TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ројтерс: Државните милиони во рацете на поранешната госпоѓа Путин

МКД - 19.05.2017

Поранешната сопруга на рускиот претседател Владимир Путин му помогнала во формирањето а сега ја поддржува фондацијата која е сопственик на „историски објект“ во Москва, пишува Ројтерс . Британската агенција тврди дека фондацијата заработува милиони ...

Људмила Путин заработува милиони

Макфакс - 19.05.2017

Поранешната сопруга на рускиот претседател Владимир Путин, Људмила помогнала да се основа и сега поддржува фондација која е сопственик на “историска зграда” во Москва, која заработува милиони долари од станарите, јавува Ројтерс.