TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Завршува изборната кампања - партиите во трка за повеќе гласови

Алфа - 13.10.2017

На полноќ завршува кампањата за локалните избори закажани за в недела. Партиите учеснички уште неколку часа ќе се обидат да ги добијат симпатиите на гласачите, ветувајќи им решение на нивните проблеми, но и инвестиции во нови проекти.

Демократијата е секогаш локално прашање

Окно - 13.10.2017

Предизборната кампања завршува и сега можеме да се осврнеме на она што се одвиваше во последните месец дена. Мислам дека се остварија предвидувањата дека оваа предизборна кампања ќе биде со поинаква содржина отколку во една класична форма, кога би ...

Завршен митинг на СДСМ и коалицијата во Охрид

Канал5 - 13.10.2017

Централниот караван на СДСМ и коалицијата денеска е со граѓаните во Дебарца, Лабуништа и Вевчани. Митинзи одржува во Струга, а завршниот митинг во 20.30 часот ќе се одржи во Охрид. Денеска кандидатите за градоначалници на ...

Завршен митинг на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во Скопје

Канал5 - 13.10.2017

ВМРО-ДПМНЕ и коалициските партии ќе одржи вечерва во 20 часот завршен митинг во Скопје. За текот на кампањата, шефот на Изборниот штаб, Спиро ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја заврши кампањата со митинг пред Владата

Макфакс - 13.10.2017

Коалицијата „За подобра Македонија“, предводена од ВМРО-ДПМНЕ, вечерва ќе одржи митинг во Скопје пред Валдата. Митингот ќе почне во 20 часот, а обраќање ќе има и лидерот на партијата, Никола ...

Завршува кампањата - мешавина меѓу локални и државни теми

Р.С.Европа - 13.10.2017

По три недели на терен партиите ја завршуваат кампањата за локалните избори. Аналитичарите оценуваат дека таа беше мешавина меѓу државни прашања и решавање на локалните проблеми. Ред ветувања за канализации, водоводи, патишта, чист воздух, ...

СДСМ ќе одржи митинзи во Охрид и Струга

Макфакс - 13.10.2017

Централниот караван на СДСМ и коалицијата денеска ќе има средби со граѓаните во Дебарца, Лабуништа, Вевчани, Струга и Охрид. Вечерва во 20:30 часот, на градскиот плоштад во Охрид, ќе се одржи централниот митинг на СДСМ и коалицијата за денеска каде ...

Кој ќе се радува, кој ќе тагува...

Н.Македонија - 13.10.2017

За време на изборната кампања за локалните избори, кандидатите за градоначалници и советници, но и лидерите на партиите, ветуваа голем број проекти, барајќи ја поддршката од граѓаните. Сепак, кои се клучните поенти од обраќањата и кампањата на ...

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата денеска со митинг во Скопје

Курир - 13.10.2017

Коалицијата „За Подобра Македонија” предводена од ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одржи митинг во Скопје пред Влада на Република Македонија. Митингот е со почеток во 20:00 ...

Од полноќ почнува предизборниот молк

Макфакс - 13.10.2017

На полноќ завршува изборната кампања и почнува молкот пред локалните избори в недела. Гласањето в недела почнува во 7 часот и ќе трае до 19 часот. Изборите ќе се спроведат на 3.480 избирачки места во 80 општини во Скопје.

Денеска завршува изборната кампања, СДСМ на митинг во Охрид, ДПМНЕ со централен митинг во Скопје

Фокус - 13.10.2017

На полноќ завршува дваесетдневната изборна кампања и почнува молкот пред локалните избори во недела. Коалицијата „Живот во Македонија“ предводена од СДСМ ќе ја заокружи кампањата со средби со граѓани во Дебарца и Вевчани, и со митинзи во Струга и ...

ЦЕЛ ШТИП Е НА ПЛОШТАД – Погледнете во живо колку луѓе има на големиот митинг на СДСМ!

