TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ФОТО) Турунџиева го вознемири базенот: Во петтата деценија се соблече во бикини и покажа тело на тинејџерка!

Вистина.мк - 13.08.2017

Иако има две ќерки и живот во петтата деценија, водителката, писателка и музичар, Сузана Турунџиева вешто му пркоси на времето и годините. Сузе реши малку да здивне, да направи пауза покрај базен и да се разлади од горештините.

Сузана Турунџиева ќе пее безвременска музика на „Бит фест“

Репортер - 11.08.2017

Сузана Турунџиева вечерва во рамките на манифестацијата „Бит фест“ во Битола ќе настапи пред битолчани со безвременска музика на својата авторска вечер. Настапот е во 21 часот. „Ќе ви пеам безвременска музика, онаа која нема рок на траење и ја ...

Oва не се гледа секој ден: Сузана Турунџиева се соблече во бикини (фото)

Exclusive.mk - 11.08.2017

Летните високи температури и горештини придонесоа голем број личности да се соблечат во бикини и да го покажат своето згодно тело. Македонската водителка и писателка Сузана Туринџуева одлучи денот да го почне на сосема поинаков начин.