TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Колку заработува жирито на „Ѕвездите на Гранд“

Репортер - 13.10.2017

Судбината на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ и понатаму е неизвесна, но многуте проблеми на виделина извадија и многу тајни, меѓу кои и висината на хонорарите на членовите на жирито. Вистинско изненадување за сите е дека единствено Драган ...

Се е откриено - еве колку заработуваат Карлуеша и Лукас во „Ѕвезде Гранда“ и кој е најплатен од жирито

Press24 - 13.10.2017

Проблемите околу емитувањето на „Ѕвезде Гранда“ ги открија хонорарите на членовите на жирито, па се пишуваше дека Карлеуша поради највеното емитување на шоуто на телевизија Пинк, ќе добие 400.000 евра од сопственикот на Гранд.

Првин ја нарече ретардирана, а сега Босанац повторно има нешто да каже за Марија Шарифовиќ!

Вистина.мк - 12.10.2017

Композиторот и член на жирито од „Ѕвездите на Гранд“, Драган Стојковиќ Босанац, пред неколку недели ја нарече пејачката Марија Шерифовиќ ретардирана, а сега има само пофалби за неа. Пред снимањето на „Ѕвездите на Гранд“, новинарите побараа изјава од ...

Се е откриено – еве колку заработуваат Карлуеша и Лукас во „Ѕвездите на Гранд“ и кој е најплатен од жирито

Курир - 13.10.2017

-Гранд генерално не ги плаќа членовите од жирито затоа што за нив учеството е најголема медиумска промоција, поради што им се крева популарноста и цената на настапите, се оживуваат нивните стари хитови, а продукцијата ги промовира и често им ги ...