Sky - 12.10.2017

Во 20 часот и 30 минути треба да започне централниот митинг на СДСМ во Штип, каде што е најавено обраќање на кандидатите на СДСМ за градоначалник и првиот човек на советничката листа, На митингот ќе се обрати и лидерот на СДСМ и македонски премиер ...

СДСМ ќе одржи митинзи во Штип и во Карбинци

Макфакс - 12.10.2017

Централниот караван на СДСМ и коалицијата денеска ќе биде со граѓаните на Кратово, Пробиштип, Карбинци и Штип. Во 20:30 часот на плоштадот во Штип ќе се одржи централниот митинг на СДСМ и коалицијата за денеска, каде ќе се обрати претседателот на ...

Од полноќ почнува предизборен молк

Точка - 13.10.2017

На полноќ завршува изборната кампања и почнува молкот пред локалните избори в недела. Гласањето в недела почнува во 7 часот и ќе трае до 19 часот. Изборите ќе се спроведат на 3.480 избирачки места во 80 општини во Скопје.

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата денеска со митинзи во Аеродром и Велес

Курир - 12.10.2017

Коалицијата „За Подобра Македонија” предводена од ВМРО-ДПМНЕ, денеска ќе одржи два митинзи во Аеродром на платото позади Бисер со почеток во 18:00 часот и во Велес на плоштадот С’рмаале со почеток во 20:30 ...

Локални избори 2017: Уште два дена кампања

МРТ - 12.10.2017

Партиите, коалициите и независните кандидати уште два дена ќе ја претставуваат програмата пред претстојните локални избори. В петок на полноќ почнува изборниот молк, а партиите, коалициите и независните кандидати уште два дена ќе ја претставуваат ...

Груевски: СДСМ само зборуваат, ние делуваме и создаваме

Поглед - 12.10.2017

Никола Груевски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ на вечерашниот митинг кој Коалицијата „За подобра Македонија“ го одржува во Делчево истакна дека има уште само неколку дена до изборите на 15 октомври, до победата во Делчево.

Уште два дена изборна кампања за локалните избори

Локално - 12.10.2017

Партиите, коалициите и независните кандидати денеска низ повеќе градови и населени места ја продолжуваат кампањата за претстојните локални избори на 15 октомври. Денешните активности коалицијата „Живот во Македонија“ предводена од СДСМ ќе ги почне ...

ВО ЖИВО Митингот на СДСМ во Прилеп

+инфо - 11.10.2017

Заев се обрати на митингот на СДСМ и коалицијата во Крушево, а се сретна и со граѓаните на Долнени, Кривогаштани, Дебреште, Лажани. Централниот караван на СДСМ и коалицијата денеска е со граѓаните на Долнени, Кривогаштани, Крушево и Прилеп.

Заев вечерва ќе го крене Штип на нозе

Sky - 12.10.2017

Централниот караван на СДСМ и коалицијата денеска ќе биде со граѓаните на Кратово, Пробиштип, Карбинци и Штип. Во 20:30 часот на плоштадот во Штип ќе се одржи централниот митинг на СДСМ и коалицијата за денеска, каде ќе се обрати претседателот на ...

(ВИДЕО ВО ЖИВО) Централен митинг на СДСМ и коалицијата во Прилеп

Бриф - 11.10.2017

Денеска со почеток во 20:30 часот, во Прилеп (пред влезот на старата прилепска чаршија) ќе се одржи Централниот митинг на СДСМ и коалицијата, каде ќе се обрати претседателот на СДСМ Зоран ...

Во живо: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ во Делчево

Република - 11.10.2017

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ во ...

Од полноќ почнува предизборен молк

10без10 - 13.10.2017

На полноќ завршува изборната кампања и почнува молкот пред локалните избори в недела. Гласањето в недела почнува во 7 часот и ќе трае до 19 часот. Изборите ќе се спроведат на 3.480 избирачки места во 80 општини во Скопје.

Уште два дена изборна кампања за локалните избори

Телевизија Нова - 12.10.2017

Партиите, коалициите и независните кандидати денеска низ повеќе градови и населени места ја продолжуваат кампањата за претстојните локални избори на 15 октомври. Денешните активности коалицијата „Живот во Македонија“ предводена од СДСМ ќе ги почне ...

