TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пукање во основно училиште во Калифорнија

Р.С.Европа - 14.11.2017

Во пукање во едно училиште на северот на Калифорнија загинале тројца луѓе, а има и ранети ученици, соопштија американските власти. До пукањето дојде во основно училиште вo градчето Ранчо Техама Ресерв; околу 130 милји северно од Сакраменто.

Паника во Калифорнија, пукотници на најмалку седум локации: Масакр пред основно училиште, испукани најмалку 90 куршуми

Точка - 15.11.2017

Најмалку пет лица се убиени во вооружен напад кој што се случил пред едно основно училиште во округот Техама во американската сојузна држава Калифорнија - американските медиуми пренесуваат дека имало пукотници на повеќе локации.

Најмалку петмина загинати во вооружен инцидент во Калифорнија

+инфо - 14.11.2017

Напаѓачот пукал по жртвите по случаен избор, по што бил убиен од еден од замениците на локалниот полициски шериф. Најмалку пет лица загинаа, а две деца се повредени денеска, кога вооружен маж отвори оган во градот Ранчо Техама во северниот дел на ...

Најмалку пет убиени во пукање во основно училиште во Калифорнија

Нетпрес - 14.11.2017

Најмалку пет лица, меѓу кои и напаѓачoт, се уиени а десет лица меѓу кои три се деца се ранети со огнено оружје во вторникот во пукање во едно основно училиште во северниот дел на американската сојузна држава Калифорнија, објавија локалните власти ...

Пет лица убиени во пукање во Калифорнија

Макфакс - 14.11.2017

Најмалку пет лица се убиени во пукотници на различни локации во округот Техама, во сојузната американска држава Калифорнија. Пукотници имало и во близина на едно основно училиште, каде се повредени најмалку две деца.

Најмалку петмина загинати во пукање во училиште во Калифорнија

А1 On - 14.11.2017

Најмалку пет лица загинаа во пукање кое што се случило во основно училиште во градот Ранчо Техама во Калифорнија, известуваат западните медиуми. Од канцеларијата на шерифот на Ранчо Техама објавија дека помеѓу загинатите е и напаѓачот, кој што ...

Најмалку три лица загинаа во вооружен инцидент во Калифорнија

+инфо - 14.11.2017

Инцидентот се случи во близина на основно училиште во 08 часот по локално време. Во нападот повредени се две деца и еден 30-годишен маж. Најмалку три лица загинаа откако непознато лице отвори оган во американскиот град Ранчо Техама, ...

Три жртви и две повредени деца при стрелба во Калифорнија

Локално - 14.11.2017

Најмалку три лица загинаа при стрелба во основно училиште јужно од Ред Блаф , во Тексас, соопшти американска телевизија ЕН-Би-Си. Исто така, има и две повредени деца. Пукањето почнало во куќа во округот Техама , северна Калифорнија, и продолжила во ...

Пукање во основно училиште во Калифорнија - петмина мртви

Press24 - 14.11.2017

Најмалку 5 лица вклучувајќи го и напаѓачот се мртви по серијата пукотници во основно училиште во северниот дел на Калифорнија, САД. Според пријавите на граѓаните и изјавите на очевидци, напаѓачот се движел низ Техама Каунти и пукал во луѓе по ...

Пукотници во Калифорнија: Тројца застрелани

Press24 - 14.11.2017

Три лица се убиени во престрелка која денеска се случила во руралната област на северот од Калифорнија, САД. Во инцидентот е убиен и напаѓачот, пренесува АП. Се уште нема детални информации, но првично, во инцидентот се повредени деца во ...

Пукање во Калифорнија – има мртви

Sky - 14.11.2017

Три лица се убиени во пукање кое се случило во рурална област на северот од Калифорнија, во близина на едно училиште. Во инцидентот е убиен и напаѓачот, соопштија властите. Како што се наведува, во инцидентот се повредени и деца во ...

Најмалку петмина загинати во вооружен инцидент во Калифорнија

Алфа - 14.11.2017

Најмалку пет лица загинаа, а две деца се повредени денеска, кога вооружен маж отвори оган во градот Ранчо Техама во северниот дел на американската сојузна држава Калифорнија. Најмалку пет лица загинаа, а две деца се повредени денеска, кога вооружен ...

Пет лица убиени во пукање во Калифорнија

Вечер - 14.11.2017

Најмалку пет лица се убиени во пукотници на разни локации во округот Техама, во сојузната американска држава Калифорнија. Пукотници имало и во близина на едно основно училиште, каде што се повредени најмалку две деца.

Најмалку тројца загинати во пукање во училиште во Калифорнија

Орбис - 14.11.2017

Најмалку три лица загинаа во пукање кое што се случило во основно училиште во Калифорнија, известуваат западните медиуми. Од канцеларијата на шерифот на Техама објавија дека помеѓу загинатите е и напаѓачот, кој што отворил оган врз основното ...

