TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Потврдени одлуките за притвор

Алсат-М - 07.12.2017

Адвокатите кои ги бранат притворените Борис Дамовски, Владо Јовановски и Горан Ѓошевски побараа од Апелацискиот суд да ја укине мерката притвор за нивните клиенти. Тие се осомничени за тероризам во врска со настаните од 27 април.

Мукоски, Арнаудов, Дамовски и Јовановски остануваат во Шутка

Телма - 07.12.2017

Пратениците Крсто Мукоски и Љубен Арнаудов остануваат во притвор, Јохан Тарчуловски, Жаклина Пешевска во домашен притвор - кривичниот совет на Скопска единица ги одби жалбите на одбраната.

Потврдени притворите

24 Вести - 07.12.2017

Пратениците Крсто Мукоски и Љубен Арнаудов остануваат во притвор, а Јохан Тарчуловски и Жаклина пешевска во куќен притвор. Кривичниот совет на скопска „единица“ попладнево соопшти дека има одлука, по жалбите на нивните адвокати.

Апелација: Дамовски, Јовановски и Ѓошевски остануваат во притвор

24 Вести - 07.12.2017

Апелациониот суд донесе одлуука и ги потврди притворите на режисерот Борис Дамовски, актерот Владо Јовановски и Горан Ѓошевски некогашниот шеф на обезбедувањето на Трајко Вељаноски. Информацијта предмалку ја потврдија од скопска апелација за тв 24.

Пратениците и водачите на граѓанската иницијатива За заедничка Македонија остануваат во притвор

Канал5 - 07.12.2017

Кривичниот совет на скопска единица попладнево ги отфрли жалбите и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка со кои пратениците Крсто Мукоски и Љубен Арнаудов издржуваат 30-дневен притвор.

Дамовски, Јовановски и Ѓошевски остануваат во притвор, реши Апелација

Алсат-М - 07.12.2017

Апелацискиот суд Скопје денеска ги потврди притворите за режисерот Борис Дамовски, актерот Владо Јовановски и поранешниот шеф на обезбедувањето на Трајко Вељаноски, Горан Ѓошевски. Од Апелацискиот суд ...

Адвокатите бараат укинување на мерката притвор за Дамовски и Јовановски

Сител - 07.12.2017

Пратениците Крсто Муковски и Љубен Арнаудов остануваат во истражниот затвор во Шутка, додека Жаклина Пешевска и Јохан Тарчуловски во куќен притвор. Кривичниот совет во целост ги потврди одлуките на судија на претходна постапка.

Дамовски и Јовановски остануваат во притвор, одлучи Апелацискиот суд

Макфакс - 07.12.2017

Борис Дамовски и Владо Јоновавски остануваат во притвор во затворот во Шуто Оризари, одлучи Апелацискиот суд, по жалбите поднесени од страна на адвокатите на обвинетите. Судот го потврди и притворот за Горан Ѓошевски, поранешниот шеф на ...

Апелација решава за притворите на Дамовски и Јовановски

Канал5 - 07.12.2017

Апелација попладнево ќе одлучи дали режисерот Борис Дамовски и актерот Владо Јовановски ќе се вратат во домашен притвор. Тие веќе неколку дена се во Шутка откако Кривичниот совет на скопска единица ја преиначи првичната одлука на судијата на ...

Мукоски, Арнаудов, Дамовски и Јовановски остануваат во притвор, одлучија Кривичен и Апелација

Мета - 07.12.2017

Кривичниот совет на Основниот суд Скопје 1 ги отфрли жалбите и ги потврди притворите на пратенците Крсто Мукоски и на Љубен Арнаудов, како и решенијата со кои им беше одредена мерка домашен притвор на нивните колеги Јохан Тарчуловски и Жаклина ...

Дамовски, Јовановски и Ѓошевски остануваат во притвор

Курир - 07.12.2017

Апелацискиот суд Скопје денеска ги потврди притворите за режисерот Борис Дамовски, актерот Владо Јовановски и поранешниот шеф на обезбедувањето на Трајко Вељаноски, Горан Ѓошевски. Од Апелацискиот суд за МИА потврдија дека на денешната јавна седница ...

Апелација одлучи- Борис Дамовски и Владо Јовановски остануваат во притвор во Шуто Оризари

Алфа - 07.12.2017

Борис Дамовски и Владо Јовановски остануваат во притвор во Шуто Оризари. Борис Дамовски и Владо Јовановски остануваат во притвор во Шуто Оризари. Апелација не ги прифати жалбите на одбраната на режисерот и актерот на кои куќниот им беше заменет со ...