СДСМ ќе одржи митинзи во Штип и во Карбинци

Точка - 12.10.2017

Централниот караван на СДСМ и коалицијата денеска ќе биде со граѓаните на Кратово, Пробиштип, Карбинци и Штип. Во 20:30 часот на плоштадот во Штип ќе се одржи централниот митинг на СДСМ и коалицијата за денеска, каде ќе се обрати претседателот на ...

Од полноќ почнува предизборниот молк

Кајгана - 13.10.2017

На полноќ завршува изборната кампања и почнува молкот пред локалните избори во недела. Гласањето во недела почнува во 7 часот и ќе трае до 19 часот. Изборите ќе се спроведат на 3.480 избирачки места во 80 општини и во Скопје.

Завршува кампањата, од полноќ молк пред неделните локални избори

А1 On - 13.10.2017

На полноќ завршува дваесетдневната изборна кампања и почнува молкот пред локалните избори во недела. Коалицијата „Живот во Македонија“ предводена од СДСМ ќе ја заокружи кампањата со средби со граѓани во Дебарца и Вевчани, и со митинзи во Струга и ...

Уште два дена изборна кампања за локалните избори

Алсат-М - 12.10.2017

Партиите, коалициите и независните кандидати денеска низ повеќе градови и населени места ја продолжуваат кампањата за претстојните локални избори на 15 октомври. Денешните активности коалицијата „Живот во Македонија“ предводена од СДСМ ќе ги почне ...

Завршува кампањата, од полноќ молк пред неделните локални избори

Алсат-М - 13.10.2017

На полноќ завршува дваесетдневната изборна кампања и почнува молкот пред локалните избори во недела. Коалицијата „Живот во Македонија“ предводена од СДСМ ќе ја заокружи кампањата со средби со граѓани во Дебарца и Вевчани, и со митинзи во Струга и ...

Уште два дена изборна кампања за локалните избори

Курир - 12.10.2017

Денешните активности коалицијата „Живот во Македонија“ предводена од СДСМ ќе ги почне со средби со граѓани во Кратово и Карбинци, а вечер ќе одржи митинзи во Пробиштип и Штип. Карванот на Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ ...

Завршува кампањата, од полноќ молк пред неделните локални избори

Локално - 13.10.2017

На полноќ завршува дваесетдневната изборна кампања и почнува молкот пред локалните избори во недела. Коалицијата „Живот во Македонија“ предводена од СДСМ ќе ја заокружи кампањата со средби со граѓани во Дебарца и Вевчани, и со митинзи во Струга и ...

Уште два дена изборна кампања за локалните избори

А1 On - 12.10.2017

Партиите, коалициите и независните кандидати денеска низ повеќе градови и населени места ја продолжуваат кампањата за претстојните локални избори на 15 октомври. Денешните активности коалицијата „Живот во Македонија“ предводена од СДСМ ќе ги почне ...

Локални избори 2017: Завршува кампањата, од полноќ молк

МРТ - 13.10.2017

Коалицијата „Живот во Македонија“ предводена од СДСМ ќе ја заокружи кампањата со средби со граѓани во Дебарца и Вевчани, и со митинзи во Струга и Охрид. Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе има завршен митинг во Скопје.

Уште два дена изборна кампања за локалните избори, партиите на завршните митинзи

Нетпрес - 12.10.2017

Партиите, коалициите и независните кандидати денеска низ повеќе градови и населени места ја продолжуваат кампањата за претстојните локални избори на 15-ти октомври. Денешните активности коалицијата „Живот во Македонија“ предводена од СДСМ ќе ги ...

Завршува кампањата, од полноќ молк пред неделните локални избори

Сител - 13.10.2017

На полноќ завршува дваесетдневната изборна кампања и почнува молкот пред локалните избори во недела. Коалицијата „Живот во Македонија“ предводена од СДСМ ќе ја заокружи кампањата со средби со граѓани во Дебарца и Вевчани, и со митинзи во Струга и ...