Најмалку три лица загинаа во вооружен инцидент во Калифорнија

Алсат-М - 14.11.2017

Најмалку три лица загинаа откако непознато лице отвори оган во американскиот град Ранчо Техама, Калифорнија. Напаѓачот е убиен од страна на полицијата. Според полицијата инцидентот се случи во близина на основно училиште во 08:00 часот по локално ...

Најмалку пет жртви во вооружен напад во Калифорнија

Newsroom - 14.11.2017

Најмалку пет лица загинаа, а две деца се повредени денеска, кога вооружен маж отвори оган во градот Ранчо Техама во северниот дел на американската сојузна држава Калифорнија. Според полицијата, напаѓачот пукал по жртвите по случаен избор, по што бил ...

Пет лица убиени во престрелка во Калифорнија

24 Вести - 14.11.2017

Најмалку пет лица се убиени во пукотници на разни локации во округот Техама, во сојузната американска држава Калифорнија. Пукотници имало и во близина на едно основно училиште, каде што се повредени најмалку две деца.

Најмалку три лица загинаа во вооружен инцидент во Калифорнија

Сител - 14.11.2017

Најмалку три лица загинаа откако непознато лице отвори оган во американскиот град Ранчо Техама, Калифорнија. Напаѓачот е убиен од страна на полицијата. Според полицијата инцидентот се случи во близина на основно училиште во 08:00 часот по локално ...

Најмалку петмина загинати во вооружен инцидент во Калифорнија

ТВ21 - 14.11.2017

Најмалку пет лица загинаа, а две деца се повредени денеска, кога вооружен маж отвори оган во градот Ранчо Техама во северниот дел на американската сојузна држава Калифорнија. Според полицијата, напаѓачот пукал по жртвите по случаен избор, по што бил ...

(ВИДЕО) КАЛИФОРНИЈА: Најмалку пет луѓе убиени, се пукало и кај училиште

Фактор - 14.11.2017

Најмалку пет лица загинаа во пукотници на разни локации во округот Техама, во сојузната американска држава Калифорнија. Пукотници имало и во близина на едно основно училиште, каде што се повредени најмалку две деца. Училиштето е евакуирано.

Хорор во Калифорнија: Најмалку три лица убиени, повредени се деца

Курир - 14.11.2017

Најмалку три лица загинаа откако непознато лице отвори оган во американскиот град Ранчо Техама, Калифорнија. Напаѓачот е убиен од страна на полицијата. Според полицијата инцидентот се случи во близина на основно училиште во 08:00 часот по локално ...

Најмалку 5 убиени во Калифорнија, напаѓачот пукал “по случаен избор“

Курир - 14.11.2017

Најмалку пет лица загинаа, а две деца се повредени денеска, кога вооружен маж отвори оган во градот Ранчо Техама во северниот дел на американската сојузна држава Калифорнија. Според полицијата, напаѓачот пукал по жртвите по случаен избор, по што бил ...

Пет лица убиени во пукотници низ Калифорнија

Канал5 - 14.11.2017

Најмалку пет лица се убиени меѓу кои и напаѓачот во пукотници на разни локации во округот Техама на 200 км од Сакраменто, во сојузната американска држава Калифорнија. Во пукотници во близина на едно основно училиште загинале три лица , а има и ...

Најмалку три лица загинаа во вооружен инцидент во Калифорнија...

Н.Македонија - 14.11.2017

Најмалку три лица загинаа во вооружен инцидент во Калифорнија Најмалку три лица загинаа откако непознато лице отвори оган во американскиот град Ранчо Техама, Калифорнија. Напаѓачот е убиен од страна на полицијата.

Најмалку петмина загинати во вооружен инцидент во Калифорнија

Слободен Печат - 14.11.2017

Најмалку пет лица загинаа, а две деца се повредени денеска, кога вооружен маж отвори оган во градот Ранчо Техама во северниот дел на американската сојузна држава Калифорнија. Според полицијата, напаѓачот пукал по жртвите по случаен избор, по што бил ...

Пет лица убиени во пукање во Калифорнија

Точка - 14.11.2017

Најмалку пет лица се убиени во пукотници на разни локации во округот Техама, во сојузната американска држава Калифорнија. Пукотници имало и во близина на едно основно училиште, каде што се повредени најмалку две деца.

Најмалку три лица убиени во Калифорнија

Пулс24 - 14.11.2017

Најмалку три лица загинаа откако непознато лице отвори оган во американскиот град Ранчо Техама, Калифорнија. Напаѓачот е убиен од страна на полицијата. Според полицијата инцидентот се случи во близина на основно училиште во 08:00 часот по локално ...

Калифорнија: По случаен избор убил петорица

Република - 14.11.2017

Најмалку пет лица загинаа, а две деца се повредени денеска, кога вооружен маж отвори оган во градот Ранчо Техама во северниот дел на американската сојузна држава Калифорнија. Според полицијата, напаѓачот пукал по жртвите по случаен избор, по што бил ...