TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

After work во Скопје

КадеВечер - 10.11.2017

Каде на After work во Скопје? Уживајте во атмосферата на Лисабон овој петок во Скопје на една поинаква after work забава со филм, вино и фадо музика. „Катавеј“ заедно со „Синедејс“ организира проекција на филмот „Фадо“ проследено со опуштено дружење ...

Многу средби во четири дена: Пет екипи на меѓународна сцена

24 Ракомет - 10.11.2017

Од денеска до понеделник ќе има голем број на средби во неколку натпреварувања на македонските клубови. На домашна сцена вообичаено ќе има средби во трите лиги, а покрај тоа викендов ќе има и три средби во Лигата на шампионите, како и четири во ...