TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најмалку 150 коњи за BMW 2 Gran Coupe

Авто Плус - 12.10.2017

Серија 2 на BMW, исто така, ќе биде збогатена со верзијата Gran Coupe Платформата UKL со попречно поставен мотор и преден пренос ќе биде основа за новиот автомобил. На оваа платформа се Mini, BMW X1, компактните ванови Active Tourer и седанот BMW 1 ...

Peugeot L750R HYbrid Vision GT: Нов тркачки болид за нова игра

Високи Октани - 12.10.2017

За најновиот Gran Turismo Sport Peugeot подготви нов жесток хибриден тркач Во чест на претставувањето на новата Gran Turismo Sport игра за PlayStation 4 конзолата, која ќе биде официјално пуштена во продажба на 18 октомври, Peugeot „лансираше“ ...

Поглед во Gran Turismo Sport: Какви автомобили ќе возиме?

Кајгана - 12.10.2017

Популарниот серијал Gran Tourismo добива ново продолжение насловено како Gran Turismo Sport. Премиерата е закажана за 17-ти октомври кога ќе пристине во САД, а ден подоцна и на нашиот континент.

Нови мотори за следната генерација на BMW X5

Авто Плус - 10.10.2017

Следната генерација на BMW X5 ќе се појави во почетокот на 2018 година, а ќе добие сериозно променета палета мотори Ова го најавува BMW Blog, повикувајки се на свои извори во раководството на компанијата.