Апелациониот суд одлучи: Дамовски, Јовановски и Ѓошевски остануваат во притвор

Press24 - 07.12.2017

Апелациониот суд денеска донесе одлука притвор за режисерот Борис Дамовски, актерот Владо Јовановски и Горан Ѓошевски поранешниот шеф на обезбедувањето на Трајко Вељаноски. Денеска беше одржана јавна седница на која нивните адвокати бараа укинување ...

Џиков вели дека притворот е казна, бара куќен притвор за Јовановски

Макфакс - 07.12.2017

Ставре Џиков, адвокатот на актерот Владо Јовановски, кој е притвор поради случувањата во Собранието на 27 април на седницата на Апелациониот суд во Скопје рече дека денеска бил во посета во истражниот затвор „Скопје“.

Жалбите на Јовановски и Дамовски за притворот на јавна седница во Апелација

24 Вести - 07.12.2017

Жалбите на осомничените Владо Јовановски и Борис Дамовски на кои Кривичниот суд им определи куќен притвор кој потоа беше преиначен во ефективен притвор денеска ќе се разгледуваат на јавна седница во Апелациониот суд.

Обвинетите за 27 април се во депресија

Макфакс - 07.12.2017

Обвинителот Момир Маричиќ од Вишо јавно обвинителството на седница на Апелациониот суд во Скопје побара да остане мерката притвор за Борис Дамовски. Вели дека само на тој начин ќе се осигура неговото присуство во постапката.

Апелација ќе расправа за жалбите на обвинетите за настаните од Собранието

Макфакс - 07.12.2017

Актерите Владо Јовановски и Борис Дамовски, поранешниот началник во МВР, Митко Пешов и останатите двајца кои од домашен притвор завршија во притворското одделение во Шутка поднеле жалба до Апелација.

Адвокатот на актерот Јовановски бара куќен притвор

Press24 - 07.12.2017

Адвокатот на актерот Владо Јовановски кој од куќен притвор беше преместен во затвор, денеска бил во посета на Истражниот затвор во Скопје. Адвокатот Ставре Џиков вели дека притворот е казна и побара друга мерка или куќен притвор, пренесе Макфакс.

Апелација на јавна седница ќе одлучува за жалбите на Јовановски и Дамовски

Press24 - 07.12.2017

Владо Јовановски и Борис Дамовски, кои од домашен притвор завршија во затворот во Шуто Оризари поднеле жалба до Апелација. Апелација на јавна седница ќе расправа за нивните жалби. Тие се во притвор за настаните на 27 април во македонското ...

Апелација на јавна седница одлучува за притворите на режисерот Дамовски и актерот Јовановски

24 Вести - 06.12.2017

Актерот Владо Јовановски и режисерот Борис Дамовски на кои Кривичниот совет им ја преиначи мерката и од куќен притвор беа пренесени во истражниот затвор Шутка, поднеле жалба до апелација. Информацијата за ТВ 24 ја потврдија од Апелацискиот суд во ...

Јовановски и Дамовски се жалат до Апелација за притворот

Стандард - 06.12.2017

Едни од водачите на движењето „За Заедничка Македонија“, актерот Владо Јовановски и Борис Дамовски, на кои Кривичниот совет им ја преиначи мерката и од куќен притвор беа пренесени во истражниот затвор Шутка, поради своето учество во настанаите од 27.

Потврдени одлуките за притвор

Орбис - 07.12.2017

Адвокатите кои ги бранат притворените Борис Дамовски, Владо Јовановски и Горан Ѓошевски побараа од Апелацискиот суд да ја укине мерката притвор за нивните клиенти. Тие се осомничени за тероризам во врска со настаните од 27 април.

Апелација: Дамовски, Јовановски и Ѓошевски остануваат во притвор

Либертас - 07.12.2017

Апелациониот суд донесе одлуука и ги потврди притворите на режисерот Борис Дамовски, актерот Владо Јовановски и Горан Ѓошевски некогашниот шеф на обезбедувањето на Трајко Вељаноски. Информацијта предмалку ја потврдија од скопска апелација за тв 24.

Дамовски и Јовановски остануваат во притвор, одлучи Апелацискиот суд

Вечер - 07.12.2017

Борис Дамовски и Владо Јоновавски остануваат во притвор во затворот во Шуто Оризари, одлучи Апелацискиот суд, по жалбите поднесени од страна на адвокатите на обвинетите. Судот го потврди и притворот за Горан Ѓошевски, поранешниот шеф на ...

Мукоски, Арнаудов, Дамовски и Јовановски остануваат во притвор, одлучија Кривичен и Апелација

Sky - 07.12.2017

Кривичниот совет на Основниот суд Скопје 1 ги отфрли жалбите и ги потврди притворите на пратенците Крсто Мукоски и на Љубен Арнаудов, како и решенијата со кои им беше одредена мерка домашен притвор на нивните колеги Јохан Тарчуловски и Жаклина ...

