репрезентативец Иван Перишиќ кариерата ќе ја продолжи во Манчестер Јунајтед. Клубот од „Олд Трафорд“ постигна договор со Интер според „неро-азурите“ ќе добијат оштета од 45 милиони евра и можност за уште пет од бонуси, објавија ...