TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Молотов коктел фрлен во кафебар во Тетово

24 Вести - 20.03.2017

Ноќеска околу 4 часот засега непознати сторители предизвикале општа опасност во кафулето „Баркод“ лоцирано на улица „ЈНА“ во Тетово откако го скршиле изложното стакло пришто внатре фрлиле стаклено шише со запалива течност, информираше портпаролот на ...

Молотов коктел фрлен во угостителски објект во Тетово

Мета - 20.03.2017

Утрово, околу 4.30 часот, две непознати лица го искршиле изложното стакло и фрлиле молотов коктел во угостителски објект во Тетово, информираат од МВР. Случајот бил пријавен од очевидец, а екипа на тетовската противпожарна бригада го изгаснала ...

Фрлен „молотов“ коктел на тетовско кафуле

Макфакс - 20.03.2017

Шише со запаллива течност било фрлено на тетовско кафуле ноќта во неделата кон понеделникот, соопшти полицијата, но во инцидентот нема повредени, затоа што во тој момент локалот не работел.

Молотов коктел фрлен во кафебар во Тетово

Сител - 20.03.2017

Ноќеска околу 4 часот засега непознати сторители предизвикале општа опасност во кафулето „Баркод“ лоцирано на улица „ЈНА“ во Тетово откако го скршиле изложното стакло пришто внатре фрлиле стаклено шише со запалива течност, информираше портпаролот на ...

Молотов коктел фрлен во угостителски објект во Тетово

Позитив.мк - 20.03.2017

Утрово, околу 4.30 часот, две непознати лица го искршиле изложното стакло и фрлиле молотов коктел во угостителски објект во Тетово, информираат од МВР. Случајот бил пријавен од очевидец, а екипа на тетовската противпожарна бригада го изгаснала ...

Фрлен „молотов“ коктел на тетовско кафуле

Кајгана - 20.03.2017

Шише со запалива течност било фрлено на тетовско кафуле во текот на ноќта, соопшти полицијата. Во инцидентот нема повредени, затоа што во тој момент локалот не работел. Во 4.30 часот во Тетово две непознати лица го искршиле излогното стакло на ...

Тетово: Молотов коктел фрлен во познато кафуле

Press24 - 20.03.2017

Ноќеска околу 4 часот засега непознати сторители предизвикале општа опасност во кафулето „Баркод“ лоцирано на улица „ЈНА“ во Тетово откако го скршиле изложното стакло пришто внатре фрлиле стаклено шише со запалива течност, информираше портпаролот на ...

Фрлено шише со запалива течност во кафеана, пријавено од очевидец

МКД - 20.03.2017

Рано утрово околу 4.30 часот во Тетово две непознати лица го искршиле стакло на угостителски објект лоциран на крстосницата од улиците „ЈНА" и „Јане Сандански" и во објектот фрлиле шише со запалива течност.

СТОРИТЕЛИТЕ СЕ НЕПОЗНАТИ: Фрлен „молотов коктел“ во кафуле во Тетово

Телеграф - 20.03.2017

Од фрлениот „молотов коктел“ избувнал пожар во кој изгореле две дрвени маси, дванаесет столчиња, а оштетени се и шанкот и подот, како и дел од музичката опрема Непознати сторители ноќеска фрлиле „молотов коктел“ во кафулето „Баркод“ на улицата „ЈНА“ ...

Фрлен „молотов“ коктел на тетовско кафуле

Точка - 20.03.2017

Шише со запаллива течност било фрлено на тетовско кафуле ноќта во неделата кон понеделникот, соопшти полицијата, но во инцидентот нема повредени, затоа што во тој момент локалот не работел.

Молотов коктел фрлен во кафебар во Тетово

Канал5 - 20.03.2017

Ноќеска околу 4 часот засега непознати сторители предизвикале општа опасност во кафулето „Баркод“ лоцирано на улица „ЈНА“ во Тетово откако го скршиле изложното стакло пришто внатре фрлиле стаклено шише со запалива течност, информираше портпаролот на ...

Фрлен „молотов“ коктел на тетовско кафуле

Правдико - 20.03.2017

Шише со запаллива течност било фрлено на тетовско Фрлен „молотов“ коктел на тетовско кафуле ноќта во неделата кон понеделникот, соопшти полицијата, но во инцидентот нема повредени, затоа што во тој момент локалот не работел.

Молотов коктел фрлен во кафебар во Тетово

Канал 77 - 20.03.2017

Утрово околу 4 часот засега непознати сторители предизвикале општа опасност во кафулето „Баркод“ на улица „ЈНА“ во Тетово откако го скршиле изложното стакло пришто внатре фрлиле стаклено шише со запалива течност – информираше портпаролот ...

Молотов коктел фрлен во кафебар во Тетово

Локално - 20.03.2017

Ноќеска околу 4 часот засега непознати сторители предизвикале општа опасност во кафулето „Баркод“ лоцирано на улица „ЈНА“ во Тетово откако го скршиле изложното стакло пришто внатре фрлиле стаклено шише со запалива течност, информираше портпаролот на ...

Молотов коктел фрлен во кафебар во Тетово

А1 On - 20.03.2017

Ноќеска околу 4 часот засега непознати сторители предизвикале општа опасност во кафулето „Баркод“ лоцирано на улица „ЈНА“ во Тетово откако го скршиле изложното стакло пришто внатре фрлиле стаклено шише со запалива течност, информираше портпаролот на ...

Молотов коктел фрлен во кафе-бар во Тетово...

Н.Македонија - 20.03.2017

Молотов коктел фрлен во кафе-бар во Тетово Ноќеска околу 4 часот засега непознати сторители предизвикале општа опасност во кафуле лоцирано на улица „ЈНА“ во Тетово откако го скршиле изложното стакло, при што внатре фрлиле стаклено шише со запалива ...

Молотов коктел фрлен во кафебар во Тетово

Телевизија Нова - 20.03.2017

Ноќеска околу 4 часот засега непознати сторители предизвикале општа опасност во кафулето „Баркод“ лоцирано на улица „ЈНА“ во Тетово откако го скршиле изложното стакло пришто внатре фрлиле стаклено шише со запалива течност, информираше портпаролот на ...

Фрлиле молотов коктел во кафуле – Бурна ноќ во Тетово

Репортер - 20.03.2017

Ноќеска околу 4 часот засега непознати сторители предизвикале општа опасност во кафулето „Баркод“ лоцирано на улица „ЈНА“ во Тетово откако го скршиле изложното стакло пришто внатре фрлиле стаклено шише со запалива течност, информираше портпаролот на ...