TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фергусон ќе го води повторно Манчестер Јунајтед!

СуперСпорт - 20.03.2017

Алекс Фергусон ќе се врати на клупата на Јунајтед, но само на еден натпревар. Станува збор за хуманитарен натпревар, а сите собрани средства ќе одат за Керик. Натпреварот ќе биде одигран на 4-ти јуни оваа година, а силите ќе ги одмерат Јунајтед и ...

Потврдено: Алекс Фергусон се враќа на клупата на Јунајтед!

Спортски - 20.03.2017

Легендарниот тренер на Манчестер Јунајтед, Сер Алекс Фергусон, на 4-ти јуни ќе се врати на клупата на „црвените ѓаволи“, за прв пат откако го напушти клубот во 2013 година. Фергусон ќе ја води екипата на Манчестер Јунајтед на ревијален натпревар во ...

Мурињо објасни зошто беше важно Јунајтед да дојде до потписот на Ибрахимовиќ

Дерби - 20.03.2017

Златан Ибрахимовиќ минатата лето како слободен агент се пресели во Манчестер Јуанајтед, ангажман кој се покажа како полн погодок за „црвените ѓаволи“, ангажман во кој голема улога одигра Жозе Мурињо.

Гигс распали по Премиер – лигата: Играат само двајца врвни фудбалери

Екипа - 20.03.2017

Легендарниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Велшанецот Рајан Гигс, ’распали’ по Премиер – лигата, кога е во прашање квалитетот на фудбалерите и тимовите во целина, истакнувајќи дека токму затоа и не можат да се носат со најдобрите европски клубови ...

Видео: Играчите на Мидлзборо и Јунајтед се пресметаа во тунелот!

Спортски - 20.03.2017

Манчестер Јунајтед со 3:1 го совлада Мидлзборо, а натпреварот го одбележаа неколку немили сцени. На „Риверсајд“ имаше неколку дуели на фудбалерите на двете страни. Во самиот финиш на мечот дојде и до тепачка, која продолжи во тунелот.

На повидок нов „случај Суарез“ во Премиер лигата: Дефанзивецот на Јунајтед жртва на „канибализам“

Спортклуб - 20.03.2017

Натпреварот одигран во Мидлзборо добил и свое трето полувреме. Во завршните моменти од натпреварот помеѓу Мидлзборо и Манчестер Јунајтед беше исклучително тензично. Домаќините, кои грчевито се борат за опстанок во Премиер лигата, се обидуваа да ...

Не им се допаѓа на сите во Манчестер, има и такви што сакаат да заминат од Јунајтед!

СуперСпорт - 20.03.2017

Лук Шо сака да замине од Јунајтед ова лето за да започне повторно да игра фудбал. Шпекулациите кои се појавија е дека поранешниот играч на Саутемптон е желба на Стоук, Кристал Палас и Њукасл.

Сер Алекс Фергусон повторно се враќа на клупата!

Спортклуб - 20.03.2017

Ќе биде непроценливо уште еднаш да го видиме во улогата на менаџер… Сер Алекс Фергусон уште еднаш ќе застане покрај аут-линијата. Легендарниот Шкотланѓанец ќе биде на клупата на мечот во чест на Мајкл Керик со кој Јунајтед на овој начин ќе му се ...

Дербито на Манчестер ќе се одигра на 27 Април

Локално - 20.03.2017

Одложениот натпревар од 26 коло на Премиер лигата меѓу Манчестер Сити и Манчестер Јунајтед ќе се одржи на 27 април (четврток) со почетен час во 22:00 по македонско време, соопштија од Фудбалската асоцијација.

Ибра е расположен да остане во Јунајтед, но има еден услов

Спортклуб - 20.03.2017

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Златан Ибрахимовиќ би сакал да остане во својот сегашен клуб, но на управата и поднесе услов за тоа да се оствари. Условот се однесува на продолжувањето на договорот.

