TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ZTE Axon M – паметен телефон на преклопување кој ќе ве остави без зборови

Точка - 10.11.2017

Овој телефон е веројатно најинтересниот уред на годината. Признаваме дека потполно заборавивме на телефоните на преклопување откако се појавија паметните телефони, но компанијата ZTE одлучи да го врати овој тренд, во малку поинаква форма.

Huawei: 100 милиони продадени телефони за 9 месеци

Телефони.мк - 10.11.2017

Huawei објави одлични продажни резултати за првите 9 месеци од 2017 година. Компанијата во овој период испорачала неверојатни 100 милиони смартфони, што е еднакво на раст од 19% во споредба со истиот период во 2016 година.

Samsung Galaxy A5 (2018) доаѓа со Infinity Display

Телефони.мк - 09.11.2017

Samsung Galaxy A5 смартфонот од средната висока класа ќе добие нова верзија во 2018 година со еден клучен новитет кој многу ќе им се допадне на корисниците. Слично како во премиум класата Samsung Galaxy A5 (2018) ќе располага со Infinity Display кој ...

5 алтернативи на iPhone X

GSM.mk - 09.11.2017

iPhone X е дефинитивно смартфон кој ќе го привлече вашето внимание со својот привлечен дизајн и одлични перформанси. Но, проблемот е што неговата цена е над 1000 долари.. Затоа, решивме да направиме листа на најдобрите алтернативи на iPhone X.

Самсунг го пушти во продажба новиот Galaxy S8 во Бургунди црвена боја

КадеВечер - 09.11.2017

Во последниве години, производителите на телефони како да стануваат се по смели и по инспиративни, кога станува збор за боите на телефоните во продажба. Следниот робот на Nextbit Robin дебитираше во неверојатна комбинација на бела и минт боја, ...

Samsung Galaxy J5 (2016) за одлична цена во Т-Мобиле

Телефони.мк - 09.11.2017

Т-Мобиле има специјална промоција на 11.11.2017 во новата продавница во Сити Мол, при што за моделите Samsung Galaxy J3 (2016) и Samsung Galaxy J5 (2016) ги дава за 1 денар во Smart M тарифата.

Професионално селфи студио со камерата на Huawei Mate 10 lite

Кафе пауза - 08.11.2017

Неодамна претставениот Huawei Mate 10 lite е првиот паметен телефон на компанијата со две двојни камери – предна и задна. Па така вие немате само паметен телефон со 4 камери туку и голем број алатки со кои дури и обичните селфија изгледаат како ...

Доаѓаат специјализирани Made for Huawei додатоци

Телефони.мк - 08.11.2017

Кинескиот мобилен гигант Huawei наскоро ќе стартува со нова програма за специјализирани додатоци за своите смартфони кои ќе бидат сертифицирани и креирани според однапред утврдени стандарди, а ќе бидат изработени од надворешни партнери.

Смартфони за 1 денар!

Факултети - 08.11.2017

Смартфони за 1 денар! Освежете се со нов телефон во новата ексклузивна Телеком продавница во City Mall. Одберете Samsung J3 (2016) во Smart M или Samsung J5 (2017) во Smart L на денот на отворањето, во сабота од 10 до 13 ...

Професионално селфи студио со камерата на Huawei Mate 10 lite

Иновативност - 09.11.2017

Неодамна претставениот Huawei Mate 10 lite е првиот паметен телефон на компанијата со две двојни камери – предна и задна. Па така вие немате само паметен телефон со 4 камери туку и голем број алатки со кои дури и обичните селфија изгледаат како ...