Дамовски, Јовановски и Ѓошевски остануваат во притвор...

Н.Македонија - 07.12.2017

Дамовски, Јовановски и Ѓошевски остануваат во притвор Апелацискиот суд Скопје денеска ги потврди притворите за режисерот Борис Дамовски, актерот Владо Јовановски и поранешниот шеф на обезбедувањето на Трајко Вељаноски, Горан Ѓошевски.

Џиков вели дека притворот е казна, бара куќен притвор за Јовановски

Вечер - 07.12.2017

Ставре Џиков, адвокатот на актерот Владо Јовановски, кој е притвор поради случувањата во Собранието на 27 април на седницата на Апелациониот суд во Скопје рече дека денеска бил во посета во истражниот затвор „Скопје“.

Апелација одлучува по жалбите на обвинетите за настаните од Собранието

Нова ТВ - 07.12.2017

Жалбите на осомничените Владо Јовановски и Борис Дамовски на кои Кривичниот суд им определи куќен притвор кој потоа беше преиначен во ефективен притвор денеска ќе се разгледуваат на јавна седница во Апелациониот суд.

Обвинетите за 27 април се во депресија и бањи

Вечер - 07.12.2017

Обвинителот Момир Маричиќ од Обвинителството за организиран криминал и корупција на седница на Апелациониот суд во Скопје побара да остане мерката притвор за Борис Дамовски. Вели, само на тој начин ќе се осигура неговото присуство во постапката.

Апелација ќе расправа за жалбите на обвинетите за настаните од Собранието

Вечер - 07.12.2017

Актерите Владо Јовановски и Борис Дамовски, поранешниот началник во МВР, Митко Пешов и останатите двајца кои од домашен притвор завршија во притворското одделение во Шутка поднеле жалба до Апелација.

Актерот Владо Јовановски и режисерот Борис Дамовски со жалби за притворот до Апелација

Локално - 06.12.2017

Актерите Владо Јовановски и Борис Дамовски на кои Кривичниот совет им ја преиначи мерката и од куќен притвор беа пренесени во истражниот затвор Шутка, поднеле жалба до Апелација. Информацијата за тв 24 ја потврдија од Апелацискиот суд во Скопје.

Дамовски и Јовановски поднеле жалби за притворот

Фокус - 06.12.2017

Aктерот Владо Јовановски и режисерот Борис Дамовски, на кои Кривичниот совет им ја преиначи мерката и од куќен притвор беа пренесени во истражниот затвор Шутка, поради своето учество во настанаите од 27.

Јовановски и Дамовски се жалат за притворот

Фактор - 06.12.2017

Водачите на движењето „За заедничка Македонија“, актерот Владо Јовановски и режисерот Борис Дамовски поднеле жалба до Апелација поради одредување на мерката притвор. Освен овие двајца осомничени, жалби поднеле и началникот во МВР, Митко Пешов, како ...

Дамовски, Јовановски и Ѓошевски остануваат во притвор

Нетпрес - 07.12.2017

Aпелациониот суд донесе одлука и ги потврди притворите на режисерот Борис Дамовски, актерот Владо Јовановски и Горан Ѓошевски некогашниот шеф на обезбедувањето на Трајко Вељаноски. Денеска беше одржана јавна седница на која нивните адвокати бараа ...

Дамовски и Јовановски остануваат во притвор, одлучи Апелацискиот суд

Sky - 07.12.2017

Борис Дамовски и Владо Јоновавски остануваат во притвор во затворот во Шуто Оризари, одлучи Апелацискиот суд, по жалбите поднесени од страна на адвокатите на обвинетите. Судот го потврди и притворот за Горан Ѓошевски, поранешниот шеф на ...

Дамовски, Јовановски и Ѓошевски остануваат во притвор, реши Апелација

Канал5 - 07.12.2017

Апелацискиот суд Скопје денеска ги потврди притворите за режисерот Борис Дамовски, актерот Владо Јовановски и поранешниот шеф на обезбедувањето на Трајко Вељаноски, Горан Ѓошевски. Од Апелацискиот суд за МИА потврдија дека на денешната јавна седница ...

Џиков вели дека притворот е казна, бара куќен притвор за Јовановски

Точка - 07.12.2017

Ставре Џиков, адвокатот на актерот Владо Јовановски, кој е притвор поради случувањата во Собранието на 27 април на седницата на Апелациониот суд во Скопје рече дека денеска бил во посета во истражниот затвор „Скопје“.