„Повеќе ја сакам Европската лига, отколку четврто место во лигата“

СуперСпорт - 19.03.2017

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед го поразија денеска на гостувањето Мидлзборо со 3:1 во рамките на англиската Премиер лига. Екипата која од клупата ги предводи Португалецот Жозе Мурињо со оваа победа го искористи киксот на Арсенал и стигна до 5 ...

Невил се сомнева: Идолот на многумина, можеби заминува од Јунајтед

Спортклуб - 19.03.2017

Легендарниот бек од минатото на Манчестер Јунајтед, Гери Невил, верува дека времето на Вејн Руни дојде до самиот крај, и дека тој на лето може да замине. Тој константно е поврзуван со трансфер во некоја од екипите во Кина, а со оглед на тоа дека не ...

Мурињо: Повеќе сакам да ја освојам Лига Европа, отколку да бидам четврт во Премиер лигата

Gol.mk - 19.03.2017

Манчестер Јунајтед победи на гости кај Мидлсброу (1-3), а Жозе Мурињо беше задоволен од играта на неговите фудбалери. „Црвените ѓаволи“ се искачија на петтата позиција на табелата, но Португалецот изјави дека пласманот во ТОП 4 во Премиер лигата не ...

Возбудливо дерби без победник: „Граѓаните“ и „црвените“ ги поделија бодовите на „Итихад“ (Видео)

Дерби - 19.03.2017

Екипите на Манчестер Сити и Ливерул ги поделија бодовите во денешната завршна пресметка во Бундеслигата. Во меч со многу шанси, возбудувања, добри потези… паднаа само два гола и тоа во вторите 45 минути.

Mилнер постави неверојатен рекорд со голот против Сити

Дерби - 19.03.2017

Стандардниот првотимец на Ливерпул Џејмс Милнер постави нов рекорд во Премиер лигата, откако со погодок му помогна на тимот на Јирген Клоп да ремизира 1:1 против Манчестер Сити. Играчот од средниот ред беше прецизен од белата точка за водство на ...

Дерби на промашувања, Сити и Ливерпул одиграа 1:1 (Видео)

Слободен Печат - 19.03.2017

Во дерби натпреварот од Премиер лигата, Манчестер Сити и Ливерпул одиграа без победник 1:1. Двете екипи одиграа содржаен и интересе меч, а само деконцентрацијата на напаѓачите ги чинеше фановите спектакл со пет или шест голови.

Реми во дербито на „Итихад“

Макфакс - 19.03.2017

Манчестер Сити и Ливерпул одиграа 1:1 во дерби мечот од 29.коло во Премиерлигата, додека Тотенхем славеше над Саутемптон 2:1 и остана втор на табелата со десет бодови помалку од лидерот Челзи.

Дербито Манчестер Сити – Ливерпул заврши без победник

А1 On - 19.03.2017

Во англиската Премиер лига денеска се одиграа три натпревари со кои беше комплетирано 29.коло. Во дербито Манчестер Сити и Ливерпул одиграа без победник 1-1. Гостите поведоа со голот од пенал на Џејмс Милнер (51.минута), а резултатот го израмни ...

Шанси, големи промашувања и возбудливо реми од 1-1 на Етихад (ВИДЕО)

24Фудбал - 19.03.2017

Во последниот натпревар од 29. коло во Премиерлигата, Манчестер Сити и Ливерпул приредија возбудлив меч кој на крајот заврши без победник „Граѓаните“ и „Црвените“ ги поделија бодовите откако вечерва одиграа 1-1 на Етихад Стадионот, но лесно можеше ...

Каков дуел на „Етихад“: Милион шанси, само два погодоци и по еден бод (Видео)

Спортклуб - 19.03.2017

Дерби мечот од 29. коло во англиската ПЛ беше одигран на „Етихад“ во Манчестер, каде Сити и Ливерпул ги поделија бодовите (1:1). Воведните минути од мечот му припаднаа на Манчестер Сити, но подобрата игра не им вроди со плод.