Уште два дена изборна кампања за локалните избори...

Н.Македонија - 12.10.2017

Уште два дена изборна кампања за локалните избори Партиите, коалициите и независните кандидати денеска низ повеќе градови и населени места ја продолжуваат кампањата за претстојните локални избори на 15 октомври.

Уште два дена изборна кампања за локалните избори

Слободен Печат - 12.10.2017

Партиите, коалициите и независните кандидати денеска низ повеќе градови и населени места ја продолжуваат кампањата за претстојните локални избори на 15 октомври. Денешните активности коалицијата „Живот во Македонија“ предводена од СДСМ ќе ги почне ...

Уште два дена изборна кампања за локалните избори

Сител - 12.10.2017

Партиите, коалициите и независните кандидати денеска низ повеќе градови и населени места ја продолжуваат кампањата за претстојните локални избори на 15 октомври. Денешните активности коалицијата „Живот во Македонија“ предводена од СДСМ ќе ги почне ...

Уште два дена изборна кампања за локалните избори

Кумановски м. - 12.10.2017

loading... Партиите, коалициите и независните кандидати денеска низ повеќе градови и населени места ја продолжуваат кампањата за претстојните локални избори на 15 октомври. Денешните активности коалицијата „Живот во Македонија“ предводена од СДСМ ќе ...

Се брои ситно до локални избори: Уште два дена изборна кампања

Exclusive.mk - 12.10.2017

Партиите, коалициите и независните кандидати денеска низ повеќе градови и населени места ја продолжуваат кампањата за претстојните локални избори на 15 октомври. Денешните активности коалицијата „Живот во Македонија“ предводена од СДСМ ќе ги почне ...

Се брои ситно до локални избори: Уште два дена изборна кампања

Скопје инфо - 12.10.2017

Партиите, коалициите и независните кандидати денеска низ повеќе градови и населени места ја продолжуваат кампањата за претстојните локални избори на 15 октомври. Денешните активности коалицијата „Живот во Македонија“ предводена од СДСМ ќе ги почне ...

ЛИ2017/Уште два дена изборна кампања за локалните избори, еве каде ќе се митингува денеска

Либертас - 12.10.2017

Партиите, коалициите и независните кандидати денеска низ повеќе градови и населени места ја продолжуваат кампањата за претстојните локални избори на 15 октомври. Денешните активности коалицијата „Живот во Македонија“ предводена од СДСМ ќе ги почне ...

Последен ден од кампањата за локалните избори

А1 On - 13.10.2017

Партиите, коалициите и независните кандидати денеска со митинзи и со средби со граѓани ја завршуваат изборната кампања за претстојните локални избори. Коалицијата „Живот во Македонија“ предводена од СДСМ ќе одржи средби со граѓани во Дебарца и ...

Последен ден од кампањата за локалните избори...

Н.Македонија - 13.10.2017

Последен ден од кампањата за локалните избори Партиите, коалициите и независните кандидати денеска со митинзи и со средби со граѓани ја завршуваат изборната кампања за претстојните локални избори.

Вечерва на полноќ стартува предизборниот молк

Кумановски м. - 13.10.2017

loading... Партиите, коалициите и независните кандидати денеска со митинзи и со средби со граѓани ја завршуваат изборната кампања за претстојните локални избори, а на полноќ стартува предизборниот молк.

Последен ден од кампањата за локалните избори

24 Вести - 13.10.2017

Партиите, коалициите и независните кандидати и денеска со митинзи и со средби со граѓани ја завршуваат изборната кампања за претстојните локални избори. Коалицијата „Живот во Македонија“ предводена од СДСМ ќе одржи средби со граѓани во Дебарца и ...

Завршува кампањата, од полноќ молк пред неделните локални избори

Пулс24 - 13.10.2017

На полноќ завршува дваесетдневната изборна кампања и почнува молкот пред локалните избори во недела. Коалицијата „Живот во Македонија“ предводена од СДСМ ќе ја заокружи кампањата со средби со граѓани во Дебарца и Вевчани, и со митинзи во Струга и ...