Обвинетите за 27 април се во депресија и на бањи

Кајгана - 07.12.2017

Обвинителот Момир Маричиќ од Обвинителството за организиран криминал и корупција на седница на Апелациониот суд во Скопје побара да остане мерката притвор за Борис Дамовски. Вели, само на тој начин ќе се осигура неговото присуство во постапката.

Апелација ќе расправа за жалбите на обвинетите за настаните од Собранието

А1 On - 07.12.2017

Владо Јовановски, Борис Дамовски, поранешниот началник во МВР, Митко Пешов и останатите двајца кои од домашен притвор завршија во притворското одделение во Шутка поднеле жалба до Апелација.

Дамовски, Јовановски и Ѓошевски остануваат во притвор

+инфо - 07.12.2017

Денеска нивните адвокати бараа укинување на притворот и одредување на послаба мерка или куќен притвор затоа што биле угледни луѓе. Апелациониот суд донесе одлуука и ги потврди притворите на режисерот Борис Дамовски, актерот Владо Јовановски и Горан ...

Дамовски и Јовановски остануваат во притвор, одлучи Апелацискиот суд

Орбис - 07.12.2017

Борис Дамовски и Владо Јоновавски остануваат во притвор во затворот во Шуто Оризари, одлучи Апелацискиот суд, по жалбите поднесени од страна на адвокатите на обвинетите. Судот го потврди и притворот за Горан Ѓошевски, поранешниот шеф на ...

Апелација одлучи - Дамовски, Јовановски и Ѓошевски остануваат во притвор

Р.С.Европа - 07.12.2017

Апелацискиот суд Скопје денеска ги потврди притворите за режисерот Борис Дамовски, актерот Владо Јовановски и поранешниот шеф на обезбедувањето на Трајко Вељаноски, Горан Ѓошевски. Од Апелацискиот суд за МИА потврдија дека на денешната јавна седница ...

Џиков: Притворот е казна, барам куќен притвор за Јовановски

А1 On - 07.12.2017

Ставре Џиков, адвокатот на актерот Владо Јовановски, кој е притвор поради случувањата во Собранието на 27 април на седницата на Апелациониот суд во Скопје рече дека денеска бил во посета во истражниот затвор „Скопје“.

Обвинетите за 27 април се во депресија

Точка - 07.12.2017

Обвинителот Момир Маричиќ од Вишо јавно обвинителството на седница на Апелациониот суд во Скопје побара да остане мерката притвор за Борис Дамовски. Вели дека само на тој начин ќе се осигура неговото присуство во постапката.

Апелација ќе расправа за жалбите на обвинетите за настаните од Собранието

Орбис - 07.12.2017

Актерите Владо Јовановски и Борис Дамовски, поранешниот началник во МВР, Митко Пешов и останатите двајца кои од домашен притвор завршија во притворското одделение во Шутка поднеле жалба до Апелација.

АПЕЛАЦИЈА ОДЛУЧИ: Дамовски, Јовановски и Ѓошевски остануваат во притвор

Фактор - 07.12.2017

Апелациониот суд донесе одлука и ги потврди притворите на режисерот Борис Дамовски, актерот Владо Јовановски и Горан Ѓошевски, некогашниот шеф на обезбедувањето на Трајко Вељаноски. Информацијaта предмалку ја потврдија од скопска апелација за тв 24.

Дамовски и Јовановски остануваат во притвор, одлучи Апелацискиот суд

Кајгана - 07.12.2017

Борис Дамовски и Владо Јовановски остануваат во притвор во затворот во Шуто Оризари, одлучи Апелацискиот суд по жалбите поднесени од страна на адвокатите на обвинетите. Судот го потврди и притворот за Горан Ѓошевски, поранешниот шеф на ...

Дамовски, Јовановски и Ѓошевски остануваат во притвор, реши Апелација

ТВ21 - 07.12.2017

Апелацискиот суд Скопје денеска ги потврди притворите за режисерот Борис Дамовски, актерот Владо Јовановски и поранешниот шеф на обезбедувањето на Трајко Вељаноски, Горан Ѓошевски. Од Апелацискиот суд за МИА потврдија дека на денешната јавна седница ...

Џиков вели дека притворот е казна, бара куќен притвор за Јовановски

Sky - 07.12.2017

Ставре Џиков, адвокатот на актерот Владо Јовановски, кој е во притвор поради случувањата во Собранието на 27 април, на седницата на Апелациониот суд во Скопје рече дека денеска бил во посета во Истражниот затвор „Скопје“.

Овинителот бара Дамовски да остане во притвор

Либертас - 07.12.2017

Обвинителот Момир Маричиќ од Вишо јавно обвинителството на јавна седница на Апелациониот суд во Скопје побара да остане мерката притвор за обвинетиот Борис Дамовски за настаните од крвавиот четврток.