Манчестер Јунајтед со победа број 600 во Премиер лигата

Локално - 19.03.2017

Со денешната победа “црвените ѓаволи” станаа првиот тим со 600 победи во англиското првенство. Уште во 7-та минута пред Рашфорд се отвори одлична можност да открие резултатот, но Виктор Валдес покажа завиден рефлекс и спаси.

Сер Алекс Фергусон повторно се враќа на клупата

БркајРабота - 20.03.2017

Легендарниот Шкотланѓанец Сер Алекс Фергусон уште еднаш ќе застане покрај аут линијата. Незапирливиот тренер на Манчестер ќе биде на клупата на мечот во чест на Мајкл Керик со кој Јунајтед на овој начин ќе му се одолжи за верноста кон клубот.

Агуеро ги спаси граѓаните – Сити и Ливерпул ремизираа (ВИДЕО)

СуперСпорт - 19.03.2017

Фудбалерите на Манчестер Сити и Ливерпул ремизираа на Итихад во натпревар од 29-то коло во Премиер Лигата, 1:1. Давид Силва пропушти огромна шанса да му донесе водство на граѓаните. Мане на другата страна пропушти шанса за погодок.

Бројка за капа долу: Јунајтед е прв тим со 600 победи во Премиерлигата

Нова ТВ - 19.03.2017

Манчестер Ј. е првата екипа до 600 победи во Премиерлигата. Во отсуство на Златан Ибрахимовиќ (суспензија) и Пол Погба (повреда), „црвените ѓаволи“ го совладаа Мидлсборо со 3:1 во рамки на 28 коло и за првпат по 184 денови се вратија на петтото ...

Агуеро го анулираше пеналот на Милнер: Реми на „Етихад“

Екипа - 19.03.2017

Манчестер сити и Ливерпул ремизираа 1-1 на „Етихад“ во дерби – дуелот од 28.коло во Премиер – лигата. Со тоа двата тима ја продолжуваат трката за пласман во Лигата на шампионите следната сезона.

Тотенхем победува и без Кејн (ВИДЕО)

24Фудбал - 19.03.2017

Тотенхем со победа од 2-1 против Саутемптон го реши првиот натпревар без својот најдобар играч, Хари Кејн. Тотенхем триумфално ја продолжува одличната сезона, овој пат жртва беше Саутемптон.

Мурињо му замерува на Челси дека игра дефанзивно а тој користи шест играчи во одбрана

24Фудбал - 19.03.2017

Жозе Мурињо употреби „специјална“ тактика за да ги зачува трите бода на гостувањето кај Мидлзбро, Манчестер јунајтед играше со шестмина во одбрана Португалецот во неколку наврати оваа сезона упати провокација до својот поранешен клуб Челси и ги ...

Тотенхем со два голa по само 30 минути си ја реши победата над Саутемптон

Екипа - 19.03.2017

Тотенхем повторно се зацврсти на втората позиција во Премиер лигата откако во 29. коло славеше со 2-1 против Саутемптон во Лондон. Иако опстојуваше неизвесност до последните минути, откако гостите дојдоа до погодок во второто полувреме, Тотенхем ...

Манчестер јунајтед конечно мрдна од шестата позиција (ВИДЕО)

24Фудбал - 19.03.2017

Манчестер јунајтед со 3-1 славеше на гостувањето кај Мидлзборо и се искачи на петтата позиција на табелата во Премиерлигата. Тимот на Мурињо конечно го напушти шестото место и успеа да напредува на табелата.

Ибрахимовиќ ќе остане во Јунајтед, но под еден услов!

SportMedia - 19.03.2017

Златан Ибрахимовиќ не крие дека би сакал да остане уште една сезона во дресот на Манчестер Јунајтед, но под други услови. И покрај тоа што Швеѓанецот ја отвори вратата за останатите клубови, како Галакси, сепак има желба да го продолжи договорот со ...

