TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реџепи од Беса: Ќе го развиеме руралниот туризам

ТВ21 - 06.10.2017

Претседателот на Движењето Беса, Билал Касами, денеска ги посети претставниците на месната заедница на Мала Речица, барајќи го нивниот глас за градоначалник на Тетово. Од друга страна, кандидатот на ова партија за градоначалник на општина Врапчиште, ...

Движењето Беса реагира на заканите врз нивниот кандидат за градоначалник на Сарај

Newsroom - 06.10.2017

Движењето БЕСА преку соопштението реагира на заканите врз нивниот кандидат за градоначалник на Сарај, Башким Бакиу. Опозициската партија вели дека тие не се плашат од овие закани, бидејќи велат дека имаат поддршка од Албанците.

БЕСА остро ги осудува заканите кон нивниот кандидат Башким Бакиу

А1 On - 06.10.2017

Овие закани нема да не заплашат, ниту одвратат од нашите стремежи, бидејќи ја имаме поддршката на Албанците, реагира движењето БЕСА, кон заканите врз кандидатот од нивните редови во општина Сарај, Башким Бакиу.

Расте бројот на предизборни инциденти

Алсат-М - 06.10.2017

Првиот дел од кампањата помина мирно, но како што наближуваат изборите, инцидентите со политичка позадина се зголемуваат. Во Министерството за внатрешни работи се пријавени два нови случаја на закани и обиди за напади.

БЕСА: Подобар и квалитетен живот со инфраструктурни и економски проекти

МРТ - 06.10.2017

Движењето БЕСА вечерва на средба со граѓани во Студеничани. Партијата одржа митинг и во Теарце. Ги претстави програмата и кандидатот за градоначалник, Амир Елези... Кандидатот на БЕСА за градоначалник на Теарце, Амир Елезина промоцијата на изборната ...

Закана за убиство на градоначалничкиот кандидат на Беса за Сарај

Мета - 06.10.2017

Закана за убиство вчера пред 17 часот добил кандидатот на Беса за градоначалник на општина Сарај, Башким Бакиу, објави „Порталб“. Случајот во полиција го пријавил Бакиу. Според СВР Скопје, вчера, околу 19 часот, во Полициската станица Центар дошол ...

Санкционирани три случаи на предизборно насилство: Закани за кандидати за градоначалници, нападнати симпатизери

Сител - 06.10.2017

Вчера околу 19,45 часот во СВР-Скопје било пријавено дека истиот ден околу 19,00 часот во ПС-Центар дошол Б.Б. (36) од с.Љубин-скопско, (кандидат за градоначалник на општина Сарај од политичката партија“Беса“) и пријавил дека во текот на денот добил ...

На Башким Бакиу му се заканувале по СМС, партиски активист претепан во Крива Паланка

Фокус - 06.10.2017

Се интензивираат инцидентите поврзани со изборните активности на политичките партии како што се приближува датумот на гласањето. Билтенот на Министерството за внатрешни работи денеска открива три настани меѓу кои е и обидот да биде испрскан со ...

Кандидат за градоначалник на БЕСА добил заканувачки пораки

Телевизија Нова - 06.10.2017

Кандидатот за градоначалник на општина Сарај од политичката партија БЕСА, Башким Бакиу вчера во полиција пријавил дека во текот на денот добил СМС порака со заканувачка содржина. Од полицијата информираат дека Б.Б.

Тензии меѓу СДСМ и БЕСА, Касами го предупреди Заев

Фактор - 06.10.2017

СДСМ и БЕСА значително ги заладија односите по посетата на Заев на Тетово каде и даде максимална поддршка на градоначалничката Теута Арифи од ДУИ за нов мандат. Против нив демонстрираа активисти на БЕСА во обид да се кренат тензии, но се помина без ...

ЛИ2017/БЕСА остро ги осудува заканите кон нивниот кандидат Башким Бакиу

Либертас - 06.10.2017

Овие закани нема да не заплашат, ниту одвратат од нашите стремежи, бидејќи ја имаме поддршката на Албанците, реагира движењето БЕСА, кон заканите врз кандидатот од нивните редови во општина Сарај, Башким Бакиу.

Беса во Боговиње: Кажете им не на кандидатите со фалсификувани дипломи

ТВ21 - 05.10.2017

Вие не дојдовте на собир, вие сте присутни на историска револуција, ваква порака упати до жителите на Боговиње, кандидатот за градоначалник на Движењето Беса Мунир Асани. Во неговиот говор одржан во Боговиње, Асани рече дека овој режим кој ја ...

БЕСА: Историска можност да се променат работите на подобро

МРТ - 05.10.2017

Движењето БЕСА вечерва е на митинг во Теарце. Партијата имаше и претставување во Боговиње. Вети решавање на проблемите и побара поддршка од жителите... Имате историска можност да ги промените работите на подобро - рече пред жителите на Боговиње, ...

Закана за убиство на градоначалничкиот кандидат на Беса за Сарај

Либертас - 06.10.2017

Закана за убиство вчера пред 17 часот добил кандидатот на Беса за градоначалник на општина Сарај, Башким Бакиу, објави „Порталб“. Случајот во полиција го пријавил Бакиу. Според СВР Скопје, вчера, околу 19 часот, во Полициската станица Центар дошол ...