ВИДЕО: Тотенхем победува и без Кејн - совладан Саутемптон за второ место во ПЛ

Gol.mk - 19.03.2017

Фудбалерите на Тотенхем забележаа витална победа во борбата за влез во Лигата на шампионите, откако во прерпоследниот меч од 29. коло пред своите гледачи на „Вајт харт лејн“ во Лондон го совладаа Саутемптон со 2-1 (2-0).

Мурињо: Повеќе би сакал да ја освоиме Лига Европа, отколку четвртото место во ПЛ

Дерби - 19.03.2017

Со победата од 3:1 против Мидлзброу, Манчестер Јунајтед се искачи на петтото место во Премиер лигата и ја намали предноста на ривалите за пласман во топ 4, Манчестер Сити и Ливерпул. Сепак, по мечот со Мидлзброу, Жозе Мурињо вели дека би преферирал ...

Манчестер Јунајтед го совлада Мидлзборо

Кајгана - 19.03.2017

Манчестер Јунајтед го победи тимот на Мидлзборо со 3:1 во гости во 29. коло од англиската Премиер лига. „Црвените ѓаволи“ со денешната победа конечно се поместија од шестото место и го заменија Арсенал искачувајќи се на петтата позиција.

Јунајтед повеќе не е шести – Ѓаволите на Риверсајд подобри од Мидлзбро (ВИДЕО)

СуперСпорт - 19.03.2017

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед на Риверсајд го победија Мидлзбро во натпревар од 29-то коло во ПЛ, 1:3. Голманите на двата клуба беа на висина на својата задача во првите половина час игра.

ВИДЕО: Јунајтед може без Ибра, Погба, Руни, Херера – на „Риверсајд“ совладан Мидлсброу

Gol.mk - 19.03.2017

Екипата на Манчестер Јунајтед денеска на „Риверсајд“ ја извојува можеби клучната победа во овој дел од шампионатот на Англија. Не дека домашниот тим на Мидлсброу е директен конкурент на „црвените ѓаволи“ за највисок пласман, туку заради тоа што ...

Тотенхем продолжува да му „дише во врат“ на Челси (Видео)

Спортклуб - 19.03.2017

Фудбалерите на Тотенхем го совладаа денес Саутемптон со 2:1 во средбата од 29. коло во англиската Премиер лига. Спарси како фаворити влегоа во овој меч, но против незгодниот Саутемптон на крајот стравуваа за трите бода.

Целта ми е да заминам во некој клуб каде ќе бидам среќен и ќе играм често?!

Спортклуб - 19.03.2017

Јанузај пред неколку години доби шанса да дебитира во дресот на „Црвените ѓаволи“ и во своите први натпревари покажа ека се работи за голем талент. Сепак, Белгиецот не успеа да го оствари она што се очекуваше од него, па многу брзо почна да оди на ...

Трето полувреме на „Риверсајд“: Напаѓачот на Мидлзброу предизвика хаос во тунелот, играчите на Јунајтед спречија голем ...

Дерби - 19.03.2017

Иако најголем дел од натпреварот меѓу Мидлзброу и Манчестер Јунајтед мина доста мирољубиво, самата завршница од мечот донесе еден инцидент на теренот, кој подоцна се префрлил и во тунелот за режирање на таканаречено трето полувреме на „Риверсајд“.

Фудбалерите на Јунајтед и Миделзброу не се воздржаа: Физичка пресметка во тунелот на „Риверсајд“ (Видео)

Спортклуб - 19.03.2017

Манчестер Јунајтед со 3:1 го сдовлада Миделзброу, а во средбата имаше и непосакувани сцени. На „Риверсајд“ имаше неколку дуели повеѓу играчите од двете екипи. Во финишот дојде до физичка пресметка, а сцените продолжија во тунелот.

Јунајтед се запиша во историјата и го прескокна Арсенал

Спортклуб - 19.03.2017

Манчестер Јунајтед оствари важна победа на гостувањето кај Мидлзборо каде славеше со 3:1. Екипата на Мурињо, која настапи без Ибрахимовиќ, Погба и Руни, поведе во 30. минута со погодокот на Фелаини.

Валдес со почетничка грешка ја потврди победата на Јунајтед и го испрати Мурињо предвреме во соблекувалната (Видео)

Дерби - 19.03.2017

Жозе Мурињо на прес-конференцијата по мечот со Ростов во Лига Европа истакна дека неговиот тим најверојатно ќе загуби на денешното гостување на „Риверсајд“, но сепак ваквата игра на зборови на Португалецот очигледно позитивно влијаеше на неговите ...

Ибрахимовиќ ја донесе одлуката за својата иднина, но постојат три услови

Спортклуб - 19.03.2017

Иако во последно време се споменуваше дека ѕвездата на Манчестер Јунајтед Златан Ибрахимовиќ би можел да се пресели во МЛС или кинеската Суперлига, се чини дека шведската ѕвезда би можела да остане на „Олд Трафорд“.

Тотенхем продолжува со победничката серија на „Вајт Харт Лејн“

Стандард - 19.03.2017

Тотенхем се помачи, но го победи Саутемптон со 2:1 дома и така остана на 10 поени од лидерот Челзи пред одлучувачката фаза од сезоната. Тимот од Лондон победија 13-ти пат по ред во сите натпреварувања дома и останаа без пораз на „Вајт Харт Лејн“ од ...

(Видео) Што му стана на Мурињо? „Специјалниот“ славеше како луд по голот на Валенсија

Спортклуб - 19.03.2017

Манчестер Јунајтед славеше против Мидлзборо на гостински терен со 1:3 и конечно го прескокна шестото место на табелата во Премиер лигата. Еден од најкомичните моменти беше киксот на Виктор Валдес и голот на Валенсија во третата минута од судиското ...

Јунајтед лесно го реши Мидслброу… (видео)

Екипа - 19.03.2017

Манчестер јунајтед славеше со 1-3 на гостувањето против Мидлсброу во 29. коло од Премиер лигата. Победникот на дуелот беше решен по 60 минути игра кога „црвените ѓаволи“ дојдоа до предност од 0-2 со головите на Фелаини во 30. минута и Лингард во 62.

Манчестер Јунајтед со нов рекорд во ПЛ – стана прва екипа со 600 победи

Gol.mk - 19.03.2017

Екипата на Манчестер Јунајтед во првиот денешен дуел од 29. коло на Премиер лигата на „Риверсајд“ забележа значајна победа (1-3) во борбата за местата кои водат во Лигата на шампионите идната сезона.

ВИДЕО: Валдез со аматерски пад подари гол на Јунајтед, Мурињо славеше како да освоил титула

Gol.mk - 19.03.2017

Еден од најкомичните голови оваа сезона се случи на „Риверсајд“, кога голманот на Мидлсброу, Виктор Валдез се лизна и падна, па му остави простор на Антонио Валенсија да му ја одземе топката и да ја смести во неговата мрежа.

Гигс: Премиер лигата има само двајца играчи од светска класа!

Спортски - 19.03.2017

Легендарниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Рајан Гигс смета дека англиските клубови повеќе немаат играчи од светска класа, како што беше случај пред десетина години. Веќе неколку години во низа клубовите од Премиер лигата не успеваат да направат ...

(Видео) Валдес се посрамоти како никогаш досега

Спортклуб - 19.03.2017

Манчестер Јунајтед славеше на гостувањето кај Мидлзборо со 3:1 во мечот од 29. коло во Премиер лигата. „Црвените ѓаволи“ од почетоко на мечот беа подобар тим, а домаќините со одличните интервенции на голот ги спасуваше Виктор Валдес.

Ѓаволски гол на Лингард, Јунајтед го победи Мидлсбро (Видео)

SportMedia - 19.03.2017

Џеси Лингард постигна вистински еврогол за Манчестер јунајтед, екипа која го победи Мидлсбро со 3:1 и го прескокна Арсенал на петтата позиција во Премиерлигата. Маруане Фелаини ја најави победата со гол во првото полувреме, а потоа на сцена стапи ...