Се интензивираат инцидентите поврзани со локалните избори

Таратур - 06.10.2017

Се интензивираат инцидентите поврзани со изборните активности на политичките партии како што се приближува датумот на гласањето. Билтенот на Министерството за внатрешни работи денеска открива три настани меѓу кои е и обидот да биде испрскан со ...

Кандидат за градоначалник на БЕСА добил заканувачки пораки

Република - 06.10.2017

Кандидатот за градоначалник на општина Сарај од политичката партија БЕСА, Башким Бакиу вчера во полиција пријавил дека во текот на денот добил СМС порака со заканувачка содржина. Од полицијата информираат дека Б.Б.

Тензии меѓу СДСМ и БЕСА, Касами го предупреди Заев

10без10 - 06.10.2017

СДСМ и БЕСА значително ги заладија односите по посетата на Заев на Тетово каде и даде максимална поддршка на градоначалничката Теута Арифи од ДУИ за нов мандат. Против нив демонстрираа активисти на БЕСА во обид да се кренат тензии, но се помина без ...

Нема да не заплашат: БЕСА ги осуди заканите врз нивниот кандидат

Телевизија Нова - 06.10.2017

Овие закани нема да не заплашат, ниту одвратат од нашите стремежи, бидејќи ја имаме поддршката на Албанците, реагира движењето БЕСА, кон заканите врз кандидатот од нивните редови во општина Сарај, Башким Бакиу.

Закана за убиство на градоначалничкиот кандидат на БЕСА за Сарај: „Ќе те снема ако продолжиш со активности и собири“

Курир - 06.10.2017

Според СВР Скопје, вчера, околу 19 часот, во Полициската станица Центар дошол Башким Бакиу, жител на селото Љубин, и кажал дека во текот на денот добил СМС со заканувачка содржина на неговиот мобилен телефон.

Кандидатот на БЕСА за градоначалник на Сарај добил закани по телефон...

Н.Македонија - 06.10.2017

Кандидатот на БЕСА за градоначалник на Сарај добил закани по телефон Кандидат за градоначалник на општина Сарај од БЕСА, Башким Бакиу пријавил во полиција дека вчера добил СМС порака со заканувачка содржина.

БЕСА: Заканите нема да не заплашат, ја имаме поддршката на Албанците

Фокус - 06.10.2017

Движењето БЕСА денеска ги осуди заканите упатени кон кандидатот од нивните редови во општина Сарај, Башким Бакиу. -Овие закани нема да не заплашат, ниту одвратат од нашите стремежи, бидејќи ја имаме поддршката на Албанците.

Закана за убиство на градоначалничкиот кандидат на Беса за Сарај

Бриф - 06.10.2017

Закана за убиство вчера пред 17 часот добил кандидатот на Беса за градоначалник на општина Сарај, Башким Бакиу, објави „Порталб“. Случајот во полиција го пријавил Бакиу. Според СВР Скопје, вчера, околу 19 часот, во Полициската станица Центар дошол ...

Кандидат за градоначалник од партијата БЕСА добил заканувачка порака

Newsroom - 06.10.2017

Кандидатот за градоначалник на општина Сарај од политичката партија БЕСА, Башким Бакиу, вчера во полиција пријавил дека во текот на денот добил СМС порака со заканувачка содржина. Од полицијата информираат дека Б.Б.

Закана за убиство на градоначалничкиот кандидат на Беса за Сарај

Локално - 06.10.2017

Закана за убиство вчера пред 17 часот добил кандидатот на Беса за градоначалник на општина Сарај, Башким Бакиу, објави „Порталб“. Случајот во полиција го пријавил Бакиу. Според СВР Скопје, вчера, околу 19 часот, во Полициската станица Центар дошол ...

Кандидат за градоначалник на БЕСА добил заканувачки пораки

Точка - 06.10.2017

Кандидатот за градоначалник на општина Сарај од политичката партија БЕСА, Башким Бакиу во четвртокот во полиција пријавил дека во текот на денот добил СМС порака со заканувачка содржина. Од полицијата информираат дека „Б.Б.

Кандидат за градоначалник на Сарај од БЕСА побарал обезбедување откако добил заканувачка СМС порака

МКД - 06.10.2017

Вчера околу 19.45 часот во СВР-Скопје било пријавено дека истиот ден околу 19 часот во полициската станица-Центар дошол Б.Б. (36) од село Љубин (кандидат за градоначалник на општина Сарај од политичката партија"Беса") и пријавил дека во текот на ...

Предизборно насилство: Закани за кандидати за градоначалници, нападнати симпатизери

МК News - 06.10.2017

Вчера околу 19,45 часот во СВР-Скопје било пријавено дека истиот ден околу 19,00 часот во ПС-Центар дошол Б.Б. (36) од с.Љубин-скопско, (кандидат за градоначалник на општина Сарај од политичката партија“Беса“) и пријавил дека во текот на денот добил ...

Заканувачка СМС порака до познатиот кандидат за градоначалник

Sky - 06.10.2017

На 05.10.2017 година околу 19,45 часот во СВР-Скопје било пријавено дека истиот ден околу 19,00 часот во ПС-Центар дошол Б.Б. (36) од с.Љубин-скопско, (кандидат за градоначалник на општина Сарај од политичката партија“Беса“) и пријавил дека во текот ...